Strážci
Tyler
Koda
Chase
Riley
Shelby
Ivan
Phillip
Albert
Kendall
James
Zenowing
Heckyl

Zordy
Dino Nabité Zordy
Dino Nabitý Megazord
Ptera Nabitý Megazord
Plesio Nabitý Megazord
Titano Nabitý Megazord
Spino Nabitý Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Nabíječe
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Sledge
Sledge je nájemný lovec, který přišel na Zemi při hledání Energokamů. K pomoci má armádu různých mimozemšťanů zamčených ve vězení, kteří jsou lační, aby udělali to, po čem touží. Po mnoha neúspěšných pokusech jeho svěřenců získat Energokamy, se Sledge rozhodl naplánovat vlastní strategii k jejich získání a propustil Heckyla, aby získal Fialový Energokam. Heckyl v tomto úkolu selhal, ale Sledge ho i tak získal a přidal jeho sílu do svého blasteru a později ho použil ke zmražení Dino Nabitých Strážců a ukradení Červeného Energokamu, aby ho použil ke zvýšení výkonu Magna Paprsku. Myslelo se, že byl Sledge zničen poté, co jeho loď havarovala na Zemi. Později bylo odhaleno, že Sledge přežil a vrátil se, aby získal Temný Energokam a zničil Lorda Arcanona a jeho následovníky. Po návratu odhalil, že zasazoval vejce Zelenozilly okolo světa. Krátce po návratu se Sledge oženil se svou snoubenkou Poisandrou. Poté, co se Sledge pokusil prodat Zemi na šrotiště na Kamen 5, Dino Nabití Strážci cestovali do minulosti, aby ho zničili. Uspěli, když byl chycen do sítě na své lodi a vržen do Slunce.

Poprvé viděn v "Powers from the Past"
 


 
Fury
Fury je generál ve Sledgově armádě, který byl uvězněn na Zemi po 65 miliónů let poté, co Ochránce umístil bombu na Sledgovu loď. Fury se časem dostal do země jménem Zanda, kde se pokusil získat Zlatý Energokam od jeho držitele, Sira Ivana. Když se ukázalo, že Zlatý Energokam už není v jeho držení, Fury Ivana absorboval. Když se Sledge vrátil na Zemi, aby získal Energokamy, Fury se znovu přidal do jeho armády a pokusil se získat Mistrovu přízeň ukradením Ptera Nabíječe a pomocí Ivanovy životní síly ho nabil, aby mohl použít Ptera Zord ke zničení Dino Nabitých Strážců. Nicméně jeho plán selhal a Ivan byl osvobozen z jeho nitra, když se dotkl Zlatého Energokamu. Po mnoha neúspěšných pokusech o získání Energokamu se Furymu nakonec povedlo získat Fialový Energokam. Když se myslelo, že byl Sledge zničen, přísahal věrnost Heckylovi a později Lordu Arcanonovi, aby zůstal naživu. Když Dino Nabití Strážci cestovali do minulosti, byl Fury zničen bombou, která byla původně použita na Sledgovu loď.

Poprvé viděn v "Powers from the Past"
 


 
Wrench
Wrench je robotický voják, který má na starost vyrábění zbraní a zařízení pro Sledgovu armádu. Wrench také vytvořil Curia a přístroj, který oživuje stará monstra. Když se myslelo, že byl Sledge zničen, přísahal věrnost Heckylovi a později Lordu Arcanonovi, aby zůstal naživu. Wrench později oddával Sledge a Poisandru. Když Dino Nabití Strážci cestovali do minulosti, byl Wrench zničen, když byla Sledgova loď vržena do Slunce.

Poprvé viděn v "Powers from the Past"
 


 
Poisandra
Poisandra je snoubenka a později žena Sledge, která toužila získat Energokamy, aby konečně přinutila Sledge, aby si ji vzal. Poisandře došla trpělivost se Sledgovým hledáním Energokamů, když získal Fialový Energokam a vyhtožovala, že odejde, když si ji nevezme co nejdřív. rozhodla se zůstat, když ji Sledge slíbil, že si ji vezme až získá ještě jeden, ale naštvala se, když zaslechla, že jich stále chce všech deset. Když se myslelo, že byl Sledge zničen, přísahala věrnost Heckylovi a později Lordu Arcanonovi, aby zůstala naživu. Když se Sledge vrátil po zasazení vajec Zelenozily po světě, dostalo se konečně na její přání a vzali se. Ale netrvalo to dlouho, když byla Poisandra zničena v minulosti poté, co byla Sledgova loď vržena do Slunce.

