Strážci
Tyler
Koda
Chase
Riley
Shelby
Ivan
Phillip
Albert
Kendall
James
Zenowing
Heckyl

Zordy
Dino Nabité Zordy
Dino Nabitý Megazord
Ptera Nabitý Megazord
Plesio Nabitý Megazord
Titano Nabitý Megazord
Spino Nabitý Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Nabíječe
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Heckyl
Označení Strážce: Temný Dino Nabitý Strážce
Zbraně: Titano Nabitý Morfér, Spino Bumerang
Příslušenství: Temný Energokam, Dino Nabíječe, Dinokom
Zordy: Spino Zord
 
Před milióny let Lord Arcanon napadl mírumilovnou planetu Sentai 6, aby získal Temný Enrgokam, Heckyl se ho snažil ochránit, aby nepadl so špatných rukou. Když byl na útěku před Arcanonem, upadl a Temný Energokam vypadl ze své krabičky. Zraněný Heckyl se ho pokusil chytit, ale když se ho dotkl byl obklopen temnou energií a spojil se s ním. Zlý Energokam vytvořil jeho monstrózní alter ego jménem Snide. Lord Arcanon získal Temný Energokam a Heckyl ztratil všechny své vzpomínky. Heckyl a Snide se stali vyhnanci a ničili každý kout vesmíru než byli nakonec uvězněni Sledgem.

Sledge ho pustil, aby podvedl Strážce. Heckyl je šarmantní a divoký a ostatní monstra se ho bojí. Zachránil Kendall před přejetím autem a ona ho najala do Dino Bite Cafe a podařilo se mu najít základnu Strážců, ale protože vypil paměť mazající lektvar, zapomněl, kde se nachází. Shelby zjistila, že je zlý a když se proměnil ve Snida, všechno do sebe zapadlo. Po zjevném zničení Sledge Heckyl a Snide převzali velení nad jeho lodí a posádkou a mnoha způsoby se snažili porazit Strážce a získat jejich Energokamy.

Když se snažil zbavit Lorda Arcanona, začal si Heckyl vzpomínat na svou minulost a obvinil Arcanona nejen ze zničení jeho domovské planety, ale také z jeho proměny ve Snida. Heckyl byl nakonec oddělen od Snida před ukradené Rozdělovací Emitory. Podařilo se mu utéct z lodi a spojil se se Sledgem, aby zničili Lorda Arcanona a Singe. Heckyl se setkal se Strážci a vysvětlil jim, že už není pod nadvládou Temného Energokamu a zachrání je, aby si získal jejich důvěru. Když se Snide naposledy snažil zničit Strážce, Heckyl jim pomohl a společně se nadobro zbavili Snida. Po shromáždění všech Energokamů a vrácení času, aby zachránili Zemi, Strážci porazí Sledge v minulosti. Heckyl se stane ochráncem Temného Energokamu a společně se Zenowingem  se vrátili na Sentai 6 před jeho zničením, aby ochránili Temný Energokam před Lordem Arcanonem.

Ze strachu, že by mohl svoji planetu ztratit podruhé Heckyl tajně postavil Morfér podle Zenowingova Titano Nabitého Morféru. Tato událost upozornila Lorda Arcanona na Sentai 6, s čímž Zenowing konfrontoval Heckyla. Ze zoufalosti Heckyl zamkl Zenowinga a použil Temný Energokam, aby morfoval v narušenou verzi Temného Strážce. Pomocí své nové síly Heckyl zničil Lorda Arcanona chvíli předtím, než se ho Temný Energokam znovu pokusil proměnit ve Snida. Objevil se Zenowing a použil své kouzlo, aby očistil vliv Temného Energokamu na Heckyla a přitom obětoval svůj život. Heckyl se vinil ze Zenowingovy smrti a přísahal, že už se nikdy nevrátí na Sentai 6.