Strážci
Brody
Preston
Calvin
Hayley
Sarah
Levi
Dane
Mick

Zordy
Ninja Ocelové Zordy
Ninja Zordy
Býčí Jezdecký Megazord
Ninja Plamenné Zordy
Lví Ohnivý Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Hvězdice
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Galvanax je úřadující šampión Galaktických Válečníků, nejpopulárnější intergalaktické šou ve vesmíru, kde soutěžící z celého vesmíru bojují, kdo je nejmocnější válečník galaxie. Rozhodl se stát nepřemožitelným oládnutím mýtického Ninja Nexus Prismatu, které obsahuje Ninja Nexus Hvězdici. Prizma přistálo u domu Mistra Dana Romera, který z něj osekal staré ocelové opláštění a vytvořil tak legendární Ninja Ocel. Dane Romero se pokusil zabránit Galvanaxovi od získání Hvězdice a obětoval se, aby překazil Galvanaxův plán a při tom rozdělil Nexus Hvězdici na šest Ninja Sila Hvězdic. Galvanax a jeho nohsledi Madam Odius a Ripcon unesli jeho syna Brodyho. Po deseti letech Brody unikne z Galvanaxovy lodi z Prizmatem, Silo Hvězdicemi a přáteli Rudobotem a Mickem a vrátí se na Zemi, kde se setká s Prestonem, Sarah, Calvinem a Hayley, kterým se podaří získat Silo Hvězdice z Prizmatu a morfovat ve Strážce Vesmíru. Galvanax posílá své válečné soutěžící, aby ukradli Prizma a Hvězdice a boje jsou vysílány napříč vesmírem. Společně musí Strážci ovládnout svůj arzenál Silo Hvězdic, zbraní a Zordů, aby zastavili Galvanaxovu hrozbu a destrukci Země.

Během jejich bojů získají nového Strážce do svého týmu, kterým je country zpěvák Levi Weston, který vytáhl svou Silo Hvězdici a stal se Zlatým Strážcem. Později je odhaleno, že Levi je Brodyho dlouho ztracený bratr Aiden. Během posledního boje proti Galvanaxovi Ninja Nexus Prizma obnoví Brodyho roztříštěnou Hvězdici na tři a umožní tak Mickovi a znovu nalezenému Danovi morfovat v Červené Strážce spolu s Brodym. Strážci pak společně zničí Galvanaxe a meteor zničí jeho loď. Strážci ale zjistí, že Madam Odius je stále naživu a odhodlaná víc než kdy dřív ukrást Ninja Nexus Prizma s pomocí Badonny, Braxe a Generála Tynamona. Sledge a jeho posádka opraví loď Madam Odius výměnou za asteroid obsahující Ninja Super Ocel. Odius ho ale podvede a vytěží všechnu Ninja Super Ocel. Strážcům se podaří získat Super Ocel, obnovit jejich síly, které jsou silnější než kdy dřív.

S novými silami a vybavením Strážci chrání Ninja Silo Hvězdice před Odius a jejími soutěžícími, týmem Galaktických Ninjů, kteří chtějí dokázat svou nadřazenost nad pozemskými ninjy, Liškotronem, osobním Zordem Madam Odius, poháněným Ninja Medailony Galaktických Ninjů i před Lordem Dravenem ze zlé dimenze známé jako Antivesmír, který unesl Legendární Strážce, aby vytvořil armádu Robo Strážců a sjednotil všechny dimenze. Všechny pokusy selhaly a nastal čas, aby Odius spustila svůj velkolepý plán. Lidem na Zemi jsou vymyty mozky a Odius mění Ninja Nexus Prizma ve zlé, aby vytvořila Ninja Nexus Super Hvězdici. Strážci zničí loď Madam Odius, osvobodí zajatce, ale Odius se i tak spojí s Nexus Super Hvězdicí. Strážci se nabijí silou Nexus Hvězdice a spojenými silami zastaví Odius jednou provždy a přinesou mír na Zemi.

Později se vrací Sledge a jeho posádka, aby opravili Dóm Válečníků a zahájili Poisandřinu talk šou. S pomocí Kody a Santa Clause jsou Sledge a jeho posádka zničeni nadobro a Koda pozve Strážce do svého světa, aby s ním oslavili Vánoce.