Poprvé viděna v "Powers from the Past"
 


 
Curio
Curio byl vytvořen Wrenchem z různých částí monster a byl dán Poisandře jako společník. Když se myslelo, že byl Sledge zničenm přísahal svou věrnost Heckylovi a později Lordu Arcanonovi, aby zůstal naživu. Curio byl naposledy viděn, jak se účastní Sledgovy a Poisandřiny svatby.

Poprvé viděn v "Return of the Caveman"
 


 
Snide
Snide je alternativní osobnost Heckyla, která je agresivnější a méně vypočítavá než Heckyl. Po úniku ze samotky po havárii Sledgovy lodi, Snide převzall Sledgovu armádu a loď a používá tyto nově nabité zdroje k získání Energokamů pro sebe. Snide má schopnost komunikovat se svým alter egem Heckylem skrze kapesní hodinky. Později se ukázalo, že Snide vznikl po dotyku Heckyla a Temného Energokamu. Když mu bylo vyhrožováno samotkou, Snide přísahal loajalitu Lordu Arcanonovi a ten ho na oplátku oddělil od Heckyla. Nicméně jeho věrnost netrvala dlouho, když se spojil s pomstou hledajícím Sledgem a zničil jeho i jeho následovníky. Během Sledgovy a Poisandřiny svatby se rozhodl utkat s Dino Nabitými Strážci sám a použil Temný Energokam, aby je nadobro zničil. Nicméně se mu to nepovedlo a byl zničen spojeným paprskem Dino Nabitých Strážců, Titano Kanónem a jeho bývalou polovičkou, Heckylem.

Poprvé viděn v "One More Energem"
 


 
Lord Arcanon
Lord Arcanon je Sledgův zaměstnavatl, který si ho najal, aby pro něj zajal mimozemšťany, ze kterých chtěl vybudovat svou armádu. Arcanon později přichází na Zemi se Singem a Doomwingem, aby uvěznili Heckyla a převzali lov na Energokamy. Lord Arcanon má ve svém držení Temný Energokam, který získal na Sentai 6 poté, co se s ním spojil Heckyl a proměnil ho ve Snida. Později použil Temný Energokam, aby proměnil Zenowinga v Doomwinga. Po selhání porazit Dino Nabité Strážce a ztrátě Temného Energokamu, který získal Sledge, byl Sledgem a Snidem zničen.

Poprvé viděn v "Recipe for Disaster"
 


 
Singe
Singe je mimozemšťan, terý přišel na Zemi, aby se spojil se Snidem, aby získali Energokamy. Po přidání se do jeho posádky si vypěstoval rivalitu s Furym. Později bylo odhaleno, že Singe pracuje pro Lorda Arcanona. Byl zničen po pomstě prahnoucími Sledgem a Snidem.

Poprvé viděn v "A Date with Danger"
 


 
Doomwing
Doomwing je generál v armádě Lorda Arcanona, který vznikl, když se Zenowing dotkl Temného Energokamu. Pomocí Stříbrného Energokamu podvedl Dino Nabité Strážce, aby mu dali informace o svých Dino Nabíječích, které pak použil k ovládání jejich Zordů. Doomwing se později objevil na Zemi s Lordem Arcanonem, abyc mu pomohl získat Energokamy. Po rozdělení se Zenowingem a ztrátě Stříbrného Energokamu byl zničený Stříbrným Strážcem.

Poprvé viděn v "Gone Fishin"
 


 
Vivixové
Vivixové jsou amébovitá stvoření, které Sledge a ostatní protivníci používají při hledání Energokamů jako své nohsledy a poskoky. Starají se také o chod Sledgovy lodi.

Poprvé viděni v "Powers from the Past"
 


 
Vivizordy
Vivizordy jsou obří stvoření, které vzniknou, když se několik Vivixů spojí dohromady.

Poprvé viděny v "Past, Present and Fusion"
 


 
Hrotoulové
Hrotoulové pracují na Sledgově lodi jako dozorci. Pomáhají také Sledgovi a dalším protivníkům hledat Energokamy jako druhotní nohsledové.

Poprvé viděni v "Powers from the Past"