Strážci
Shane
Dustin
Tori
Hunter
Blake
Cam
Marah

Zordy
Ninja Zordy
Hromové Zordy
Samurajská Hvězda
Mamutí Zord
Silo Sféry

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Modroksicht
Modroksicht byl poslán, aby zajal zbývající studenty Větrné Ninja Akademie. Byl přerušen Větrnými Strážci a zničen palebným útokem Bouřkového Útočníka. Znovu se vrátil, když Lothor otevřel Nitro Zla.

"Prelude to a Storm", "Storm Before the Calm", "Thunder Storm"
 


 
Šílený Magnet
Šílený Magnet má schopnost ovládat v lidech magnetické pole, jak demonstroval na Marah a Kapri. Poté, co byl poslán na Zemi, začal terorizovat obyvatele Blue Bay Harbor - dokud Shane nezasáhl. Větrní Strážci ho porazili kladivovým útokem Bouřkového Útočníka. Šílený Magnet byl zvětšen Svitkem Zplnomocnění, ale byl opět zničen Bouřkovým Megazordem.

"There's No 'I' in Team"
 


 
Kopibot
Kopibot byl poslán na Zemi, aby propůjčil svou schopnost kopírování a naklonoval Tori. Nicméně je nucen utkat se s Modrou Strážkyní a zničen sonickým útokem Bouřkového Útočníka. Kopibot má unikátní rychlost, takže když ho Svitek Zplnomocnění zvětšil, byl příliš rychlý na Bouřkový Megazord. Nicméně byl brzy zničen Bleskovým Megazordem.

"Beauty and the Beach"
 


 
Zemní Krtek
Zemní Krtek má schopnost tunelovat pod zemí a překvapit své protivníky. Nicméně Lví Kladivo a síla Země Žlutého Strážce ho lehce překonají. Byl zničen Kladivovým útokem Bouřkového Útočníka. Když vyrostl, byl zničen novým Beraním Kladivem Bouřkového Megazordu.

"Looming Thunder"
 


 
Obojživelník
Obojživelník byl najat Zurganem, aby se vypořádal se Strážci Vesmíru, ale když Tori pomohla Blakovi, Hromoví Strážci ho zničili, aby splatili dluh. Když Obojživelník vyrostl, byl zničen Bouřkovým Megazordem - použitím Beraního Kladiva.

"Thunder Strangers, část 2"
 


 
Zurganezord
Zurgane použil svůj Zurganezord proti Strážcům Vesmíru, ale byl zničen Bouřkovým Megazordem, který byl vybaven dvěma novými Silo Sférami č. 5 - Lvím Laserem a č. 6 - Olihňovým Vrtákem.

"Thunder Strangers, část 3"

 


 
Florabundacus
Florabundacus sází svá semena, aby vypustila své zlé víno v Blue Bay Harbor, ale Strážci Vesmíru překazí její plány a zničí ji. Použijí Bleskový Megazord k dokončení práce.

"Nowhere to Grow"
 

Střihač
Střihač má schopnost působit konflikty mezi lidmi a byl poslán, aby způsobil chaos při mírové konferenci. Když se Shane a Dustin pohádají jsou také okouzleni, ale jsou schopni přijít ke smyslům a Střihačovy plány jsou překaženy. S pomocí Tori, která odemkla novou Silo Sféru č. 3 - Želví Palici, Bouřkový Megazord zničí Střihače.

"Snip It, Snip It Good"