Strážci
Scott
Flynn
Summer
Dillon
Ziggy
Gem
Gemma

Zordy
Útočná Vozidla
Vysokooktan Megazord
Krokodýlí Přepravník
Velrybí Zord
Silniční Útočný Zord
Paleo Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava

Spojenci
Protivníci
Útoční Boti

Celé jméno: Ziggy Grover
Označení Strážce: Strážcovský Operátor Zelené Série
Zbraně: Nitro Blaster, Turbo Sekera, Volantový Blaster
Příslušenství: Otáčkový Morfér, Pohonný Článek Morféru, Pohonné Články Zordů
Zordy: Ocasní Rotačník, Krokodýlí Přepravník
 
Ziggy je všeobecně nemotorný, šílený, praštěný a tak trochu srab, ale co mu chybí v dovednostech a fyzické síle, to dožene srdcem. Je energetický, nadšený a nekonečně optimistický, což ho často nechává na druhém konci verbálních urážek Doktorky K. Obvykle se chce vyhnout problémům, ale neváhá, když je potřeba pomoct ostatním Strážcům. Než se stal Strážcem, pracoval pro Fresno Boba, šéfa Škorpióního Kartelu, velmi známé mafiánské rodiny. Už tenkrát byl nemotorný a často selhával při misích, ale pokračoval v práci pro Fresno Boba, aby pomohl sirotčinci plného dětí. Jednoho dne se Ziggy a kamión, který mu svěřil Fresno Bob ztratil z Corinthu, proto se na něj zaměřilo mnoho kriminálníků. Ziggy zjistil, že kamión byl plný lékařských zásob v hodnotě 5 miliónů dolarů, které tajně převedl na sirotčinec. S pomocí jednoho ze svých přátel pak opustil Corinth. Venku potkal Dillona a po neúspěšném pokusu mu ukrást auto se rozhodl, že ho eskortuje zpět do města. Ziggy vnímá Dillona jako svého nejlepšího kamaráda a byl první, kdo pomáhal Dillonovi hledat jeho sestru, později se k nim přidala Summer.

Ziggy Grover je Strážcovský Operátor Zelené Série. Jeho operační číslo je čtyři, v boji používá Turbo Sekeru a jeho Zordové Útočné Vozidlo je Ocasní Rotačník, který je kombinací skútru a kosatky. Kromě zbraní mohou Strážcovský Operátoři generovat svou vlastní schopnost, Ziggyho je Teleportace, až jednou Ziggy ovládne její sílu, bude schopen transportovat se kamkoliv a kolikrát bude chtít, záležet bude jen na energetické úrovni jeho obleku. Nyní ji kompletně neovládá a často končí ve vtipných situacích.

Když muži Fresno Boba zintenzivněli jeho hledání, Ziggy se začal obávat o své zdraví. Později je zajat Tenayou 15 a předán Fresno Bobovi, který je ale podveden Tenayou a tak ho musí Ziggy zachránit a nakonec je mu odpuštěn jeho dluh. Ziggy narozdíl od ostatních Strážců nebyl nikdy testován na schopnosti používat technologii Strážců. Stal se Strážcem v zoufalém pokusu uchránit Morfér Zelené Série před Tenayou 7. Cítil, že nejlepší způsob, jak ho udržet od Tenayi bude, když se s ním sám spojí a stane se tak Strážcovským Operátorem Zelené Série. Jeho nepovolené spojení s Morférem nebylo dobře přijato u Doktorky K a ostatních Strážců až na Dillona. Od té doby pravidelně vykazoval známky zlepšení, aby dokázal, že je pomocným spojencem a dokázal se postarat sám o sebe v několika bojových situacích, ať už morfovaný, nebo ne. Doktorka K shledala Ziggyho otravným a byla k němu otevřeně hrubá. Dokonce i poté, co se začala otevírat po návratu Gema a Gemmy, k němu zůstala chladná, kdy často odmítala říkat mu jménem, jak začala u ostatních Strážců. Ziggyho nicméně Doktorka K přitahuje, přiznal ji, že měl sen, kde byli na rande. Brzy bylo jasné, že Doktorka K má Ziggyho ráda, jednou ho nazvala jménem před Gemmou a dokonce si jeho jménem zabezpečila počítač, na což Summer přišla. Když byli Ziggy a Doktorka K teleportováni do jeskyně s nedostatkem kyslíku, povedlo se mu ji rozesmát, když ji zahrál stínové divadlo. Když Venjix převzal město, Ziggy opustil ostatní Strážce, aby ochránil Doktorku K a zůstal s ní, zatímco ostatní půjdou po Venjixovi.

Po válce Ziggy a Doktorka K oznámili, že otevírají školu pro děti, kde bude Doktorka K učit fyziku Bio-Pole a Ziggy bude učit vaření a stínové divadlo. Také poprvé řekne Ziggymu jeho křestním jménem, protože když už není Strážce, musí mu nějak říkat. Také konečně přiznala, že k němu něco cítí, nebo alespoň toleruje jeho city k ní a dovolila mu dotknout se ji.