Strážci
Brody
Preston
Calvin
Hayley
Sarah
Levi
Dane
Mick

Zordy
Ninja Ocelové Zordy
Ninja Zordy
Býčí Jezdecký Megazord
Ninja Plamenné Zordy
Lví Ohnivý Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Hvězdice
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Levi Weston / Aiden Romero
Označení Strážce: Zlatý Ninja Ocelový Strážce, Zlatý Lví Ohnivý Strážce
Zbraně: Třasbouřková Kytara, Ninja Mistrovský Meč, Super Hvězdný Meč, Ninja Super Ocelový Blaster
Příslušenství: Zlatý Ninja Bojový Morfér, Ninja Silo Hvězdice, Ninjakom, Mega Morfcykl, Lví Ohnivý Morfér
Zordy: Robo Jezdecký Zord, Ninja Býčí Zord, Piraní Zord
 
Levi Weston je country zpěvák a Strážci jsou jeho fanoušci. Levi je pohodový, odvážný, trochu tvrdohlavý, ale věrný přítel. Brody si myslel, že Levi je povrchní, ale později zjistil, že je to docela normální chlap. Jeho zálibu v muzice ho naučil jeho otec a nyní je známým zpěvákem již 10 let, nicméně kvůli své hudební kariéře přerušil střední školu. Po vytažení Zlaté Silo Hvězdice z Ninja Nexus Prizmatu se stal Zlatým Strážcem. Jako Zlatý Strážce Levi ovládá Robo Jezdecký Zord a Ninja Býčí Zord, které se mohou spojit v Býčí Jezdecký Megazord. Krátce po vytažení Zlaté Silo Hvězdice byl unesen, držen v zajetí Madam Odius a jeho vzpomínky mu byly vymazány.

Levi byl osvobozen Astro Zordem a znovu získal svou Silo Hvězdici a porazil každého soutěžícího, kterého za ním poslala Madam Odius a stal se záhadným Zlatým Strážcem, který po boji vždy zmizel. Po únosu jeho manažera, Levi dorazil, zachránil ho a s ním i také ostatní Strážce, kterým odhalil svou totožnost. Levi byl přiveden na základnu Strážců, kde jim řekl svůj příběh a dostal od Micka další Hvězdice. Levi měl v plánu jet na světové turné, ale na jeho prvním vystoupení monstrum způsobilo, že se celý stadión zhroutil. Rozhodl se, že svět nyní potřebuje Zlatého Strážce místo Leviho Westona. Levi se rozhodl navázat na své vzdělání a zapsal se na střední školu v Letní Zátoce s ostatními Strážci.

Když se v jejich životech objevil Brodyho bratr Aiden, Levi si jím nebyl jistý. Levi s ním bojoval, když se Aiden vloupal do tajné základny, aby ukradl Ninja Ocel. Levi zjistil, že Aiden je ve skutečnosti robot vytvořený Madam Odius. Madam Odius ukradla jeho vzpomínky, když byl unesen a přesunula je do robota. Robot byl zničen a vzpomínky se začaly vracet zpět a když Brody zpíval rodinnou píseň na talentové šou, Levi si uvědomil, že je ve skutečnosti Brodyho starší bratr Aiden a píseň, kterou pro ně napsal jejich otec, dozpíval s ním.

Leviho rodné jméno je Aiden Romero, nejstarší syn Dana Romera. Aiden byl poprvé viděn v Romerově domě, kde mu jeho otec říkal, aby uchoval Ninja Ocel v bezpečí, zatímco běžel ven zachránit Brodyho před Galvanaxem. Aidenovi se podařilo utéct, ale jeho otec zmizel po rozdělení Ninja Nexus Hvězdice a Brody byl zajat jako Galvanaxův otrok. Aiden zůstal na Zemi se svou tetou, aby měl normální život. Aby zůstal v utajení před Galvanaxem, změnil si Aiden jméno na Levi Weston. Aiden nadále používá jméno Levi Weston, aby předešel dohadům mezi jeho osobou a podvodníkem, na čemž se Strážci shodli. Když se vrátil jejich otec Dane z Ninja Nexus Prizmatu, byl Levi šťastný, že je znovu se svou rodinou na Zemi. Ve finále Levi a Brody bojovali se zhypnotizovaným Danem, porazili Madam Odius a dokonce i Sledge a dál žili společně.