Strážci
Brody
Preston
Calvin
Hayley
Sarah
Levi
Dane
Mick

Zordy
Ninja Ocelové Zordy
Ninja Zordy
Býčí Jezdecký Megazord
Ninja Plamenné Zordy
Lví Ohnivý Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Hvězdice
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Micklepoo "Mick" Kanic
Označení Strážce: Červený Ninja Ocelový Strážce
Zbraně: Ninja Hvězdný Meč
Příslušenství: Červená Ninja Silo Hvězdice, Ninjakom
Zordy:
 
Mick je Brodyho a Rudobotův tvary měnící přítel pocházející ze Lví Galaxie, ale byl prodán do otroctví královskou rodinou a tak byl oddělen od své rodiny a ocitl se v Dómu Válečníků jako hlavní mechanik, než společně s Brodym, Rudobotem a Ninja Prizmatem utekl na Zemi, aby zabránil Galvanaxovi v získání Ninja Oceli. Ve škole si ho ředitelka Hastingsová spletla s novým učitelem dílen a Mick se tak dostal práci ve škole, kde založil základnu a stal se mentorem týmu a když je potřeba poradím týmu a uková nové Silo Hvězdice, kdykoliv mu Ninja Prizma ukáže vizi.

Mick je spolehlivý a rád rozdává rady do života způsobem, že dělá ty špatné věci, aby si Strážci sami uvědomili, co dělali špatně. Má také velký smysl pro humor. Když byly sebrány Silo Hvězdice ostatních Strážců, Mick pomohl Brodymu utéct. Brody se pak pokusil zničit svou Silo Hvězdici a rozdělil ji na tři kusy, Tyto tři kusy se staly identickými Červenými Ninja Silo Hvězdicemi a jedna z nich udělala z Micka Červeného Strážce. Když byl Galvanax zničen, rozhodl se Mick vrátit do Lví Galaxie, aby se setkal se svými rodiči, ale pak se vrátil na Zemi, aby pomohl Strážcům v boji proti Madam Odius. Po jejím poražení se Mick rozhodl zůstat na Zemi jako učitel, ale nastavil si satelitní spojení se Lví Galaxií, aby mohl být v kontaktu s rodiči.

Později Mick sledoval Ninja Nexus Prizma k Dinohenge, kde se setkal s Dino Zuřivými Strážci, kterým pomohl porazit monstrum a předal jim aktualizovanou Databázi Legendárních Strážců. Když Prizma dokončilo svou misi a zase zmizelo, Mick ho následoval na jeho cestách.