Strážci
Brody
Preston
Calvin
Hayley
Sarah
Levi
Dane
Mick

Zordy
Ninja Ocelové Zordy
Ninja Zordy
Býčí Jezdecký Megazord
Ninja Plamenné Zordy
Lví Ohnivý Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Hvězdice
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Rudobot
Rudobot je Brodyho robotický přítel, který pracoval na šou Galaktičtí Válečníci než utekl s Brodym a Mickem s Ninja Nexus Prizmatem. Po získání své svobody Rudobot pomáhá Mickovi s kováním nových Ninja Silo Hvězdic. Později je odhaleno, že píše blog, kde popisuje přběhy bojů Strážců, do kterých je zasazen i on sám.

Poprvé viděn v "Return of the Prism"
 


 
Princezna Viera
Princezna Viera je nově ustanovená vládkyně Lví Galaxie, která soutěžila v Galaktických Válečnících se svým královským bodyguardem, Vrtákonem, aby dokázala, jak je mocná. Ale Když ji Sarah ukázala laskavost a Vrtákon ji zradil, rozhodla se Princezna Viera přijít na pomoc Strážcům a porazit svého bývalého bodyguarda Lvím Ohnivým Zordem. Po zapůjčení své síly Červenému Strážci k poražení Vrtákona, Viera opustila Zemi a vrátila se do Lví Galaxie. Princezna Viera později poslala Strážcům své Ninja Silo Hvězdice, aby je mohli neustále využívat a magickou hůlku a knihu kouzel Modrému Strážci.

Poprvé viděna v "The Royal Rival"
 


 
Šerif Skyfire
Šerif Skyfire je vesmírný šerif, který byl oklamán Madam odius, aby si myslel, že jí Strážci ukradli Ninja Nexus Prizma a bojoval se Strážci, aby ho získal zpět. Po zjištění, že mu Madam Odius lhala, se spojil se Strážci, aby bojoval s účastníkem Galaktických Válečníků, Blammem. Opsutil Zemi krátce potom, co obdržel nový úkol od svých nadřízených.

Poprvé viděn v "Sherrif Skyfire"
 


 
Rocky / Červený Strážce
Rocky byl zajat Lordem Dravenem a použit k vytvoření Robo Strážců do jeho armády, ale byl osvobozen a později se spojil s Ninja Ocelovými Strážci a Legendárními Strážci, aby bojovali s jeho armádou a zabránili prolomit díru v multivesmíru.

Poprvé viděn v "Souboj Ninjů, část 1"
 


 
Kat / Růžový Turbo Strážce
Kat, Tommyho žena, byla zajata Lordem Dravenem a použita k vytvoření Robo Strážců do jeho armády, ale byla osvobozena a později se spojila s Ninja Ocelovými Strážci a Legendárními Strážci, aby bojovali s jeho armádou a zabránili prolomit díru v multivesmíru.

Poprvé viděna v "Katastrofa na Obzoru, část 1"
 


 
T.J. / Modrý Vesmírný Strážce
T.J. byl zajat Lordem Dravenem a použit k vytvoření Robo Strážců do jeho armády, ale byl osvobozen a později se spojil s Ninja Ocelovými Strážci a Legendárními Strážci, aby bojovali s jeho armádou a zabránili prolomit díru v multivesmíru.

Poprvé viděn v "Passing the Torch, část 1"
 


 
Wes / Červený Časový Strážce
Wes byl poprvé viděn jako zahalený cizinec informující Strážce, jak odemknout Plamenné Zordové Hvězdice z Ninja Nexus Prizmatu. Později požádal Strážce o pomoc při záchraně Legendárních Strážců z pevnosti Lorda Dravena a zabránit mu tak v prolomení díry v multivesmíru. Také se spojil s Ninja Ocelovými Strážci a Legendárními Strážci v boji s Robo Strážci Lorda Dravena. Wes později poslal Strážcům Transportální Zařízení, aby byli schopni pomoct ostatním Strážcům Vesmíru v jiných dimenzích.

Poprvé viděn v "Force from the Future, část 2"
 


 
Trent / Bílý Dino Strážce
Trent byl zajat Lordem Dravenem a použit k vytvoření Robo Strážců do jeho armády, ale byl osvobozen a později se spojil s Ninja Ocelovými Strážci a Legendárními Strážci, aby bojovali s jeho armádou a zabránili prolomit díru v multivesmíru.

Poprvé viděn v "Wave Goodbye"
 


 
Gemma / Stážce Stříbrné Série
Gemma byla poprvé viděna jako zahalený cizinec informující Strážce, jak odemknout Plamenné Zordové Hvězdice z Ninja Nexus Prizmatu. Později požádala Strážce o pomoc při záchraně Legendárních Strážců z pevnosti Lorda Dravena a zabránit mu tak v prolomení díry v multivesmíru. Také se spojila s Ninja Ocelovými Strážci a Legendárními Strážci v boji s Robo Strážci Lorda Dravena.

Poprvé viděna v "Doctor K"
 


 
Antonio / Zlatý Samuraj Strážce
Antonio byl zajat Lordem Dravenem a použit k vytvoření Robo Strážců do jeho armády, ale byl osvobozen a později se spojil s Ninja Ocelovými Strážci a Legendárními Strážci, aby bojovali s jeho armádou a zabránili prolomit díru v multivesmíru.

