Strážci
Tyler
Koda
Chase
Riley
Shelby
Ivan
Phillip
Albert
Kendall
James
Zenowing
Heckyl

Zordy
Dino Nabité Zordy
Dino Nabitý Megazord
Ptera Nabitý Megazord
Plesio Nabitý Megazord
Titano Nabitý Megazord
Spino Nabitý Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Nabíječe
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Kendall Morgan
Označení Strážce: Fialový Dino Nabitý Strážce
Zbraně: Dino Nabitý Morfér, Dino Meč, Dino Super Řídící Meč
Příslušenství: Fialový Energokam, Dino Nabíječe, Dinokom, Dinocykl
Zordy: Plesio Zord
 
Kendall Morgan je vážná vědkyně, která je manažerkou Dinosauřího muzea v Jantarové Pláži, vedoucí jeho paleontologické skupiny a spojenknyě Strážců. Kendall se setkala s Ochráncem a pomohla mu najít Energokamy a založili podzemní laboratoř pod muzeem, která slouží jako základna Strážců. Vyvíjí technologie, zbraně a Dino Nabíječe pro Strážce. Když byl Fialový Energokam oddělen od Alberta, těžce se snažila najít nového majitele Energokamu. Skoro ji srazilo auto a byla zachráněna Heckylem a věřila, že by byl dobrým kandidátem. Fialový Energokam byl ukraden Hvězdopřejem. Kendall vytvořila stroj k nalezení a získání Energokamu. Strážci rozptýlili Sledge, zatímco se snažila dostat stroj do transportní kapsle.

Když byl Ochránce unesen, vkrade se do kapsle a dostane se na Sledgovu loď. Kendall se zamaskuje v radioaktivním obleku, ale je zajata a uvězněna s Ochráncem. Pomocí kyseliny endall rozpustí podladu cely a skočí dolů. Kendall bojuje se Sledgovými poskoky a Fialový Energokam se s ní spojí a promění ji ve Fialovou Strážkyni. Kendall zachrání Ochránce a se Shelby a Tylerem uniknou v Plesio Nabitém Megazordu a zničí Sledgovo monstrum. Když byl Sledge poražen, Kendall najme Heckyla, protože potřebují pomoc v Dino Cafe. Váhá jestli mu věřit, když odhalí jejich totožnosti. Když Shelby zjistí, že je ve skutečnosti Snide, oddychne si. Od té doby vyvinla Super Dino Řídící brnění, Super Nabíječ pro Tylera a další pomůcky pro boj se Snidem. Občas, když je potřeba zúčastní se sama boje.

Má babičku Betty, která pomáhá opravovat věci v muzeu a pomůže s přístrojem, který změní Strážce, když se stanou hravými a nezodpovědnými. Sama bojuje se Snidem, když zaútočí na laboratoř. Strážci zničí Snida a Temný Energokam. Když Strážci aktivují skutečnou sílu všech Energokamů, vrátí se v čase, aby zachránili Zemi. Strážci porazí Sledge v minulosti. Strážci se rozlučí s Kodou, Ivanem a Heckylem, kteří se vrací domů. Tyler, Shelby, Kendall, Chase, Riley, James a Phillip se vrátí do přítomnosti, kde nyní dinosauři žijí po boku lidí.