Strážci
Tyler
Koda
Chase
Riley
Shelby
Ivan
Phillip
Albert
Kendall
James
Zenowing
Heckyl

Zordy
Dino Nabité Zordy
Dino Nabitý Megazord
Ptera Nabitý Megazord
Plesio Nabitý Megazord
Titano Nabitý Megazord
Spino Nabitý Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Nabíječe
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Koda
Označení Strážce: Modrý Dino Nabitý Strážce
Zbraně: Dino Nabitý Morfér, Dino Meč, Stego Štít, Dino Super Řídící Meč
Příslušenství: Modrý Energokam, Dino Nabíječe, Dinokom, Dinocykl, Dino Ocelové Brnění
Zordy: Stego Zord
 
Před sto tisíci lety Koda žil v jeskyni s ostatními neandrtálci a se svým bratrem Takem. Byl první, kdo nalezl Energokam a přestal stárnout. Obětoval se, aby zachránil svého mladšího bratra před šavlozubým tygrem a spadl do ledového oceánu a byl zmražen. V přítomnosti mu jeho jeskynní způsoby působí spoustu problémů. Není nejinteligentnější Strážce, ale má srdce ze zlata, je loajální, statečný a velmi silný. Nejprve se bál spousty moderní technologie, se kterou nebyl seznámen, jako napřílad Dinocykly. Později překonal některé ze svých strachů a začal se učit jezdit na tříkolce. Byl objeven Kendall a Chasem při hledání Energokamů v jeskyních. Nyní pracuje v Dinosauřím muzeu v Jantarové Pláži jako jeden z Kendalliných asistentů.

Když monstrum zaútočí na Strážce zatímco ukazují Kodovi moderní sporty, Kodovi se podaří zahnat monstrum jeho vlastní výbušnou baseballovou pálkou. To viděl profesionální baseballový trenér a nabídl Kodovi šanci hrát v jeho týmu Zemětřesení a Riley ho přesvědčí, aby to přijal. Riley se stane Kodovým trenérem a ten se nemůže odtrhnout od hry, aby pomohl ostatním Strážcům. Strážci je donutí uvědomit si, že být Strážce je důležitější než hrát baseball. Zjistí, že pálka monstra by mohla být důvod, proč Koda vyhrává, ale po zničení monstra Koda prokázal, že dokáže vyhrát hru i bez ní.

Koda se spřátelí s robotickým jeskynním mužem jménem Worg, který se porouchá. Koda si připomene svůj starý život s jeho rodinou. Obyvatelé města jsou obráceni proti Strážcům a Worg je naprogramován, aby je zaměstnal. Worg je později přeprogramován, aby vedl lekce fitness v muzeu. Po shromáždění všech Energokamů a vrácení času, aby zachránili Zemi, Strážci porazí Sledge v minulosti. Koda se vrátí do své původní doby, ale později se vrátí do přítomnosti na svátky.

Koda se po letech stane Ochráncem 3 dimenzí spolu s Wesem a Gemmou a rozhodnou se navštívit Ninja Ocelové Strážce, aby je doprovázeli v jejich bojích. Odhalí se jim a požádají je o pomoc se záchranou unesených Strážců Lordem Dravenem, kterými jsou Rocky, Kat, T.J., Trent, Antonio a Gia. Lord Draven je využívá k vytvoření robotických klonů každého ze Strážců. Když Ninja Oceloví Strážci spolu s Tommym, Wesem, Kodou a Gemmou dorazili, aby je osovobodili, všichni Strážci se spojili, aby zničilo Robo Strážce a porazili Dravena. Když boj skončil, Strážci se rozloučili a vrátili se do svých dimenzí. Když je Preston teleportován do Dino Nabité dimenze a informuje, že je Sledge stále naživu, Koda souhlasí, že mu pomůže zachránit Strážce a porazit Sledge jednou provždy.

Koda později cestuje zpět do hlavní dimenze, aby našel a zachránil Ochránce a spolu se Strážci Síťové Bojové Jednotky bojují s oživenými jednotkami Sledge. Když přijde Evox do jejich dimenze spojí své síly s Legendárními Dino Strážci vedenými Jasonem, aby zastavili Goldara Maxima a nově vytvořený Chiméra Zord.