Strážci
Shane
Dustin
Tori
Hunter
Blake
Cam
Marah

Zordy
Ninja Zordy
Hromové Zordy
Samurajská Hvězda
Mamutí Zord
Silo Sféry

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Větrné Morféry
Větrné Morféry umožňují uživatelům proměnit se ve Větrné Strážce. Silo Disky v nich jsou zdrojem Strážcovských sil. Větrný Morfér může také střílet ninja paprsky v boji. Sensei je dal Shanovi, Dustinovi a Tori. Byly vyvinuty Camem.

Poprvé viděny v "Prelude to a Storm"

 


Ninja Meč / Laserový Blaster
Tato společná zbraň Větrných Strážců je po celou dobu připevněna na jejich zádech. Podporující program vytvořený Camem zvýšil sečnou sílu čepele, což umožnilo silnější útoky. Ninja Meče se mohou spojit se svými pouzdry k utvoření Laserového Blasteru.

Poprvé viděny v "Prelude to a Storm"
 


 
Jestřábí Blaster
Jestřábí Blaster je používán Červeným Větrným Strážcem. Když se stiskne spoušť, roztočí se mocná turbíná, která umožní střílení mocných paprsků.

Poprvé viděn v "Prelude to a Storm"

 

 

 
Lví Kladivo
Lví Kladivo je používáno Žlutým Větrným Strážcem. Tato zbraň dokáže způsobit zemětřesení, když udeří do země.

Poprvé viděno v "Prelude to a Storm"

 

 

 
Sonická Ploutev
Sonická Ploutev je používána Modrou Větrnou Strážkyní. Je to zbraň typu Megafonu a je schopna používat zvukové vlny ke zvednutí nepřátel ze země, nebo je nechat svíjet v bolestech.

Poprvé viděna v "Prelude to a Storm"

 

 

Bouřkový Útočník Červený
Zbraně Větrných Strážců se mohou spojit v Bouřkového Útočníka. Umístěním Sonické Ploutve dozadu, Lvího Kladiva doprostřed a Jestřábího Blasteru dopředu je útok Bouřkového Útočníka ohnivá koule energie, která vybuchne při kontaktu s terčem. Tento mód je nejpoužívanější Větrnými Strážci.

Poprvé viděn v "Prelude to a Storm"

Bouřkový Útočník Žlutý
Umístěním Jestřábího Blasteru dozadu, Sonické Ploutve doprostřed a Lvího Kladiva dopředu je Bouřkový Útočník zvednut nahoru a vystřelí žlutý paprsek, jehož konec se promění v obrovské 100 tunové závaží, které pomalu spadne dolů a rozdrtí monstra v mohutné explozi. Tento mód se spojuje s Hromovým Blasterem Hromových Strážců k vytvoření Hrombouřkového Kanónu.

Poprvé viděn v "There's No 'I' in Team"

Bouřkový Útočník Modrý
Umístěním Lvího Kladiva dozadu, Jestřábího Blasteru doprostřed a Sonické Ploutve je konečný útok bublina modré zvukové vlny, která zachytí svůj terč, zdvihne ho do vzduchu, kde exploduje. Tento mód byl použit Větrnými Strážci jen jednou.

Poprvé viděn v "Beauty and the Beach"
 

Hromové Morféry
Morféry Hromových Strážců. Byly dány Blakovi a Hunterovi Senseiem Ominem během útoku na Hromovou Ninja Akademii, ale nebyli schopni je použít dřív než byli zajati. Stejně jako u Větrných Morférů je zdrojem sil Silo Disk umístěný v Morférech.

Poprvé viděny v "Thunder Strangers, část 1"
 

Hromové Tyče
Každý Hromový Strážce nosí Hromovou Tyč. Může se prodloužit do tyče v plné délce, transformovat v Tornádovou Hvězdu k házení a transformovat ve Hromový Štít na obranu.

Poprvé viděny v "Thunder Strangers, část 1"
 


 
Karmínový Blaster
Karmínový Blaster je zbraň Karmínového Hromového Strážce. Dokáže střílet ohromné paprsky energie.

Poprvé viděn v "Thunder Strangers, část 1"

 

 

Indigový Paroh
Indigový Paroh je zbraň Indigového Hromového Strážce. Může probít protivníka elektřinou po jeho zachycení. Může být taky napojen na Hromovou Tyč pro větší dosah.

Poprvé viděn v "Thunder Strangers, část 1"
 

Hromový Blaster
Hromový Blaster je tvořen spojením Karmínovým Blasterem a Indigovým Parohem. Střílí mohutný paprsek energie.

Poprvé viděn v "Thunder Strangers, část 2"
 

Hrombouřkový Kanón
Hrombouřkový Kanón je spojením Bouřkového Útočníka Větrných Strážců a Hromového Blasteru Hromových Strážců.

Poprvé viděn v "Boxing Bop-A-Roo"
 


 
Samurajský Cyklónový Morfér
Cam cestoval zpátky v čase, aby získal Amulet Samuraje své matky a použil ho v přítomnosti, aby se stal Zeleným Samurajským Strážcem. Cam nosí malý amulet kolem krku. Když je potřeba, vyroste do velikosti Morféru.

Poprvé viděn v "The Samurai's Journey, část 3"


 

 

Samurajská Šavle
Samurajská Šavle je Meč Zeleného Samurajského Strážce s pouzdrem, které vypadá jako baseballová pálka. Má také počítačovou rukojeť, která je napojena na Operační Základnu Strážců, může ovládat Samurajskou Hvězdu a zesílit Camův hlas.

Poprvé viděna v "The Samurai's Journey, část 2"
 

Zlatý Ninja Meč
Když Včelozla posílila Kelzaky, Cam musel vylepšit Ninja Meče a vytvořil jejich zlaté verze, které je byly schopny porazit.

Poprvé viděn v "All about Beevil"
 


 
Bleskový Morfér
Po přivolání síly Karminiona se Shanův Větrný Morfér transformuje v Bleskový Morfér, který mu dodá Tri-Bojové Brnění.

Poprvé viděn v "Shane's Karma, část 2"
 


 
Tri-Bojové Brnění
Jako dítě Shane pomohl mimozemské bytosti - Karminionce jménem Skyla - uniknout před nájemným lovcem jménem Vexacus. Mimozemská bytost se po letech vrátila na Zemi stále pronásledována Vexacusem. Vrátila se, aby předala svou životní sílu Shanovi a tak ho obdařila Bojovým Brněním. Bojové Brnění dodává Shanovi zvýšenou sílu a pohyblivost, meč a rukavice a schopnost létat a střílet masivní množství energie.

Poprvé viděno v "Shane's Karma, část 2"
 

Bleskový Rytmický Blaster
Bleskový Rytmický Blaster je převážně používán Zeleným Samurajským Strážcem k povolání Mamutího Zordu, ale může ho použít jakýkoliv Strážce v boji. Bleskový Rytmický Blaster se může spojit s Ninja Mečem, Hromovou Tyčí, nebo Samurajskou Šavlí.

Poprvé viděn v "Shimazu Returns, část 2"
 

Hromové Ostří
Při navštěvování Hromové Akademie bylo Blakovi dáno Hromové Ostří jeho Senseiem. Od té doby trénoval použití tyče k odmaturování z Akademie a konečně to zúročil ke zničení jednoho z monster.

Poprvé viděno v "Double Edged Blake"