Strážci
Tyler
Koda
Chase
Riley
Shelby
Ivan
Phillip
Albert
Kendall
James
Zenowing
Heckyl

Zordy
Dino Nabité Zordy
Dino Nabitý Megazord
Ptera Nabitý Megazord
Plesio Nabitý Megazord
Titano Nabitý Megazord
Spino Nabitý Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Nabíječe
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Sir Ivan ze Zandaru
Označení Strážce: Zlatý Dino Nabitý Strážce
Zbraně: Zlatý Ptera Morfér, Zlatý Ptera Meč, Dino Super Řídící Meč
Příslušenství: Zlatý Energokam, Dino Nabíječe, Dinokom, Dinocykl
Zordy: Ptera Zord
 
Upřímná a kavalírský Ivan byl rytířem v zemi Zandar během středověku. Byl s mladým Princem Colinem, když našli Zlatý Energokam. Po nalezení Energokamu byli napadeni Furym a bojovali. Princ Colin spadl a Ivan se spojil se Zlatým Energokamem. Fury absorboval Ivan jako poslední pokus a Ivan v něm byl uvězněn po staletí. V současnosti v boji mezi Sledgem a Strážci Fury ukradl Ptera Nabíječ a nabil ho Ivanovou energií pomocí Wrenchova vynálezu a použil Ptera Zord proti Strážcům. Ivan zesílil na tolik, aby unikl Furymu a stal se Zlatým Strážcem a převzal kontrolu nad Ptera Zordem.

Ivan se přízpůsobuje moderní době stejně jako Koda. Nejprve Ivan neviděl Strážce hodny být rytíři a tak shromáždil lidi, o kterých si to myslel, aby bojovali se zlými mimozemšťany, ale ti utekli. Strážci zůstali po jeho boku a dokázali mu jejich hodnotu. Vzal práci číšníka v Dinosauřím muzeu v Jantarové Pláži. Pokusil se vrátit Zlatý Energokam Phillipovi, současnému princi Zandaru, ale ten uznal, že Ivan byl vybrán Energokamem a nechá mu ho. Má velký smysl pro upřímnost, loajalitu, vytříbenost a kavalírnost. Když se měla Strážcům splnit přání, přál si zachránit dámu před nebezpečím. Zachránil pracovnici Dino Cafe od pádu ze schodů, ale ignoroval její díky.

Ivan si spletl hodnotné brnění se svou cvičnou figurínou a zničil ho. Snaží se vydělat peníze špatným způsobem. Princ Phillip řekne, že policie tvrdí, že Ivan navštívil banku. Zlatá cihla, kterou mu dal Král George nabyla na hodnotě a Ivan dal panu Smithovi šek. Kendall poděkuje Phillipovi a pan Smith, říká, že Ivan mohl být bohatý, ale ten odpověděl, že muzeum pomáhá společnosti a že upřímnost je vlastní odměnou. Ivan a ostatní najdou graffiti umělce, který poničil muzeum. Ivan zjistí, že je to jeho dvojník jménem Zach ze Zandaru tvrdící, že jeho předek byl rytířem. Ivan a Zach se neshodnou na tom, co považují za umění. Když monstrum prohodí těla Strážců, Ivan v Rileyho těle se snaží spojit se Zachem. Zjistí, že i když se neshodnou, můžou spolu dobře vycházet. Když byl Snide poražen a Temný Energokam zničen, Strážci shromáždí všechny Energokamy k vrácení času, aby zachránili Zemi, Strážci porazí Sledge v minulosti. Ivan se vrátí do své původní doby, ale později se vrátí do přítomnosti na svátky.

Ivan později cestuje do hlavní dimenze, aby našel a zachránil Ochránce a spolu se Strážci Síťové Bojové Jednotky bojují s oživenými jednotkami Sledge. Když přijde Evox do jejich dimenze spojí své síly s Legendárními Dino Strážci vedenými Jasonem, aby zastavili Goldara Maxima a nově vytvořený Chiméra Zord.