Strážci
Scott
Flynn
Summer
Dillon
Ziggy
Gem
Gemma

Zordy
Útočná Vozidla
Vysokooktan Megazord
Krokodýlí Přepravník
Velrybí Zord
Silniční Útočný Zord
Paleo Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava

Spojenci
Protivníci
Útoční Boti

Celé jméno: Scott Truman
Označení Strážce: Strážcovský Operátor Červené Série
Zbraně: Nitro Blaster, Silniční Meč, Volantový Blaster, Železniční Meč
Příslušenství: Článkový Řadící Morfér, Pohonný Článek Morféru, Pohonné Články Zordů
Zordy: Orlí Závodník, Paleo Zord
 

Scott je sebevědomý, tvrdohlavý a trochu namyšlený vůdce R.P.M. týmu se zálibou v rychlých autech. Bere svou práci vůdce Strážců vážně a často nevěří novým rekrutům, dokud neudělají něco, aby si získali jeho důvěru. Nicméně, když se někde vyskytne problém, snaží se pomoct dát tým dohromady. Dříve Scott sloužil jako pilot u letectva během bitvy o Corinth, kdy používal označní Orel-2. Často byl ve stínu talentovanějšího a zkušenějšího strašího bratra Marcuse Trumana, který se ztratil v bitvě o Corinth. Jeho označení bylo Orel-1. Jeho otec, Plukovník Mason Truman po něm často chtěl, aby podporoval svého bratra, protože věřil, že Scott není připraven zvládnout přední linie. Během bitvy o Corinth byli oba bratři sestřeleni. Scottovi se podařilo katapultovat včas a byl zachráněn Summer, ale jeho bratr byl zabit. Někdy následující rok byl Scott vybrán, aby se stal Strážce za použití technologie navržené Doktorkou K k udržení Corinthu v bezpečí a zastavení Venjixových útoků.

Scott Truman je Strážcovský Operátor Červené Série. Jeho operační číslo je jedna, v boji využívá Silniční Meč a jeho Zordové Útočné Vozidlo je Orlí Závodník, který je kombinací závodního auta a orla. Kromě zbraní mohou Strážcovský Operátoři generovat svou vlastní schopnost, Scottova je Výbušný Útok, při kterém shromáždí energii Bio-Pole a vytvoří třívteřinový výbušný útok. Tento útok samozřejmě sníží úroveň jeho energie.

Brzy se Dillon a Ziggy přidali k týmu i když s tím Scott nejprve nesouhlasil, protože byl přesvědčen, že Dillon není důvěryhodný, ani schopný zvládnout technologii Černé Série. Po několika prvotních rozbrojích Dillon dokázal Scottovi, že se mu dá věřit, ale Scott byl stejně tak proti, když Ziggy použil technologii Zelené Série, obzvláště proto, že Ziggy ani zdaleka nesplňoval fyzické ani zkušenostní požadavky potřebné k tomu, aby se mohl stát Strážcem. Nicméně bylo potřeba mít dva další Strážce k zastavení Venjixových extravagantních plánů a tak Scott požehnal schválil jejich přijetí. Scott si s Dillonem vyvinuli rivalitu, protože jsou oba tvrdohlaví, dominantní osobnosti. Často jsou viděni, jak se snaží překonat jeden druhého, obzvlášť co se týká jejich aut. Se Ziggym si vypracoval přátelství, mimo službu jsou často vídáni spolu.

Během bojů Scott sledoval Profesora Zubatce do naší dimenzem aby mu zabránil ve znečištění vody Corinthu vodou z řeky Sanzu. Zachránil Samuraj Strážce před Venjixovými roboty. Scott se obával demorfovat, protože by nemusel být schopen dýchat v atmosféře této dimenze. Samuraj Strážci byli Zubatcem posláni do jeho dimenze, ale po jejich návratu pomohl Samuraj Strážcům porazit Profesora Zubatce a masivní armádu Moogerů vedenou Generálem Gutem.

Po válce Plukovník Truman konečně uznal hodnotu svého syna být vůdcem a nabídl Scottovi pozici vůdce Orlí Letky. Přijal ji a rekrutoval Gema a Gemmu, aby se k němu přidali.