Strážci
Brody
Preston
Calvin
Hayley
Sarah
Levi
Dane
Mick

Zordy
Ninja Ocelové Zordy
Ninja Zordy
Býčí Jezdecký Megazord
Ninja Plamenné Zordy
Lví Ohnivý Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Hvězdice
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Brody Romero
Označení Strážce: Červený Ninja Ocelový Strážce, Červený Lví Ohnivý Strážce
Zbraně: Ninja Hvězdný Meč, Ninja Blaster, Ninja Mistrovský Meč, Ninja Super Ocelový Blaster
Příslušenství: Ninja Bojový Morfér, Ninja Silo Hvězdice, Ninjakom, Mega Morfcykl, Lví Ohnivý Morfér
Zordy: Robo Červený Zord, Sokolí Zord, Lví Ohnivý Zord
 
Brody je synem Ninja Mistra Dana Romera, který trénoval jeho i jeho bratra Aidena v umění ninjů. Poté, co Ninja Nexus Prizma přistálo na jejich farmě, byl Brody zajat Galvanaxem. Jeho otec s ním bojoval, ale prohrál a zmizel při zničení Ninja Nexus Hvězdice. Galvanax vzal Prizma a Brodyho na svou loď, kde Brody strávil 10 let jako vězeň a otrok a zajímalo ho, co se stalo s jeho otcem a bratrem Aidenem. Po zaslechnutí Galvanaxova plánu o získání Ninja Oceli na Zemi, utečez Dómu Válečníků společnš se svými přátely Rudobotem, Mickem a Ninja Nexus Prizmatem, ze kterého vytáhne Červenou Silo Hvězdici a stane se Červeným Strážcem. Jako Červený Strážce Brody ovládá Robo Červený Zord, který připomíná Rudobota.

Brody je bujarý, mladistvý, pozitivní osmnáctiletý mladík. Je zvyklý být sám, dokáže být svéhlavý a trochu impulzivní, ale s pomocí svých nových přátel se brzy usadí ve své roli vůdce Strážců Vesmíru. Když vidí něco nového a cool, Brody má často ve zvyku říkat "epické". Brody působí velmi klidně a kolektivně. Jsou chvíle, kdy Brody neprojevuje mnoho emocí, pokud ho nevyprovokuje nepřítel. Brody má také hrozný zvyk být příliš upřímný, protože neumí moc dobře lhát.

Brody nyní pátrá po svém bratrovi a musí chránit Prizma před Galvanaxem a jeho Galaktickými Válečníky. Brody se zapsal na střední školu v letní Zátoce jako jeho přátelé. Nejprve používá Datakom, který měl spoustu informací k podvádění ve škole, ale pak se učí myslet sám za sebe. Později se seznámí s Levim, hvězdou country hudby, o kterém si myslí, že je zaseknutý, ale naváže s ním přátelství. Později Brodyho osloví mladý muž, který tvrdí, že je jeho starší bratr Aiden. Aiden je velmi důrazný, což se ostatním Strážcům nelíbí, ale Brody ho brání. Aiden se později snaží ukrást Ninja Ocel z tajného úkrytu a bojuje s Levim. Levi zjistí, že Aiden je doopravdy robot. Když Brody zahraje rodinnou píseň, kterou jeho otec zpíval na talentové show, Levimu se vrátí vzpomínky a on si uvědomí, že on je Brodyho dávno ztracený bratr Aiden. Brody je šťastný, že má svého bratra zpět. Když Galavanax ukradne Strážcům Silo Hvězdice a zajme samotné Strážce, Brody měl na výběr a rozhodl se bránit a získat své přátele zpět. Poté bojoval s Galavanaxem stejně jako jeho otec Dane a zmizel jako jeho otec. Vrátil se s Mickem jako Červení Strážci a poté také se svým otcem Danem jako Červeným Strážcem. Osm Strážců porazilo Galvanaxe. Brody se šťastně shledal se svým otcem. Nakonec po porážce Madam Odius žije Brody šťastně se svým otcem Danem a bratrem Levim.