Strážci
Tyler
Koda
Chase
Riley
Shelby
Ivan
Phillip
Albert
Kendall
James
Zenowing
Heckyl

Zordy
Dino Nabité Zordy
Dino Nabitý Megazord
Ptera Nabitý Megazord
Plesio Nabitý Megazord
Titano Nabitý Megazord
Spino Nabitý Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Nabíječe
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Ochránce
Ochránce je strážce Energokamů, které před 65 milióny let svěřil deseti dinosaurům, aby zabránil, že nepadnou do Sledgových rukou. V přítomnosti se stal mentorem současných nositelů Energokamů, Dino Nabitých Strážců.

Poprvé viděn v "Powers from the Past"
 


 


 
Matthew Griffin
Matthew je starší bratr Rileyho, který se většinu času stará o rodinný ranč. Dělá mu starosti, když se Riley rozhodne odcestovat.

Poprvé viděn v "Past, Present and Fusion"
 


 
Paní Griffinová
Paní Griffinová je matka Matthewa a Rileyho, která dohlíží na rodinnou farmu.

Poprvé viděna v "Past, Present and Fusion"
 


 
Taku
Taku byl Kodův mladší bratr před 100 000 lety. Poprvé byl viděn, když se setkal se šavlozubým tygrem a Koda obětoval svůj život, aby ho zachránill. Na konci dobrodružství se Koda vrátil do své doby a znovu se se svým bratrem setkal.

Poprvé viděn v "Return of the Caveman"
 


 
Princ Colin
Princ Colin je legendárním mladým princem Zandaru, kterého Ivan před lety ochraňoval. Měl v držení Zlatý Energokam, který se předával z generace na generaci, dokud neskončil v rukou Prince Phillipa, kterýmu je Princ Colin předkem.

Poprvé viděn v "The Royal Rangers"
 


 
Paní Randallová
Paní Randallová je matka Chase a Chloe.

Poprvé viděna v "Race to Rescue Christmas"
 


 
Chloe Randallová
Chloe je mladší sestra Chase z Nového Zélandu, která se objevila v Dino Muzeu, aby spolu se svou skupinou ukázala maorské taneční vystoupení.

Poprvé viděna v "Rise of a Ranger"
 


 
Moana
Rodilá Novozélanďanka, která vlastní obchod s mnoha mocnými objekty včetně Černého Energokamu a mysl ovládající náhrdelník. Ona dala Chasovi Černý Energokam, když zachránil její kočku Tabithu, aby ji nesrazil kamión.

Poprvé viděna v "Breaking Black"
 


 
Kaylee
Kaylee se zamilovala do Černého Strážce, když viděla, jak je statečný. Když ji Chase zachránil před Singem a Wrenchcem nemorfovaný, zamilovala se přímo do něj. Kaylee se chce stát astronautkou.

Poprvé viděna v "A Date with Danger"
 


 
Pan Watkins
Pan Watkins je otec Shelby a ředitel Watkinsovy zmrzlinárny. Nejdřív chtěl pan Watkins, aby se Shelby věnovala obchodování jako on, ale když viděl, že dinosauři jsou její vášeň, nechal Shelby následovat své vlastní sny.

Poprvé viděn v "When Evil Stirs"
 


 
Dr. Runga
Dr. Runga je paleontolog z Nového Zélandu a Shelbyin dětská idol. Když byl Furym oklamán, aby si myslel, že Plesio Zord je skutečný dinosaurus, ukradl video Plesio Zordu z jejího telefonu, aby získal slávu. Ale po rozmluvě se Shelby se rozhodl pomoct a nabít Plesio Zord Fialovým Energokamem.

Poprvé viděn v "Deep Down Under"
 


 
Rusty
Rusty je starý přítel Tylerova otce a poslední osoba, která ho viděla, než se před deseti lety ztratil.

Poprvé viděn v "A Date with Danger"
 


 
Zach
Zach je Ivanův potomek, který přišel ze Zandaru, aby se stal umělcem. Vyjadřuje své umělecké schopnosti malováním grafiti všude po městě.

Poprvé viděn v "Freaky Fightday"
 


 
Babička Betty
Betty je babička Kendall, která přišla do dinosauřího muzea, aby dala Kendall starodávnou lupu, která kdysi patřila Kodově kmeni.

Poprvé viděna v "Catching Some Rays"
 


 
Santa Claus
Santa Claus požádal Dino Nabité Strážce o pomoc, když mu Poisandra ukradla počítač, který rozhoduje, kdo byl hodný a kdo byl zlobivý. Santa později informoval Kendall o zlých skutcích Heximase.

Poprvé viděn v "Alpha's Magical Christmas"