Strážci
Tyler
Koda
Chase
Riley
Shelby
Ivan
Phillip
Albert
Kendall
James
Zenowing
Heckyl

Zordy
Dino Nabité Zordy
Dino Nabitý Megazord
Ptera Nabitý Megazord
Plesio Nabitý Megazord
Titano Nabitý Megazord
Spino Nabitý Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Nabíječe
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Chase Randall
Označení Strážce: Černý Dino Nabitý Strážce
Zbraně: Dino Nabitý Morfér, Dino Meč, Para Sekač, Dino Super Řídící Meč
Příslušenství: Černý Energokam, Dino Nabíječe, Dinokom, Dinocykl, Dino Ocelové a X Brnění
Zordy: Para Zord
 
Chase Randall se narodil na Novém Zélandu a nyní pracuje v Dinosauřím muzeu v Jantarové Pláži jako opatrovník a asistuje Kendall Morgan při paleontologických vykopávkách. Krátce poté, co se Kendall setkala s Ochráncem, vystopují Chase, který našel Černý Energokam a spojil se s duchem Parasaurolophusen a stal se Černým Strážcem. Později bylo odhaleno, že mu byl dán Černý Energokam věštkyní a majitelkou obchodu Moanou z Nového Zélandu jako odměna za jeho statečnost při záchraně její kočky. Je velmi pohledný a rád dostává holky. Všude se pohybuje na skateboardu se svými sluchátky. Chase je velmi zapomětlivý a vždycky chodí pozdě, protože flirtuje s holkama, odpovídá na zprávy, což štve jeho kolegy. Obzvláště to rozčiluje Rileyho, ale pak si uvědomí, že Chase dělá věci jinak, ale úplně stejně schce zachránit svět.

Po konečném boji proti Sledgovi se Chase rozhodne cestovat zpátky na Nový Zéland, ale později se vrátí, aby bojoval se Snidem. Má malou sestru jménem Chloe, která cestovala do Spojených Států, aby učinkovala v tradičním novozéladnském tanečním vystoupení. Princ Phillip zachránil Chloe před útokem monstra a stal se Grafitovým Strážcem. Když Strážci cestují na Nový Zéland, aby prověřili Alberta Smthe, Chase je provede, ale nešel navštívit svou rodinu, protože je uvidí na Vánoce. Na Vánoce meškal, aby navštívil rodinu a dostalo se mu pomoci od Santa Clause, aby se setkal s Chloe a jeho matkou. Když se s ním rozejde jeho současná dívka Kaylee, chce vědět proč. Zaútočí monstrum a on ji zachrání jako Černý Strážce s americkým přízvukem. Propadne Černému Strážci a ten ji baví, aby ji poznal. Uvědomí si, že se ji nesnažil poznat jako Chase a tak ji začal nudit, protože byl zahleděný jen sám do sebe. Černý Strážce ji pustí, protože ji není schopen říct svou tajnou totožnost. Heckyl se zaměří na Kaylee a Chase ji zachrání a tak mu dá druhou šanci.

Poisandra vytvoří Krásokrutku, která si prohodí těla s pěknou dívkou a podmaní si Tylera. Strážci přijdou s plánem, aby Chase zapůsobil na Krásokrutku. Chase s ní flirtuje a řekne jí, že má radši holky, které připomínají skutečnou Krásokrutku. Zaslechne to Kaylee a obviní Chase z nevěry a uteče. Krásokrutka se promění zpět a Kaylee vidí Chase morfovat a přísahá, že uchová jeho tajemství. Po spojení s Heckylem Strážci porazí Snida. Chase promluvil k lidem na Zemi, aby nastavili zrcadla k odražení energie ke zničení Temného Energokamu. Po shromáždění všech Energokamů a vrácení času, aby zachránili Zemi, Strážci porazí Sledge v minulosti. Strážci se rozlučí s Kodou, Ivanem a Heckylem, kteří se vrací domů. Tyler, Shelby, Kendall, Chase, Riley, James a Phillip se vrátí do přítomnosti, kde nyní dinosauři žijí po boku lidí. Chase stále chodí s Kaylee.

Chase později cestuje do hlavní dimenze, aby našel a zachránil Ochránce a spolu se Strážci Síťové Bojové Jednotky bojují s oživenými jednotkami Sledge. Když přijde Evox do jejich dimenze spojí své síly s Legendárními Dino Strážci vedenými Jasonem, aby zastavili Goldara Maxima a nově vytvořený Chiméra Zord.