Poprvé viděn v "Unexpected Arrival"
 


 
Gia / Žlutý Mega Strážce
Gia byla zajata Lordem Dravenem a použita k vytvoření Robo Strážců do jeho armády, ale byla osvobozena a později se spojila s Ninja Ocelovými Strážci a Legendárními Strážci, aby bojovali s jeho armádou a zabránili prolomit díru v multivesmíru.

Poprvé viděna v "Mega Mission"
 


 
Koda / Modrý Dino Nabitý Strážce
Koda byl poprvé viděn jako zahalený cizinec informující Strážce, jak odemknout Plamenné Zordové Hvězdice z Ninja Nexus Prizmatu. Později požádal Strážce o pomoc při záchraně Legendárních Strážců z pevnosti Lorda Dravena a zabránit mu tak v prolomení díry v multivesmíru. Také se spojil s Ninja Ocelovými Strážci a Legendárními Strážci v boji s Robo Strážci Lorda Dravena. Koda později pomohl Prestonovi zahnat Sledge, když byli nechtíc transportováni do jeho dimenze a pomohl Prestonovi osvobodit jeho přátele.

Poprvé viděn v "Powers from the Past"
 


 
Tommy Oliver
Tommy byl zajat Lordem Dravenem a použit k vytvoření Robo Strážců do jeho armády. Utekl a použil svůj nový Mistrovský Morfér, aby se transformoval do svých Legendárních Strážcovských forem, aby porazil svůj zlý robotický klon. Později pomáhal Ninja Ocelovým Strážcům a Legendárním Strážcům v boji s Robo Strážci Lorda Dravena a použil Sokolí Zord, aby mu zabránil použít Mega Šíp na prolomení díry v multivesmíru. Použil jeho Mega Šíp ke zničení Lorda Dravena.

Poprvé viděn v "Zelený Strážce, část 1"
 

Legendární Strážci
Legendární Strážci se spojili s Ninja Ocelovými Strážci, aby bojovali s armádou Robo Strážců Lorda Dravena a zabránili mu prolomit díru v multivesmíru. Po boji se všichni Legendární Strážci vrátili do svých dimenzí.

Poprvé viděni v "Dimensions in Danger"
 


 


 
Victor Vincent & Monty
Victor Vincent a Monty jsou studenty stejné školy jako Strážci. Victor Vincent je členem několika atletických týmů a třídní prezident toužící po získání své 50. trofeje, zatímco Monty je jeho loajální šprťácký poskok.

Poprvé viděni v "Return of the Prism"
 


 
Aaron Foster
Aaron Foster je otec Hayley. Je také mořským biologem, který vytvořil dron, který se později stal Ponorkovým Serfařským Zordem. Aaron začal chodit s Jackie Thompson, matkou Sarah poté, co mu pomohla opravit jeho dron.

Poprvé viděn v "Making Waves"
 


 
Jackie Thompson
Jackie Thompson je matka Sarah. Jako její dcera je Jackie skvělá vynálezkyně. Sarah použila jeden z jejich vynálezů k vytvoření Ninja Silo Hvězdice s minimálním množstvím Ninja Oceli. Později začne chodit s Aaronem Fosterem, otcem Hayley, poté, co mu pomůže opravit jeho dron.

Poprvé viděna v "Helping Hand"
 


 
Marcus Tien
Marcus Tien je otec Prestona. Marcus je také bohatý podnikatel, který chtěl nechat skácet stužkový strom, aby na jeho místě postavil mrakodrap. Nicméně, když viděl stuhu, kterou před lety umístil na strom pro Prestona, změnil názor.

Poprvé viděn v "The Ranger Ribbon"
 


 
Pan a paní Kanicovi
Pan a paní Kanicovi jsou Mickovi rodiče ze Lví Galaxie, kteří díky Princezně Vieře jsou po 20 letech schopni spojit se se svým synem.

Poprvé viděni v "The Royal Rumble"
 


 
Ředitelka Hastingsová
Ředitelka Hastingsová je ředitelkou střední školy v Letní Zátoce.

Poprvé viděna v "Forged in Steel"
 


 
Emma Harris
Emma Harris je počítačový mág, která se skamarádí s Brodym, když ji začne učit bojová umění. Později pomůže Strážcům zneškodnit počítačový virus umístěný do jejich zbraní.

Poprvé viděna v "Tech Support"
 


 
Sandy
Sandy je nová studentka, která se skamarádí s Prestonem a později s ním jde na valentýnský ples.

Poprvé viděna v "Outfoxed"
 


 
Paní Finchová
Paní Finchová je učitelka matematiky na střední škole v Letní Zátoce.

Poprvé viděna v "Live and Learn"
 


 
Paní Bellová
Paní Bellová pracuje jako recepční na střední škole v Letní Zátoce.

Poprvé viděna v "Grave Robber"
 


 
Santa Claus
Santa Claus přišel na střední školu v Letní Zátoce, aby pomohl Sarah získat Ninja Silo Hvězdice v minulosti, aby porazila Cleokočkatru. a později pomohl Strážcům uniknout z Válečného Dómu, když byli uneseni.

Poprvé viděn v "Alpha's Magical Christmas"