Strážci
Tyler
Koda
Chase
Riley
Shelby
Ivan
Phillip
Albert
Kendall
James
Zenowing
Heckyl

Zordy
Dino Nabité Zordy
Dino Nabitý Megazord
Ptera Nabitý Megazord
Plesio Nabitý Megazord
Titano Nabitý Megazord
Spino Nabitý Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Nabíječe
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Shelby Watkins
Označení Strážce: Růžový Dino Nabitý Strážce
Zbraně: Dino Nabitý Morfér, Dino Meč, Tricera Vrták, Dino Super Řídící Meč
Příslušenství: Růžový Energokam, Dino Nabíječe, Dinokom, Dinocykl, Dino Ocelové Brnění
Zordy: Tricera Zord
 
Shelby Watkins není jen servírka v Dino Bite Café. Víc než cokoliv se chce posunout ve svém postavení v Dinosauřím muzeu v Jantarové Pláži a být součástí vykopávek místo obsluhování v restauraci. Nicméně Kendall Morgan, ředitelka muzea, její nadšení nesdílí. Když se snaží přesvědčit slečnu Morganovou a její dva asisteny Chase a Kodu, vkrade se s nimi na vykopávky a doufá, že ji přesvědčí, aby ji nechali pracovat s nimi. Shelby pronásleduje Ledovce a pomůže jí Tyler, kolemjdoucí dobrodruh. Najde Růžový Energokam, spojí se s Tricera Zordem a stane se Růžovou Strážkyní v boji využívající Tricera Vrták. Dr. Kendall se nicméně stále snaží přijít na to, proč se s ní Růžový Energokam spojil. Jako Strážkyně Shelby jezdí na vykopávky s ostatními Strážci při hledání dalších Energokamů a přijde s novým nápadem, jak je najít. Po přesvědčování s Kendall pracují na E-Sledovači a zjistí, že Ankylo Zord ovládá jedno ze Sledgových monster. Shelby ho ale dokáže osvobodit.

Poté, co Heckyl převezme Sledgovu loď, Shelby musí po trvání jejího otce chodit na obchodní hodiny. Její otec je ředitel a zakladatel Watkinsovy zmrzliny a chce, aby jednoho dne převzala jeho firmu. Po povzbudivém rozhovoru s Rileym se Shelby postaví svému otci a znovu následuje svůj sen studovat fosílie. Pan Watkins to akceptuje a omluví se. V ten samý den zjistí, že jejich kolega Heckyl je nepřítel a zároveň Snide v jedné osobě. Mezitím narostly její city k Tylerovi, jen mu to ještě neřekla. Když jim Hvězdopřej splnil přání, přála si, mít s ním piknik ve dvou. Erin, Shelbyina nejlepší kamarádka se objeví v Dino Cafe. Dráždí Shelbyiny nervy, když si přivlastní její písničku a před televizními kamerami prohlásí, že je Růžová Strážkyně. Monstrum zajme Erin, ale Strážci ji zachrání a Erin se omluví Růžové Strážkyni a nakonec i Shelby.

Shelby je nadšený, že jeden z jejích oblíbených zpěváků Reta z N-Zed přijede do Dino Cafe, aby přijali nového člena do skupiny. Zúčastní se a Tyler žárlí na Retu. Zúčastní se taky,ale má trému a Shelby mu pomůže. Reta pozve Shelby na rande, ale ta ho odmítne, protože nemá čas a drží se s Tylerem za ruce. Když jsou Strážci Zlodúzou proměněni v kámen, Shelby, Ochránce, Phillip a James vytvoří nový Spino Zord. Shelby se tak naučí sebedůvěře a je to ona, kdo přesvědčí Heckyla, že v sobě má dobro a společně zničí Snida. Po shromáždění všech Energokamů a vrácení času, aby zachránili Zemi, Strážci porazí Sledge v minulosti. Strážci se rozlučí s Kodou, Ivanem a Heckylem, kteří se vrací domů. Tyler, Shelby, Kendall, Chase, Riley, James a Phillip se vrátí do přítomnosti, kde nyní dinosauři žijí po boku lidí.

Shelby později cestuje do hlavní dimenze, aby pomohla svým kolegům bojovat s oživenými jednotkami Sledge. Když přijde Evox do jejich dimenze spojí své síly s Legendárními Dino Strážci vedenými Jasonem, aby zastavili Goldara Maxima a nově vytvořený Chiméra Zord.