Strážci
Tyler
Koda
Chase
Riley
Shelby
Ivan
Phillip
Albert
Kendall
James
Zenowing
Heckyl

Zordy
Dino Nabité Zordy
Dino Nabitý Megazord
Ptera Nabitý Megazord
Plesio Nabitý Megazord
Titano Nabitý Megazord
Spino Nabitý Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Nabíječe
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Před 65 milióny let byl dinousauří mimozemšťan jménem Ochránce pronásledován galaxií Sledgem, intergalaktickým nájemným lovcem, který chtěl získat deset magických kamenů nazvaných Energokamy, které Ochránce ochraňoval, a použít je k dobytí vesmíru. Ochránce havaroval na prehistorické Zemi a svěřil Energokamy dinosaurům, aby je střežili a poškodil Sledgovu loď bombou, která nechala nájemného lovce v dalekém vesmíru. Naneštěstí Sledgova sbírka asteroidů držena trakčním paprskem spadla na Zemi a způsobila vyhynutí dinosaurů.

V přítomnosti byl Ochránce nalezen archaeoložkou Kendall Morgan a založili základnu pod Dinosauřím muzeem v Jantarové Pláži. Zahájí misi k nalezení Energokamů, ale pět z nich již bylo nalezeno teenagery, kteří je používají k morfování ve Strážce Vesmíru. Skupina se skládá z Červeného Strážce, Tylera Navarra, dobrodružného vůdce skupiny, který pátrá po svém otci, který zmizel před deseti lety. při archaeologické vykopávce, Růžové Strážkyně, Shelby Watkins, servírky s rozsáhlými znalostmi o dinosaurech, Modrého Strážce, Kody, jeskynního muže žijícího v moderní době, protože našel svůj Energokam v jeskyni svého kmene a byl zmražen až do přítomnosti, Zeleného Strážce, Rileyho Griffina, nejmladšího ze skupiny, který je šikovným šermířem a Černého Strážce, Chase Randalla, zdvořilého a pohodového Novozélanďana. S těmito silami Strážci Vesmíru bojují proti Sledgovi, Poisandře, Furymu, Wrenchovi, Curiovi a jejich vězení plného monster, aby našli zbývající Energokamy a ochránili Zemi.

Jak utíká čas, přidají se ke Strážcům další týmoví kolegové s dalšími Dino Nabitými Zordy. Zlatý Strážce, Sir Ivan, 800 let starý rytíř ze Zandaru, ,který byl uvězněn v těle Sledgova poskoka Furyho a Grafitový Strážce, Prince Phillip III. ze Zandaru, korunní princ Ivanovy rodné země. Kendall převezme pozici Fialového Strážce od Alberta Smithe, který opustí své místo ze strachu z Furyho monster. Vyvstane ale také nová hrozba v podobě nepřítele Heckyla.

Tým Strážců získá dva nové členy. Aqua Strážce, který je odhalen jako Tylerův dlouho ztracený otec James a Stříbrný Strážce, Zenowing, Ochráncův učedník. Nicméně s novými silami přichází i noví protivníci v podobě Singe, záhadného válečníka, který přichází na Zemi a rychle se stane Heckylovou pravou rukou, což naštve Furyho. Nicméně Heckyl začne být podezřívavý, když si uvědomí, že Singe ví o Energokamech víc, než připouští. Poté, co Strážci objeví umístění Titano Zordu, Heckyl chce vědět, jak Singe znal toto místo, ale ten uteče a vrátí se na Zemi s osobou, která ho najala, Lordem Arcanonem, který má v držení zlý Temný Energokam. Byl to Lord Arcanon, kdo najal Sledge, aby mu přivedl nejnebezpečnější monstra v galaxii, aby z nich udělal armádu. Arcanonova vláda končí s návratem Sledge, který s pomocí Snida zničí svého bývalého zaměstnavatele, než ho Sledge zradí a nechá Strážce zničit i Snida a vezme si zpět vedení nad svou posádkou. V tu chvíli Heckyl získá zpět všechny své vzpomínky, které ztratil kvůli Temnému Energokamu. Strážci cestují zpět v čase a zničí Sledge a jeho posádku v minulosti.

Po zničení nepřátel se Strážci rozejdou a Koda a Ivan se konečně vrátí do svých časů, Heckyl se stane strážcem Temného Energokamu a on a Zenowing se vrátí na Sentai 6 a Ochránce se vrátí na svou domovskou planetu. Strážci se vrátí do své vlastní doby a zjistí, že z muzea je zoo se živými dinosaury, protože Sledgovy asteroidy nikdy nezasáhly Zemi a dinosauři nikdy nevyhynuli.