Strážci
Brody
Preston
Calvin
Hayley
Sarah
Levi
Dane
Mick

Zordy
Ninja Ocelové Zordy
Ninja Zordy
Býčí Jezdecký Megazord
Ninja Plamenné Zordy
Lví Ohnivý Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Hvězdice
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Lávagor
Lávagor vyzval Korvaku o šanci vytáhnout jednu z Ninja Silo Hvězdic z Ninja Nexus Prizmatu, ale byl poražen a zničen Korvakou.

"Return of the Prism"


 

Korvaka
Korvaka je poprvé viděn, jak se snaží vytáhnout Ninja Silo Hvězdici z Ninja Nexus Prizmatu, ale selže. Když Brody uteče z Dómu Válečníků s Ninja Nexus Prizmatem, Galvanax mu přikáže, aby ho získal zpět, ale je zastaven a zničen společnými silami nově morfovaných Červeného, Modrého a Růžového Strážce.

"Return of the Prism"
 


 
Řezorysa
Řezorysa je poslán na Zemi Cosmo Royalem, aby získal Ninja Ocel od Micka, Hayley a Calvina. Když byl poražen finálním útokem Ninja Hvězdného Meče Červeného Strážce, byl gigantifikován a Strážci ho zničili spojeným paprskem jejich Ninja Blasterů.

"Forged in Steel"


 
Spinferno
Spinfeno byl poslán na Zemi, aby spálil Strážce svým ohněm. Ironicky byl zničen kombinovaným ohnivým útokem Elementálních Hvězdic. Spinfernův duch byl později najat Cosmo Royalem, aby byl šéf ve stolní hře Vykradač hrobů a použil magický kruh, aby připoutal Žlutého Strážce k ujíždějícímu nákladnímu autu.

"Live and Learn" a "Grave Robber"


 
Slogr
Slogr byl vybrán Galvanaxem, aby bojoval se Strážci místo něj a použil své schopnosti, aby zpomalil Růžového, Žlutého a Bílého Strážce, aby mohl ukrást jejich Ninja Silo Hvězdice. Nicméně Modrý Strážce byl schopný použít své kouzlo a odvrátit jeho kouzlo a spolu s Červeným Strážcem porazili Slogra Ocelovým Sekem. Byl gigantifikován Cosmo Royalem, ale zničen Ninja Ocelovým Megazordem v Dračí Formaci. Slogrův duch byl později najat Cosmo Royalem, aby byl šéf ve stolní hře Vykradač hrobů a použil své schopnosti ke zpomalení Strážců, aby přišli o čas v přesýpacích hodinách.

"Presto Change-O" a "Grave Robber"
 


 


 

Spleťosíť
Spleťosíť měl zajmout Strážce ve svém batohu a uspěl v zajetí všech Strážců až na Žlutého. Ten se nechal zajmout a použil Mega Morfcykl k útěku. Po útěku ho Strážci porazili Hyper Drápovým Sekem. Byl gigantifikován Cosmo Royalem, ale zničen Burácejícím Klovým Ninja Ocelovým Megazordem.

"Drive to Survive"


 

Špatnopíst
Špatnopíst použil své kouzelné dudy, aby zhypnotizoval Strážce, aby mu dali své Ninja Silo Hvězdice. To nakonec selhalo a byl poražen kombinovaným útokem Modrého a Růžového Strážce. Byl gigantifikován Cosmo Royalem, ale byl zničen Burácejícím Klovým Ninja Ocelovým Megazordem.

"My Friend Redbot"


 
Hacktrack
Hacktrack použil svou technologii hackující schopnost, aby ukradl klonovací technologii Růžového Strážce, aby vytvořil klony Galvanaxe. Nicméně ho Růžová Strážkyně podvedla a on si nahrál virus a Strážci ho byli schopni porazit. Byl gigantifikován Cosmo Royalem, ale byl zničen Astro Ninja Ocelovým Megazordem. Hacktrackův duch byl později najat Cosmo Royalem, aby byl šéf ve stolní hře Vykradač hrobů, ale byl poražen díky jednomu vynálezu Růžové Strážkyně.

"Hack Attack" a "Grave Robber"


 
Kamenodozer
Kamenodozer použilsvé kopací schopnosti, aby způsobil obrovská zemětřesení v Letní Zátoce. Když byly jeho plány odhaleny Strážci, byl gigantifikován, ale zničen Burácejícím Klovým Ninja Ocelovým Megazordem a Býčím Jezdeckým Megazordem.

"Rocking and Rolling"


 
Pastipila
Pastipila je nemotorný soutěžící a bratr Řezorysy, který se pokoušel bojovat se Strážci svými pastmi. Když byl poražen Strážci, byl gigantifikován, ale rychle zničen Ninja Ocelovým Megazordem. Pastipilův duch byl později najat Cosmo Royalem, aby byl šéf ve stolní hře Vykradač hrobů, ale byl poražen překvapivým útokem Červeného Strážce. Pastipila byl později použit v příběhu na Rudobotově blogu.

"The Ranger Ribbon", "Grave Robber" a "The Adventures of Redbot"


 
Toxičaja
Toxičaja použila své jedovaté nápoje, aby otrávila Červeného Strážve, aby přinutila Strážce vyměnit jejich Ninja Silo Hvězdice za lék. Když byla podvedena čokoládovými hvězdicemi, byla poražena Zlatým a Modrým Strážcem. Byla gigantifikována, ale zničena společnými silami Ninja Ocelového Megazordu a Býčího Jezdeckého Megazordu.

"Poisonous Plots"

Bototrn
Bototrn se zamaskoval jako člověk, aby učinil Červeného a Zlatého Strážce soutěživými v závodě proměnil Modrého, Růžového a Bílého Strážce v trofeje, když s ním prohráli závod. Když prohrál trojnohý závod závod proti Červenému, Zlatému a Žlutému Strážci, byl poražen kombinovaným útokem Červeného a Zlatého Strážce. Byl gigantifikován Cosmo Royalem, ale zničen Ninja Fúzním Zordem.

"Ace and the Race"