Strážci
Brody
Preston
Calvin
Hayley
Sarah
Levi
Dane
Mick

Zordy
Ninja Ocelové Zordy
Ninja Zordy
Býčí Jezdecký Megazord
Ninja Plamenné Zordy
Lví Ohnivý Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Hvězdice
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra


Robo Červený Zord
Robo Červený Zord je osobním Zordem Červeného Strážce, který přípomíná jeho společníka Rudobota a obřího robotického ninju. Robo Červený Zord má umí spoustu ninjutsu technik, jako nástrahu skrytých pastí, vytváření průchodů, zamaskování své přítomnosti. Je také extrémně pohyblivý a rychlý, což mu umožňuje běhat po zdech budov. Robo Červený Zord tvoří ovládací jednotku Ninja Ocelového Megazordu a když je potřeba, může se dočasně oddělit. Když jiný Zord převezme jeho pozici, může se stát levou i rukou nové formace Megazordu.

Poprvé viděn v "Forged in Steel"
 

Dračí Zord
Dračí Zord je osobním Zordem Modrého Strážce, který dokáže létat a vydechovat plameny. Tvoří levou ruku Ninja Ocelového Megazordu a jeho ocas se stane mečem a spojená křídla štítem Megazordu. Při vytvoření Dračí Formace si vymění místo s Robo Červeným Zordem a stane se novou ovládací jednotkou, zatímco se jeho ocas a křídla připojí k Megazordu.

Poprvé viděn v "Forged in Steel"
 

Nitro Zord
Nitro Zord je osobním Zordem Žlutého Strážce, pojmenovaný a podobný jeho autu, kterému říká Nitro. Zord je vybaven párem manipulačních ramen na konci korby, které mohou házet suť z korby Nitro Zordu. Tvoří dělo, pravou ruku a kokpit řídící jednotky Ninja Ocelového Megazordu. Když jiný Ninja Zord převezme místo Robo Červeného Zordu, je pravá ruka nahrazena Robo Červeným Zordem. Když má Robo Červený Zord jiné starosti, může ho stále nahradit ruka Nitro Zordu.

Poprvé viděn v "Forged in Steel"
 

Zoom Zord
Zoom Zord je osobním Zordem Růžové Strážkyně připomínající magnetický levitační vlak podobný jejímu vznášedlu. Zord útočí pomocí zhmotnění Silo Hvězdic na čelním skle a jejich házení na protivníky. Může také cestovat vzhůru nohama, aby se vyhl překážkám. Vozí do boje Kodiak Zord Bílé Strážkyně. V Ninja Ocelovém Megazordu tvoří nohy a boky.

Poprvé viděn v "Forged in Steel"
 


 
Kodiak Zord
Kodiak Zord je osobním Zordem Bílé Strážkyně, který vypadá jako její pes Kody. Kodiak Zord může útočit kunai (házecí dýka), kterou drží v tlamě a může také emitovat vysokofrekvenční vytí. Kodiak Zord se objevuje ze zadní části Zoom Zordu. Tvoří levou holeň Ninja Ocelového Megazordu.

Poprvé viděn v "Forged in Steel"

 

Ninja Ocelový Megazord
Pět spojených Ninja Ocelových Zordů tvoří Ninja Ocelový Megazord. Ninja Ocelový Megazord je vyzbrojen Dračím Mečem a Dračím ŠtítemIn its default formation with Robo Red Zord as its control unit, Ninja Steel Megazord is armed with the Dragon Sword formed from the Dragon Zord's tail and the Dragon Shield formed from its wings mounted on the Megazord's left arm. Its finisher is the Master Slash, where the Megazord charges up the Dragon Sword with energy and slashes the opponent. Additionally, when its 5 individual components are separate and attack alongside with the three auxiliary Zords and the 2 components of the Bull Rider Megazord, the Rangers can perform the Super Zord Slashes.

Poprvé viděn v "Live and Learn"
 

Ninja Ocelový Megazord - Dračí Formace
The Ninja Steel Megazord Dragon Formation is the alternate form of Ninja Steel Megazord formed when the Dragon Zord takes over the Robo Red Zord's place in the cockpit while the Robo Red Zord becomes the left arm and the giant Dragon Zord Star replaces the Robo Red one as the head. This is performed when Ninja Steel Blue spins his Dragon Zord Star in the Ninja Star Blade. The Ninja Steel Megazord Dragon Formation specializes in aerial pursuit and combat. The Ninja Steel Megazord Dragon Formation's attacks include the Dragon Wing Whip and Dragon Tail Whip. The Ninja Steel Megazord Dragon Formation's finisher is the Dragon Lightning, where the Ninja Steel Megazord Dragon Formation releases a powerful beam of electricity from its mouth that decimates anything in its path.

Poprvé viděn v "Presto Change-o"