Strážci
Tyler
Koda
Chase
Riley
Shelby
Ivan
Phillip
Albert
Kendall
James
Zenowing
Heckyl

Zordy
Dino Nabité Zordy
Dino Nabitý Megazord
Ptera Nabitý Megazord
Plesio Nabitý Megazord
Titano Nabitý Megazord
Spino Nabitý Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Nabíječe
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Tyler Navarro
Označení Strážce: Červený Dino Nabitý Strážce, T-Rex Super Nabitý Červený Strážce
Zbraně: Dino Nabitý Morfér, Dino Meč, T-Rex Drtič, T-Rex Super Nabitý Morfér, Dino Super Řídící Meč
Příslušenství: Červený Energokam, Dino Nabíječe, Dinokom, Dinocykl, Dino Ocelové a X Brnění
Zordy: T-Rex Zord
 
Tyler je tázavý, energetický a okouzlující. Přibližně před deseti lety Tyler ztratil svého otce při jeskynní expedici. Rozpoznal náčrt Furyho z deníku svého otce a jeskynní malby, kterou udělal Koda. Tyler přišel do Jantarové Pláže, aby vyšetřil zmizení svého otce, poté zamířil do jeskyně podobné té, kterou prohlížel jeho otec. Uvnitř nalezl Energokam spolu s fosílií T-Rexe. Z jeskyně byl pronásledován Ledovcem a se Shelby zmražen. Jsiu zachráněni, když se dotknout Energokamů. Když Tyler zjistí, že Energokamy pasují do Dino Nabitých Morférů, vypálí a transformují se ve Strážce Vesmíru. Jako Červený Strážce Tyler používá v boji T-Rex Drtič a může povolat T-Rex Zord.

Po cestě zpět do muzea se setkají s Rileym a dokonce zachrání muže z jeho havarovaného auta pomocí sil Energokamů a následně objeví podzemní laboratoř pod Dinosauřím muzeem v Jantarové Pláži. Tyler a jeho přátelé se stanou Strážci Vesmíru, aby zastavili Ledovce a jeho Vivixe. Tyler nyní pracuje v muzeu a také v Dino Bite Café jako kuchař. Když se setkal s Furym a pronásledoval ho, Chase si myslel, že není týmový hráč, ale Tyler dokázal pravý opak. Tyler obdrží dopis o svém otci a setká se s Rustym, mužem, který ho znal a byl na stejné expedici jako jeho otec, než zmizel. Tyler zůstává nevšímavý k citům Shelby a dokonce se na ni rozzlobí, když navrhne, že pátrání po jeho otci může být bezvýsledné úsilí.

Červený Energokam byl ukraden Sledgem, ale to nezastaví Tylera, aby se vkradl na jeho loď a získal ho zpět. Zdá se, že je Sledge zničen a jeho loď havaruje. Jeho roli převezme Snide a zaútočí na Strážce. Heckyl se rozhodne umístit virus do Kendallina přístroje a ten nakazí Tylerův Nabíječ, když se mu snaží vytvořit super mód. Tyler se ho pokusí aktivovat, ale je infikován a stane se divokým. Dokáže ho zkrotit Aqua Strážce, který se ukáže být jeho otcem Jamesem. James vysvětlí, že se spojil s Energokamem, zůstal mladý a byl pronásledován Furym, tak se schoval, aby ochránil svou rodinu. Kendall řekne, že Tylerův super mód bude schopný přistupovat k silám různých Energokamů a transmutují Aqua a Grafitový Energokam. Tylerův Energokam praskne a může být opraven jedině v lávě. Tyler a James jdou do jeskyní. James má starost o svého syna, ale vidí, že se o sebe dokáže postarat. Tyler použije Dino Brnění X i když si James myslí, že je to nebezpečné. Podaří se mu opravit jeho Energokam a získá T-Rex Super nabitý Morfér a stane se T-Rex Super Nabitým Červeným Strážcem.

Tyler zkouší do chlapecké kapely, která se líbí Shelby a i když nemá žádný talent, zapůsobí to na ni. Chase věří, že Tyler žárlí na Retu. Zalkne se kvůli trémě a Shelby se k němu přidá při jeho vystoupení. Stanou se oficiálním párem. Tyler je později proměněn v kámen Zlodúzou a Shelby je jediná, kdo ho dokáže zachránit. Po spojení s Heckylem Strážci porazí Snida. Po shromáždění všech Energokamů a vrácení času, aby zachránili Zemi, Strážci porazí Sledge v minulosti. Strážci se rozlučí s Kodou, Ivanem a Heckylem, kteří se vrací domů. Tyler, Shelby, Kendall, Chase, Riley, James a Phillip se vrátí do přítomnosti, kde nyní dinosauři žijí po boku lidí.

Tyler později cestuje do hlavní dimenze, aby našel a zachránil Ochránce a spolu se Strážci Síťové Bojové Jednotky bojují s oživenými jednotkami Sledge. Když přijde Evox do jejich dimenze spojí své síly s Legendárními Dino Strážci vedenými Jasonem, aby zastavili Goldara Maxima a nově vytvořený Chiméra Zord.