Strážci
Scott
Flynn
Summer
Dillon
Ziggy
Gem
Gemma

Zordy
Útočná Vozidla
Vysokooktan Megazord
Krokodýlí Přepravník
Velrybí Zord
Silniční Útočný Zord
Paleo Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava

Spojenci
Protivníci
Útoční Boti 

Venjix
Venjix je živý počítačový virus vytvořený Doktorkou K, aby unikla z Alphabet Soup. Nicméně se jí nepodařilo nainstalovat firewall a Venjix se začal šířit po celé Zemi. Venjix nakonec uspěl v převzetí celé planety a ža na město Corinth. Venjix má schopnost vytvářet roboty a vzdušná plavidla, která používá k řízení svého dobývání Corinthu. Nakonec měl dost, že jeho armáda pokaždé zklame a rozhodl se postavit si několik těl sám pro sebe. K poslednímu dobytí Země Venjix plánoval použít přístroj k aktivování všech hybridů v Corinthu a použít je k převzetí kopulovitého města. Poté zničí laboratoř a získá informace o Bio-Polu a je schopen vymazat Gema a Gemmu. Doktorka K a Tenaya jsou schopny vložit virus do Venjixova hlavního počítače a zrušit jeho schopnost mazat Strážce. Jeho konečné tělo je zničeno padající Kontrolní Věží a předopkládá se, že byl zničen. Ale Venjix byl naposledy viděn jako blikající dioda ve Scottově Morféru, který Doktorka K uzavře pro případ další potřeby.

Poprvé viděn v "The Road to Corinth"
 


 
Venjix - Tělo Generace 13
Útočný Bot Generace 13 vytvořený Generálem Řadičem speciálně jako tělo pro Venjixe.Bylo vytvořeno několik kopií tohoto těla, kdyby bylo jedno z nějakého důvodu zničeno, může být použito další. Je dost silné, aby v boji porazilo pět R.P.M. Strážců. Z levé ruky může střílet červený laserový paprsek, který při kontaktu spoutá nepřítele. Je vybaven obrovským mečem, ze kterého může střílet červené energetické vlny. Byly použity dvě kopie tohoto těla, obě byly zničeny Strážci.

Poprvé viděn v "Embodied"
 


 
Venjix - Konečné Tělo
Venjixovo konečné tělo bylo vytvořeno Kilobajtem ze zachráněných součástek z Generála Řadiče. Jelikož byl Řadič konvertován do Generace 16, předpokládá se, že i toto tělo je Generace 16. V tomto těle je Venjix nejsilnějším protivníkem, kterému R.P.M. Strážci čelili. Má super silné brnění, které jentak něco neškrábne. Může také odrazit jakýkoliv projektilový útok zpět na nepřítele. Venjixův nejsilnější útok oskenuje nepřítele ke smazání a po downloadu se nabije a vystřelí paprse z úst, který byl schopen zničit Paleomax Megazord a Mach Megazord jedinou ranou. V boji nosí dlouhou tyč a může z ní střílet silný světelný paprsek.

Poprvé viděn v "End Game"


 


 
Generál Řadič
Generál Řadič je Útočný Bot Generace 5, který byl určen k tomu, aby vyráběl Útočné Boty k napadání Corinthu. Je Venjixem vykázán poté, co Tenaya 7 porouchá jeho Hyper Bota a ten zaútočí na Venjixe. Po vyhnání se rozhodne zaútočit na Corinth sám a použije svého Hyper Bota, aby zničil Strážcovské Operátory. Poté, co je jeho Hyper Bot zničen, použije jeho součástky k posílení své ruky a utká se Strážcovskými Operátory sám. Jeho posílená forma je zničena R.P.M. Ultrazordem a on sám je zničen v duelu se Scottem. Části jeho těla byly použity k vytvoření konečného těla pro Venjixe.

Poprvé viděn v "The Road to Corinth"
 


 
Generál Vrz
Praštěný a zabedněný robotí generál, který trčí na velitelství s Generálem Řadičem a slouží Venjixovi, jak jen může. Generál Vrz je ale schopný bojovník, který se utkal s Tenayou 15. Vrz zůstal v padají věži, která spadla na Venjixe a oba byli zničeni.

Poprvé viděn v "The Road to Corinth"


 
Tenaya 7
Tenaya 7 je obávaný Generál spuštěný Venjixem, aby připomínal tu nejstrašnější věc, člověka. Když viděla záběry, jak krvácí, vzpomněla si, že byla slepá žena, která byla transformována v hybrida, aby byla použita k nepozorovaným útokůma na lidi. Tenaya je velmi schopná bojovnice, která se sama dokáže utkat se Strážcovskými Operátory. Kromě robotických očí, které jí umožňují vidět, má také odpojitelnou ruku, která může být nahrazena zbraní. Tenaya nakonec zjistí, že je Dillonova sestra a na krátký čas přeběhne na stranu dobra, než ji zajme Kilobajt a přeprogramuje ji na Tenayu 15.

Poprvé viděna v "Go for the Green"


 
Generál Kilobajt
Kilobajt je Venjixův nejobávanější Generál, který přišel do Venjixova paláce poté co neznámou dobu potuloval pustinou. Měl velkou rivalitu s Tenayou 7 a převzal místo hlavního generála poté, co Tenaya 7 přeběhla na stranu dobra. Podařilo se mu zajmout Tenayu 7 a upgradovat ji na Tenayu 15. Byl mu také dán úkol sestrojit Venjixovo konečné tělo. Když bylo dokončeno, byl Kilobajt plánoval zbavit se Tenayi 15. Nicméně selhal a byl zničen paprskem Silničního Blasteru.

Poprvé viděn v "The Dome Dolls"
 


 
Tenaya 15
Kilobajt zajal Tenayu 7 a přeprogramoval ji v Tenayu 15, která nemá žádnou osobnost kromě loajality k Venjixovi. Blaster na její ruce je větší, mluví robotickým hlasem a část jejich obvodů je viditelná na právé straně její hlavy. Později byla přepadena Kilobajtem, který ji chtěl vymazat. Byla zachráněna Ziggym, Doktorkou K a Dillonem, který jí píchl protilátku, aby ji dostal z Venjixova vlivu. Poté umístíla virus do Venjixova hlavního počítače, aby ho zničila. Dillon ji zachránil z trosek a nakonec odjela s Dillonem a Summer cestovat po světě i když je tu možnost, že její oční implantáty přestanou fungovat a bude opět slepá.

Poprvé viděna v "Control-Alt-Delete"
 


 
Brusiči
Brusiči jsou pozemní vojsko Venjixovy armády. Jsou to robotí válečníci se silnými bojovými schopnostmi. Mohou střílet lasery ze svých zbraní a pilotují Venjixovy Drony. Mají také schopnost proměnit se v motocykly.

Poprvé viděni v "The Road to Corinth"
 


 
Droni
Droni jsou letadla, která pilotují Brusiči a jsou základní útočné stroje Venjixovy armády. Mohou se proměnit z leteckého módu na pozemní mód. Vystřelují mocné laserové paprsky.

Poprvé viděni v "The Road to Corinth"