Strážci
Scott
Flynn
Summer
Dillon
Ziggy
Gem
Gemma

Zordy
Útočná Vozidla
Vysokooktan Megazord
Krokodýlí Přepravník
Velrybí Zord
Silniční Útočný Zord
Paleo Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava

Spojenci
Protivníci
Útoční Boti

Celé jméno: Gemma
Označení Strážce: Strážcovský Operátor Stříbrné Série
Zbraně: Mračná Dýka
Příslušenství: Nebeský Morfér, Pohonný Článek Morféru, Pohonné Články Zordů
Zordy: Tygří Tryskáč, Velrybí Zord
 
Gem a Gemma jsou dvojčata vychováni, aby byli testovacími piloty obleků Strážcovských Operátorů a vybavení, kde se setkali s Doktorkou K a stali se jejími prvními přáteli. Dvojčata jsou povzbudivé duo, mají přebytek energie a živé duše. Navzdory jejich chování jsou Gem a Gemma vytrénovaní a zkušení bojovníci a jsou schopni efektivně se účastnit boje. Když se v Alphabet Soup pokusili zabít Doktorku K, Gem a Gemma ji zachránili odražením jejích útočníků, poté jí pomohli utéct. Pokusili se získat tajné Morféry Zlaté a Stříbrné Série, ale zdálo se, že je exploze zabila přímo před očima Doktorky K. Záhadní Zlatý a Stříbrný Strážce se podé dvakrát objevili, aby zachránili Strážce před Venjixovým novým tělem. Poté se všichni vrátili do Corinthu, kde odhalili své totožnosti a znovu se setkali s nadšenou a ubrečenou Doktorkou K.

Gemma je Strážcovký Operátor Stříbrné Série. Její operační číslo je osm, v boji používá speciální Mračnou Dýku a její Zordové Útočné Vozidlo je Tygří Tryskáč, který je kombinací tryskového letounu a tygra. Její Strážcovský oblek byl experimentální v době, kdy byl vytvořen a tak nemá stejné vlastnosti jako ostatní Strážci. Například nemůže manipulovat Bio-Sférou jako ostatní a samotný design připomíná kombinézu pilota, aby seděl k letovým schopnostem Zordu.

Než se znovu setkali s Doktorkou K a poznali se se Strážci, byli Gem a Gemma v pustině, kde vedli ofenzivní kampaň proti Venjixovi. Protože ji vedli tak dlouho, mají strategii nejdřív střílet a až pak se ptát, která velmi znepokojuje pasivnějšího Plukovníka Trumana. Výbuchy jim dělají radost a minimálně se zabývají plánováním, protože mají radši boj. Dvojčata se od sebe vzdalují minimálně a občas to vypadá jakoby sdíleli stejný mozek, nebo přemýšlí velmi podobně, často dokončují věty jeden po druhém, ale občas přemýšlí i sami za sebe. Mají také dětské chování, někdy přidávají zvukové efekty, když vysvětlují své plány, nechávají barevné poznámky a dávají mapy, kde jsou směry znázorněny duhama a jednorožci. Někdy během jejich útěku byli přinuceni pracovat v továrně na Brusiče, kde potkali slepou dívku, o které se brzy dozvěděli, že je Dillonovou sestrou. Zatímco se oba chovají dost jednodušše a dětsky, Gem a Gemma mají IQ géniů, pravděpodobně stejné jako Doktorka K, jelikož jednodušše rozumí kvantové mechanice. Po dobu strávenou s ostatními Strážci se s nimi sblížili a začali pracovat jako tým, dokonce se odprostili od prostého vyhazování věcí do vzduchu, pokud to není nutné.

Po válce se Gem a Gemma přidali k Orlí Letce nyní pod Scottovým vedením, očividně na doporučení, díky jejich znalostem se vzdušnými Zordy. Byli se svým novým zařazením velmi nadšeni, protože můžou vyhazovat věci do vzduchu a ještě za to dostanou zaplaceno. Gemma se později setkala s Wesem Collinsem, Červeným Strážcem z jiné dimenze, který ji svěřil Transportální zařízení. Gemma se stane Ochránkyní 3 dimenzí spolu s Kodou a Wesem a rozhodnou se navštívit Ninja Ocelové Strážce, aby je doprovázeli v jejich bojích. Odhalí se jim a požádají je o pomoc se záchranou unesených Strážců Lordem Dravenem, kterými jsou Rocky, Kat, T.J., Trent, Antonio a Gia. Lord Draven je využívá k vytvoření robotických klonů každého ze Strážců. Když Ninja Oceloví Strážci spolu s Tommym, Wesem, Kodou a Gemmou dorazili, aby je osovobodili, všichni Strážci se spojili, aby zničilo Robo Strážce a porazili Dravena. Když boj skončil, Strážci se rozloučil a vrátili se do svých dimenzí.