Strážci
Scott
Flynn
Summer
Dillon
Ziggy
Gem
Gemma

Zordy
Útočná Vozidla
Vysokooktan Megazord
Krokodýlí Přepravník
Velrybí Zord
Silniční Útočný Zord
Paleo Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava

Spojenci
Protivníci
Útoční Boti

Celé jméno: Dillon "Subjekt D-44"
Označení Strážce: Strážcovský Operátor Černé Série
Zbraně: Nitro Blaster, Raketový Blaster, Volantový Blaster
Příslušenství: Otáčkový Morfér, Pohonný Článek Morféru, Pohonné Články Zordů
Zordy: Vlčí Okružník, Krokodýlí Přepravník
 
Dillon je odměřený a tak nějak uzavřený, trochu vlk samotář mezi ostatními Strážci. Navzdory tomu má i vlídnější stranu. Neváhá pomoct, když je kdokoliv v nebezpečí a dokonce osobně bránil Ziggyho, Summer a částečně i Scotta. Zatímco mu ostatní nedůvěřovali, souhlasil, že pomůže Doktorce K a ostatním Strážcům ochránit Corinth. Řídí černé auto nazvané Zuřivec, které střílí plameny ze svých výfuků. Umí být drsný a tak trochu rebel a často kritizuje a mluví sarkasticky s Doktorkou K a Strážci, stejně jako Tenaya 7 pohrdá Venjixem. Prvně vidíme Dillona mimo Corinth, jak bez vzpomínek na minulost nebo svoje jméno projíždí pustinou při hledání města. Tam se setkal se Ziggym, který se ho pokusil okrást a společně dojeli do Corinthu. On a Ziggy byli zatčeni protože v Dillonově těle nalezli Venjixovu technologii, která posilovala jeho fyzické možnosti na superlidskou úroveň, což z něj činilo perfektního kandidáta na Strážcovského Operátor Černé Série. Nejprve váhal, ale nakonec přišel k názoru, že bude ochraňovat a rozhodl se připojit k ostatním Strážcům.

Dillon je Strážcovský Operátor Černé Série, označovaný Venjixovými jednotkami jako D-44. Jeho operační číslo je pět, v boji používá Raketový Blaster a jeho Zordové Útočné Vozidlo je Vlčí Okružník, který je kombinací policejního vozu a vlka. Kromě zbraní mohou Strážcovský Operátoři generovat svou vlastní schopnost, Dillonova je Nepřemožitelný Štít, kterým vytvoří neproniknutelný energetický štít, který po dobu 5 vteřin nic neprorazí. Musí plně věřit, že ho bariéra ochrání, nebo selže.

Dillonova minulost je absolutní záhadou. Jediné stopy, které má na svůj bývalý život jsou jeho technologická vylepšení a hrající kapesní hodinky, které nosí vždy při sobě a několik divných vracejících se snů o slepé neznámé dívce, která je s ním držena v zajetí Venjixe. Jednou se dokonce pokusil opustit Corinth, aby našel chybějící části své minulosti. Když slyšel nouzové volání od ostatních Strážců, rozhodl se, že musí zůstat a zanechat svých předchozích plánů, aby pomohl svým týmovým kolegům. Jeho sny se ukázaly skutečné, když se jeden z Venjixových Útočných Botů, Sat Bot, objevil v jednom z jeho snů a tvrdil a tvrdil, že vymazal a pořád má Dillonovy vzpomínky. Než byl zničen Dillonem po krátkém váhání, Sat Bot aktivoval virus v Dillonových mechanických implantátech navržených tak, aby rostly dokud nad ním nepřeberou kontrolu a Doktorka K řekla, že není lék. Venjix plánoval použít virus, aby přivedl Dillona na svou stranu. Poté, co podstoupil hypnoterapii, našel Dillon vzpomínky oblast jménem Kenmore ve městě Omega, které bylo evakuováno po prvním Venjixově útoku. Brzy ale bylo zjištěno, že ty vzpomínky mu byly implantovány, aby mohl Venjix vlákat Strážce do pasti. Dillon později zjistil, že ta slepá dívka v jeho snech je jeho sestra, která byla držena jako vězeň v továrně na Brusiče. Po prohledání továrny Summer našla stejný klíč, který má Dillon ke svým hodinkám, ale nic nedělal. Scott později informoval Dillona o existenci vězeňského tábora, kde se vězni přeměňují na hybridy jako on. Dillon nakonec zjistil, že když spojí klíče, jeho hodinky hrají jinou melodii, tu samou melodii, kterou si píská Tenaya 7. Ihned ji vyhledal v pustině a zahrál ji melodii. Tenaya si ji nějak pamatovala a Dillon si potvrdil, že Tenaya je jeho ztracená sestra. V tu chvíli se stal extrémně ochranářským, protože už ji jednou ztratil. Kilobajt poté unesl Tenayu a zmizel. Dillon, Flynn, Scott a Summer se pokusili najít Venjixův palác, aby zachránili Tenayu. Během boje se Shifterem Dillon myslel, že se mu vrátila sestra, když napadla Shiftera, který už měl Strážce na holičkách. Když šel za Tenayou, nyní Tenayou 15, zjistil, že ho vidí jen jako nepřítele a nemá žádné vzpomínky. Dr. K poté informovala Dillona, že Venjixův virus v něm vzrostl na 40%. Až dosáhne 50% ztratí kontrolu a Doktorka K s tím nebude schopna nic udělat. Když Venjix zahájil svůj konečný útok na Corinth, Dillon bojoval s aktivací svých Venjixových implantátů tak dlouho, aby se vyléčil pomocí nově vyvinuté protilátky a to samé udělal s Tenayou. Když Kilobajt napadl Tenayu, použil svůj Nepřemožitelný Štít, aby ji ochránil. Paprsek zmrazil jeho robotické implantáty a Dillon zůstal v komatu. Probudil se včas, aby zachránil svou sestru ze zničené kontrolní věže.

Po válce Dillon opustil Corinth spolu se Summer a Tenayou, aby prozkoumali svět, který už nadále netrpí znečištěním Venjixe. Tam vidí ovoce jejich vítězství, nově obnovenou zem a naději, že bude Země jednoho dne plně obnovena. Nechal Doktorce K své kapesní hodinky jako suvenýr a konečně ji poděkoval, že mu pomohla.