Strážci
Tyler
Koda
Chase
Riley
Shelby
Ivan
Phillip
Albert
Kendall
James
Zenowing
Heckyl

Zordy
Dino Nabité Zordy
Dino Nabitý Megazord
Ptera Nabitý Megazord
Plesio Nabitý Megazord
Titano Nabitý Megazord
Spino Nabitý Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Nabíječe
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Riley Griffin
Označení Strážce: Zelený Dino Nabitý Strážce
Zbraně: Dino Nabitý Morfér, Dino Meč, Raptor Dráp, Dino Super Řídící Meč, Titano Meč
Příslušenství: Zelený Energokam, Dino Nabíječe, Dinokom, Dinocykl, Dino Ocelové Brnění
Zordy: Raptor Zord
 
Sebevědomý, divoký a disciplinovaný 17-ti letý Riley vyrostl na ranči, ale nezapadl tam. Cvičil své šermířské dovednosti. Šerm je jen jednou z věci definujících Rileyho. Nerad se ušpiní, je vybíravý v tom, co jí a je machr na logické hry jako šachy, křížovky a rubikova kostka. Na farmě jeho pes Rubik něco vyčmuchal a přivedl ho k Energokamu, se kterým se spojil. V tu chvíli okolo procházel Fury a chtěl získat Energokam a zaútočil na Rileyho. Zelený Energokam proměnil trubku v Dino Meč a Riley zahnal Furyho. Odjel z farmy na svém skůtru, ale jeho skůtr se v půli cesty porouchal a vzali ho Tyler se Shelby. Cestou zachránili muže z havarovaného auta pomocí sil Energokamů a následně objeví podzemní laboratoř pod Dinosauřím muzeem v Jantarové Pláži. Po konfrontaci s Ledovcem Riley začne pracovat v muzeu a Dino Bite Cafe jako číšník a stane se Zeleným Strážcem. Riley nesouhlasí s Chasem, který má jiné metody, ale nakonec se naučí spolupracovat.

Riley se setká se svým starým rivalem Burtem, který poběží maratón v Jantarové Pláži. Burt ho vyzve na páke a Riley použije Energokam, aby vyhrál, ale je vyrušen Kendall. Vyzve Burta na závod v lezení, Burt vystartuje dřív, ale Riley použije Energokam, aby ho dohnal, ale vyskočí moc vysoko a skončí na stromě. Heckyl mu pomůže a řekne Rileymu, že by měl dát Burtovi lekci a zúčastnit se maratónu. Rozhodne se závodit fér a porazit ho bez pomoci Energokamu. Burt se rozhodne, že se v něm mýlil. Než doběhnou maratón, rozhodnou se dát stranou jejich rivalitu a dokončí závod společně.

Matt, Rileyho bratr, a Riley jdou rybařit s ostatními Strážci. Mattovi se nelíbí, že Riley dělá ze všeho soutěž. Pohádají se a Riley poté zachrání Matta před nebezpečím a Riley řekne Mattovi, že se sice pohádali, ale stále jsou bratři. Když dorazí Zenowing, ukáže Stříbrný Prizma Sek, který se chce Riley naučit, ale Zenowing ho odmítne. Riley zachrání Zenowinga před Doomwingem, ale je zraněn a Zenowing tvrdí, že je to Rileyho chyba. Zenowing se později Rileymu omluví a přes svůj meč s ním sdílí své srdce. Riley se probudí a dokáže udělat Zelený Prizma Sek a zastaví Temný Energokam. Po shromáždění všech Energokamů a vrácení času, aby zachránili Zemi, Strážci porazí Sledge v minulosti. Strážci se rozlučí s Kodou, Ivanem a Heckylem, kteří se vrací domů. Tyler, Shelby, Kendall, Chase, Riley, James a Phillip se vrátí do přítomnosti, kde nyní dinosauři žijí po boku lidí.

Riley později cestuje do hlavní dimenze, aby pomohla svým kolegům bojovat s oživenými jednotkami Sledge. Když přijde Evox do jejich dimenze spojí své síly s Legendárními Dino Strážci vedenými Jasonem, aby zastavili Goldara Maxima a nově vytvořený Chiméra Zord.