Strážci
Brody
Preston
Calvin
Hayley
Sarah
Levi
Dane
Mick

Zordy
Ninja Ocelové Zordy
Ninja Zordy
Býčí Jezdecký Megazord
Ninja Plamenné Zordy
Lví Ohnivý Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Hvězdice
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Calvin Maxwell
Označení Strážce: Žlutý Ninja Ocelový Strážce, Žlutý Lví Ohnivý Strážce
Zbraně: Ninja Hvězdný Meč, Ninja Blaster, Ninja Mistrovský Meč, Ninja Super Ocelový Blaster
Příslušenství: Ninja Bojový Morfér, Ninja Silo Hvězdice, Ninjakom, Mega Morfcykl, Lví Ohnivý Morfér
Zordy: Nitro Zord, Želví Zord, Lví Ohnivý Zord
 
Calvin je přátelský a sebevědomý technik, který miluje stavbu čehokoli mechanického, zejména vozidel. Je také dost nedbalý, nejnaivnější, nejpohodovější a nejcitlivější ze celého týmu. Je špičkový mechanik a neustále vylepšuje svůj oblíbený vůz, Nitro. Calvin je také přítelem Hayley, se kterou studuje na střední škole v Letní Zátoce. Je trochu zapomětlivý a zapomněl na závod a často zapomíná vyzvednout Hayley na cestě do školy. Po vytažení Žluté Ninja Silo Hvězdice se Calvin stal Žlutým Strážcem. Jako Žlutý Strážce Calvin ovládá Nitro Zord, který připomíná jeho auto.

Hayley a Calvin opravovali Calvinovo auto, Nitro, když před nimi přistál Mick. Hayley je odvezla do školní dílny, aby Mick mohl opravit svůj Datakom. Od Brodyho zjistí, že Ninja Ocel je schovaná v trofeji jeho otce přímo ve škole. Během boje z Řezorysou přistane Ninja Nexus Prizma a Žlutá a Bílá Silo Hvězdice září. Calvin vytáhne Žlutou Hvězdici a stane se Žlutým Strážcem. Calvin všechny překvapil, když řekl, že nemůže řídit a Hayley vždy řídí jeho jeep. Když byl malý, jel na motokáře, ale ztratil kontrolu a skončil v jezírku a od té doby má strach řídit. S Mickovou radou Calvin překonal svůj strach, aby zachránil své přátele a řídil Mega Morfcykl a nakonec získal i řidičské oprávnění. Když byl čas zvolit nového třídního prezidenta, Hayley a Calvin kandidovali proti sobě. Monstrum použilo jejich hlasy, aby Strážci uvěřili pomluvám a to vyostřilo jejich rivalitu. Calvin někdy nechá svou lásku k autům zastínit jeho přátelství. Byl tak zaujatý Acovým autem, že mu ho nabídl opravit místo toho, aby pomohl svým přátelům při závodě. Když zjistil, že je Ace lhář a využíval ho, odešel, aby nakonec Strážcům pomohl.

Calvin byl objeven opravářem aut a nabídl mu práci. Calvin se rozhodl odejít ze školy i když byli všichni proti. V práci to Calvinovi šlo. Byl tak dobrý, že si myslel, že dokáže opravit Lví Zord, ale uvědomil si, že potřebuje víc znalostí a proto musí zůstat ve škole. V práci dal výpověď a pokračoval ve svém vzdělání. Když se Hayley ucházela o roli v šou, zeptala se ho na názor a on ji řekl pravdu, naštvala se a rozešli. Calvin byl zhypnotizován a obrácen proti Strážcům. Když byla Hayley v nebezpečí, dostal se z toho a zachránil ji. Nakonec se usmířili a vrátili se k sobě.