Strážci
Brody
Preston
Calvin
Hayley
Sarah
Levi
Dane
Mick

Zordy
Ninja Ocelové Zordy
Ninja Zordy
Býčí Jezdecký Megazord
Ninja Plamenné Zordy
Lví Ohnivý Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Hvězdice
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Hayley Foster
Označení Strážce: Bílý Ninja Ocelový Strážce
Zbraně: Ninja Hvězdný Meč, Ninja Blaster
Příslušenství: Ninja Bojový Morfér, Ninja Silo Hvězdice, Ninjakom, Mega Morfcykl
Zordy: Kodiak Zord, Tygří Zord
 
Hayley je dobrodružná, chytrá, soustředěná, soutěživá a outdoorová dívka s láskou k přírodě, zvířatům a zdravému životnímu stylu. Vlastní huskyho jménem Cody. Hayley je studentkou na střední škole v Letní zátoce a Hayley soutěží v mnoha školních aktivitách, včetně školního tenisového turnaje a kandidatury na třídní prezidentku. Ve škole se také seznámila s Calvinem a stal se z nich pár a Hayley je také jeho osobní řidičkou v čase, kdy se Calvin bojí řídit. Po vytažení Bílé Ninja Silo Hvězdice z Ninja Nexus Prizmatu se Hayley stala Bílou Strážkyní. Jako Bílá Strážkyně Hayley ovládá Kodiak Zord, který vypadá jako její pes.

Hayley a Calvin opravovali Calvinovo auto, Nitro, když před nimi přistál Mick. Hayley je odvezla do školní dílny, aby Mick mohl opravit svůj Datakom. Od Brodyho zjistí, že Ninja Ocel je schovaná v trofeji jeho otce přímo ve škole. Během boje z Řezorysou přistane Ninja Nexus Prizma a Žlutá a Bílá Silo Hvězdice září. Hayley vytáhne Bílou Hvězdici a stane se Bílou Strážkyní. Když se pořádá školní ples, Rudobot ji požádá o rande, ale ona ho odmítne s tím, že roboti nemají žádné city. Nakonec zjistí, že Rudobot má city a že je ranila. Omluví se mu a uspořádá pro něj malou taneční párty v tajném úkrytu. Když byl čas zvolit nového třídního prezidenta, Hayley a Calvin kandidovali proti sobě. Monstrum použilo jejich hlasy, aby Strážci uvěřili pomluvám a to vyostřilo jejich rivalitu. Hayley použila proti Calvinovi jeho slabiny, čehož pak později litovala. Sarah se časem stala nejlepší kamarádkou Hayley.

Hayley a Calvin jsou ideálním párem, dávají si dárky, Calvin ji vyzvedává do školy a při všech aktivitách jsou stále spolu. Když čelí problémům v jejich vztahu, jejich přátelé a věci, které dělají, jim pomohou uvědomit si, že společně jsou schopni překonat jakoukoliv překážku. Před koncem se Hayley a Calvin rozešli, když se Hayley ucházela o roli a zeptala se Calvina na pravdu a ten ji krutou pravdu řekl. Nelíbilo se jí, že nelhal, aby byl hodný a už měla dost jeho chování. Když byl zhypnotizován a unesen, musela mu sama čelit, aby ho zachránila a vrátila do normálu. Nakonec se usmířili a vrátili se k sobě.