Strážci
Shane
Dustin
Tori
Hunter
Blake
Cam
Marah

Zordy
Ninja Zordy
Hromové Zordy
Samurajská Hvězda
Mamutí Zord
Silo Sféry

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Shane, Tori a Dustin jsou tři studenti na Větrné Ninja Akademii. Jejich méně než hvězdné schopnosti jim přináší lekce navíc od Senseie. Jednoho dne byla akademie napadena Lothorem, zapovězeným ninja mistrem, který se vrátil, aby zajal všechny ninja studenty. Shane, Tori a Dustin jsou poslední zbývající studenti a spolu se Senseiem a jeho synem Camem se stáhnou do podzemní Ninja Operační Základny. Tam jsou těmto třem dány Morféry, které jim umožňují transformovat se ve Větrné Strážce a ochraňovat město Blue Bay Harbor před Lothorovými jednotkami.

Když Lothor ukázal svou schopnost nechat vyrůst svá monstra v obry, Strážci vypouští Ninja Zordy, které se mohou spojit v Bouřkový Megazord a zničit monstra arzenálem Silo Sfér. Lothor zvýšil sázky, když do boje s Větrnými Strážci poslal své nové spojence - Hromové Strážce Blaka a Huntera, kteří mají své vlastní Hromové Zordy. Hromoví Strážci chtějí zničit Senseie Větrných Strážců, o kterém věří, že zabil jejich rodiče, ale návštěva posmrtných rodičů ukáže Blakovi a Hunterovi pravdu - že to byl Lothor, kdo je zabil. Hromoví Strážci vidí chybu ve svém počínání a přidají se k Větrným Strážcům v boji proti Lothorovi. Spojí Hromové a Ninja Zordy k utvoření Hromobouřkového Megazordu.

Když Strážci ztratí své síly, Cam použije Svitek Času. aby odcestoval do minulosti a získal Amulet Samuraje, rodinné dědictví v držení jeho matky. Cam odcestoval zpět do přítomnosti a použil amulet, aby se stal Zeleným Samurajským Strážcem, vyzbrojeným Samurajskou Hvězdou. Ztracený svitek později odhalil Camovi Bleskový Rytmický Blaster, který může přivolat Mocný Mamutí Zord.

Lothor se pokusil otevřít Nitro Zla a vypustit jeho zlo na svět. V poslední bitvě ukradl síly všech Strážců, ale byl poražen jejich ninja schopnostmi a vhozen do Nitra. Bezmocní Strážci se vrátili ke svým normálním životům, osovobozených od hrozby Lothora a jeho armády.