Strážci
Brody
Preston
Calvin
Hayley
Sarah
Levi
Dane
Mick

Zordy
Ninja Ocelové Zordy
Ninja Zordy
Býčí Jezdecký Megazord
Ninja Plamenné Zordy
Lví Ohnivý Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Hvězdice
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Ninja Bojový Morfér
Ninja Bojový Morfér je morfovací zařízení Strážců. Morfování se spouští roztočením Silo Hvězdic. Ninja Bojový Morfér do Bojového Módu, který je větší verzí Morféru a umožňuje proměnu do tří útočných módů.

Poprvé viděn v "Return of the Prism"
 


 
Ninja Bojový Morfér - Mód Luku
Ninja Bojový Morfér - Mód Luku umožňuje Strážcům střílet energetické šípy. K aktivaci konečného útoku Strážce umístí Silo Hvězdici do Morféru a spustí útok jménem Hyper Šípový Paprsek, který vystřelí energetický šíp v barvě Strážce.

Poprvé viděn v "Forged in Steel"
 


 
Ninja Bojový Morfér - Mód Čepele
Ninja Bojový Morfér - Mód Čepele je krátký meč. K aktivaci konečného útoku Strážce umístí Silo Hvězdici do Morféru a spustí útok jménem Hyper Čepelový Sek, který Čepel nabije barevnou energií Strážce.

Poprvé viděn v "Forged in Steel"
 


 
Ninja Bojový Morfér - Mód Drápu
Ninja Bojový Morfér - Mód Drápu je zbraň se třema čepelema určená k rychlým bodnutím. K aktivaci konečného útoku Strážce umístí Silo Hvězdici do Morféru a spustí útok jménem Hyper Drápové Říznutí, který Čepele nabije barevnou energií Strážce.

Poprvé viděn v "Forged in Steel"
 


 
Ninjakom
Ninjakom je primární metodou komunikace mezi Strážci.

Poprvé viděn v "Live and Learn"
 


 
Ninja Hvězdný Meč
Ninja Hvězdný Meč je hlavní zbraní Strážců. Když se na Meči stiskne modré tlačítko a roztočí se jedna z hlavních Ninja Silo Hvězdic, aktivuje se z různých konečných útoků. Ninja Hvězdný Meč může být taky použit k povolání Zordu vložením příslušné Ninja Silo Hvězdice a stisknutím žlutého tlačítka. Umožňuje také Strážcům udržet se při jízdě na jejich Zordech.

Poprvé viděn v "Return of the Prism"
 


 
Ninja Blaster
Ninja Blaster je hlavní pistolovou zbraní Strážců. K aktivování konečného útoku Strážce vloží Ninja Silo Hvězdici do zadní části Blasteru a Blaster se otevře odhalí hlaveň. Ninja Blaster střílí laserové paprsky.

Poprvé viděn v "Return of the Prism"
 


 
Ninja Mistrovský Meč
Ninja Mistrovský Meč doprovází Ninja Mistrovský Mód a je aktivován, když se Hvězdice Ninja Mistrovského Módu roztočí v Ninja Hvězdném Meči. I když je hlavně Meče, má také schopnosti motorové pily. K aktivování konečného útoku Strážce zatáhne za lanko a roztočí tři pilové kotouče v čepeli Meče.

Poprvé viděn v "Live and Learn"
 


 
Zlatý Ninja Bojový Morfér
Zlatý Ninja Bojový Morfér je osobní morfovací zařízení Zlatého Strážce. Morfování se spouští roztočením Silo Hvězdice.

Poprvé viděn v "Gold Rush"
 

Zlatý Ninja Bojový Morfér - Mód Blasteru
Zlatý Ninja Bojový Morfér se může transformovat do útočného módu nazvaného Mód Blasteru. Jedná se o malou energetickou pistol.

Poprvé viděn v "Rocking and Rolling"
 

Třasbouřková Kytara
Třasbouřková Kytara je osobní zbraní Zlatého Strážce. Spojuje tři typy vybavení v jediné zbrani. Slouží jako Meč, palná zbraň a dá se použít jako skutečná elektrická kytara. K použití útoků se používá duální elementální Silo Hvězice. K aktivování konečného útoku Zlatý Strážce stiskne červené tlačítko a roztočí Ninja Silo Hvězdici.

Poprvé viděna v "Gold Rush"
 


 
Lví Ohnivý Morfér
Lví Ohnivý Morfér je zařízení k povolání Lvího Ohnivého Módu.

Poprvé viděn v "The Royal Rumble"
 

Ninja Super Ocelový Blaster
Ninja Super Ocelový Blaster doprovází Ninja Super Ocelový Mód. Je primárně používán ke spuštění finálních útoků Megazordů.

Poprvé viděn v "Moment of Truth"
 


 
Super Hvězdný Meč
Super Hvězdný Meč je mocná zbraň silnější než Ninja Hvězdný Meč, postavený Sarah. Super Hvězdné Energie jsou vyváženy s Ninja Hvězdnými Meči, aby mohl Meč fungovat se všemi Ninja Hvězdicemi a vykonávat extrémně mocné útoky. Spolu s Hvězdicí Super Hvězdného Módu se může Zlatý Strážce proměnit do Super Hvězdného Módu, což z něj činí ještě silnějšího bojovníka.

Poprvé viděn v "Prepare to Fail"
 


 
Mistrovský Morfér
Mistrovský Morfér je vylepšený Silo Morfér používaný výhradně Tommy Oliverem. Dává mu možnost morfovat do jakékoliv jeho Strážcovské podoby pomocí krystalového frekvenčního měniče, který dokáže rychle měnit mezi Silo Mincemi uloženými v Mistrovském Morféru.

Poprvé viděn v "Dimensions in Danger"
 

Mistrovské Silo Mince
Mistrovské Silo Mince jsou uložené v Mistrovském Morféru. Při morfování se příslušná Silo Mince materializuje v Morféru.

Poprvé viděny v "Dimensions in Danger"