Strážci
Shane
Dustin
Tori
Hunter
Blake
Cam
Marah

Zordy
Ninja Zordy
Hromové Zordy
Samurajská Hvězda
Mamutí Zord
Silo Sféry

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Shane Clarke
Označení Strážce: Červený Větrný Strážce, Červený Tri-Bojový Strážce
Zbraně: Ninja Meč, Laserový Blaster, Jestřábí Blaster, Bleskový Rytmický Blaster
Příslušenství: Větrný Morfér, Červený Tsunamicykl, Ninja Kluzák, Bleskový Morfér, Bojové Brnění
Zordy: Jestřábí Zord
 
Shane pomalu objevuje své vrozené schopnosti vůdce jako Strážce Vesmíru. Stálo to boj jeden na jednoho s monstrem, aby si Shane uvědomil, že se potřebuje spolehnout na své přátele, aby ochránil planetu. Nenasytný skejťák miluje dobré manévry ve vzduchu, které jsou společné s vysoko létajícími technikami, které studuje na Větrné Ninja Akademii. Poté, co byla Akademie zničena Lothorem, Shane a jeho přátelé dostali Větrné Morféry, aby chránili planetu. Jako Červený Větrný Strážce Shane bojuje se silou vzduchu a pilotuje Jestřábí Zord.

Shane ztratil své síly v posledním boji s Lothorem, který ukradl všechny jejich Strážcovské síly pro sebe, než byl poražen. Po dochození Větrné Ninja Akademie, Shane zůstal jako instruktor.

Jako dítě se Shane setkal s mimozemšťaněm v ohrožení a utvořil si s ním pouto, když ho zachránil od mimozemského nájemného lovce. Po letech se mimozemšťan vrátil a obdařil ho Bojovým Brněním.

Když Lothor unikl z Propasti Zla, zmocnil se Shana, Dustina a Tori, aby pro něho bojovali jako zlí Strážci Vesmíru. S pomocí svých přátel a Dino Strážců se jim podařilo vymanit z Lothorova vlivu a společně zničit Lothorův a Mesogogův plán. Jejich síly zbývaly už pouze na tento boj a poté byly zcela ztraceny.