Strážci
Tyler
Koda
Chase
Riley
Shelby
Ivan
Phillip
Albert
Kendall
James
Zenowing
Heckyl

Zordy
Dino Nabité Zordy
Dino Nabitý Megazord
Ptera Nabitý Megazord
Plesio Nabitý Megazord
Titano Nabitý Megazord
Spino Nabitý Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Nabíječe
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: James Navarro
Označení Strážce: Aqua Dino Nabitý Strážce
Zbraně: Dino Nabitý Morfér, Dino Meč
Příslušenství: Aqua Energokam, Dino Nabíječe, Dinokom, Dinocykl
Zordy: Ankylo Zord
 
Před deseti lety James prozkoumával jeskyně se svým přítelem Rustym. Když se jeskyně zavalila, odstrčil Rustyho z cesty a zachránil tak jeho život. Nicméně James byl uvězněn pod kameny. Našel Aqua Energokam a spojil se s ním. Poté se v jeskyni ukázal Fury a požadoval Energokam. O pár dní později se James dostal z jeskyně, ale Fury se na něj znovu pokusil zaútočit. Když si uvědomil možné nebezpečí pro svou rodinu, James předstíral, že zmizel.

Tyler si dal za cíl ho najít. Později ho Tyler zahlédne, ale James uteče. Poté, co James nechá Rustyho napsat Tylerovi dopis, aby se s ním setkal, všimne si Rusty Tylerova Energokamu a řekne o něm Jamesovi. Když si uvědomí, že už se nemusí skrývat, přijde Tylerovi na pomoc a bojuje s Ninjou jako Aqua Strážce a osvobodí ho od ovládání porouchaného T-Rex Super Nabíječe. Po trávení ztraceného času s Tylerem a plánováním nových dobrodružství je Tylerův Energokam poškozen v boji. Aby opravili Červený Energokam, vyrazí otec se synem do Sampsonových jeskyní, aby láva opravila Energokam. Když si uvědomili, že potřebují větší tlak, Tyler chtěl použít Dino Brnění X, ale James říkal, že tlak a teplo ho pravděpodobně zabijí. Jeho syn mu řekl, že musí myslet na svět. Po boji James mluvil s Ochráncem a rozhodl se opustit základnu a použít své geologické schopnosti, aby nalezl Stříbrný Energokam. Tylerovi se tento nápad nelíbil, ale jeho otec mu připomněl, že musí myslet na svět.

James se vrátil, když bylo odhaleno, že Zenowing má Stříbrný Energokam a je Stříbrným Strážcem. Asistuje Shelby při vytváření Spino Zordu. Po spojení s Heckylem Strážci porazí Snida. Po shromáždění všech Energokamů a vrácení času, aby zachránili Zemi, Strážci porazí Sledge v minulosti. Strážci se rozlučí s Kodou, Ivanem a Heckylem, kteří se vrací domů. Tyler, Shelby, Kendall, Chase, Riley, James a Phillip se vrátí do přítomnosti, kde nyní dinosauři žijí po boku lidí. Pravděpodobně pokračuje v dobrodružstvích se svým synem a stárne normálně.