Strážci
Tyler
Koda
Chase
Riley
Shelby
Ivan
Phillip
Albert
Kendall
James
Zenowing
Heckyl

Zordy
Dino Nabité Zordy
Dino Nabitý Megazord
Ptera Nabitý Megazord
Plesio Nabitý Megazord
Titano Nabitý Megazord
Spino Nabitý Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Nabíječe
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra


T-Rex Zord
T-Rex Zord je živoucím osobním Zordem Červeného Strážce s duší Tyranosaura Rexe. T-Rex Zord byl probuzen s nalezením Červeného Energokamu. T-Rex Zord je jeden ze dvou Zordů, který má vlastní konečný útok. V něm vyskočí, zakousne se do protivníka a obtočí se kolem až na zem. T-rex Zord se může spojit s ostatními Zordy k utvoření různých formací Megazordů.

Poprvé viděn v "Powers from the Past"
 

Para Zord
Para Zord je živoucím osobním Zordem Černého Strážce s duší Parasaurolophuse. Para Zord se může spojit s ostatními Zordy k utvoření různých formací Magazordů. Ve spojení s Dino Nabitým Megazordem a Ptera Nabitým Megazordem zaujímá pozici pravé ruky a ve spojení s Plesio Nabitým Megazordem pozici levé ruky a slouží jako Blaster.

Poprvé viděn v "Breaking Black"
 

Stego Zord
Stego Zord je živoucím osobním Zordem Modrého Strážce s duší Stegosaura. Stego Zord byl probuzen, když Koda získal Modrý Energokam. Stego Zord se může spojit s ostatními Zordy k utvoření různých formací Megazordů. Ve spojení s Dino Nabitým Megazordem Stego Zord zaujímá pozici pravé ruky, u jiných formací levé ruky a jeho zádový krunýř slouží jako štít a meč.

Poprvé viděn v "A Fool's Hour"
 

Raptor Zord
Raptor Zord je živoucím osobním Zordem Zeleného Strážce s duší Velociraptora. Raptor Zord se může spojit s ostatními Zordy k utvoření různých formací Magazordů. Ve spojení s Dino Nabitým Megazordem, Ptera Nabitým Megazordem a Plesio Nabitým Megazordem zaujímá pozici levé ruky a slouží jako sečná zbraň Megazordů.

Poprvé viděn v "Return of the Caveman"
 

Tricera Zord
Tricera Zord je živoucím osobním Zordem Růžové Strážkyně s duší Triceratopse. Tricera Zord se může spojit s ostatními Zordy k utvoření různých formací Magazordů. Ve spojení s Dino Nabitým Megazordem Tricera Zord zaujímá pozici levé ruky a funguje jako vrtací připojení.

Poprvé viděn v "A Fool's Hour"
 

Ptera Zord
Ptera Zord je živoucím osobním Zordem Zlatého Strážce s duší Pterodaktyla. I sám o sobě je schopným bojovníkem a je schopný střílet bleskové paprsky ze své tlamy. Ptera Zord získal Fury pomocí životní síly sira Ivana ze Zandaru, skutečného vlastníka Zlatého Energokamu, kterého v sobě uvěznil před 800 lety. Když unikl Furymu obnovil Ivan Ptera Zord do jeho přirozené podoby a začal ho používat v boji. Jedná se o jeden ze dvou Zordů, které nebyly zničeny.

Poprvé viděn v "When Logic Fails"
 

Ankylo Zord
Ankylo Zord je živoucím osobním Zordem Aqua Strážce s duší Ankylosaura. Ankylo Zord se může spojit s ostatními Zordy k utvoření různých formací Magazordů. Ve spojení s Dino Nabitým Megazordem a Ptera Nabitým Megazordem zaujímá pozici pravé ruky a slouží jako kladivo.

Poprvé viděn v "Let Sleeping Zords Lie"
 

Pachy Zord
Pachy Zord je živoucím osobním Zordem Grafitového Strážce s duší Pachycephalosaura. Pachy Zord je jeden ze dvou Zordů, který má vlastní konečný útok. V něm uvolní bourací kouli ze své hlavy, zatočí s ní a vyšle ji na nepřítele. Pachy Zord se může spojit s ostatními Zordy k utvoření různých formací Magazordů. Ve spojení s Dino Nabitým Megazordem, Ptera Nabitým Megazordem a Plesio Nabitým Megazordem zaujímá pozici levé ruky a slouží jako bourací koule.

Poprvé viděn v "Rise of a Ranger"
 

Plesio Zord
Plesio Zord je živoucím osobním Zordem Fialového Strážce s duší Plesiosaura. Původně byl nalezen oddělený od vlastníka Fialového Energokamu, ale později ho Kendall jako zvolená Strážkyně používala v boji. Plesio Zord se může spojit s ostatními Zordy k utvoření různých formací Magazordů. Jedná se o jeden ze dvou Zordů, které nebyly zničeny.

Poprvé viděn v "Deep Down Under"
 

Titano Zord
Titano Zord je živoucím osobním Zordem Stříbrného Strážce s duší Titanosaura. Titano Zord se může spojit s ostatními Zordy k utvoření Dino Nabitého Ultrazordu.

Poprvé viděn v "Gone Fishin'"
 

Spino Zord
Spino Zord byl narozdíl od ostatních Zordů vytvořen Shelby a Zenowingem v přítomnosti. Spino Zord se může spojit s ostatními Zordy k utvoření Spino Nabitého Megazordu, kde tvoří jeho tělo, hlavu, nohy a zbraně. Později jeho služby začal využívat Temný Strážce a stal se jeho oosbním Zordem.

Poprvé viděn v "The Rangers Rock!"