Strážci
Shane
Dustin
Tori
Hunter
Blake
Cam
Marah

Zordy
Ninja Zordy
Hromové Zordy
Samurajská Hvězda
Mamutí Zord
Silo Sféry

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Cameron "Cam" Watanabe
Označení Strážce: Zelený Samurajský Strážce
Zbraně: Samurajská Šavle, Bleskový Rytmický Blaster
Příslušenství: Samurajský Cyklónový Morfér, Samurajský Štít, Dračí Silovozidlo
Zordy: Samurajská Hvězda
 
Cam je sarkastický a prostořeký Senseiův syn. Vychován rodiči, kteří byli mistry v bojových uměních, Cam je nejvíce zaměřený, disciplinovaný a zkušený bojovník ze Strážců. Na začátku slouží pouze jako technický poradce Strážců, monitoruje souboje ze svého počítače a posílá Strážcům Zordy a zbraně, když je třeba. Sleduje také policejní hlášení a varuje Strážce před nebezpečím. Cam cítí, že ve své pozici nemá žádný respekt a chtěl by se stát sám Strážcem, jeho otec to ale nechce dovolit kvůli slibu, který dal jeho matce, že mu nikdy nedovolí následovat cesty ninjů.

Když Strážci ztratili své síly, Cam použil Svitek Času, aby odcestoval do minulosti a získal zdroj síly, který by je zachránil - Amulet Samuraje, rodinné dědictví v držení jeho matky. V Minulosti se setkal se svými rodiči na Větrné Ninja Akademii a zjistí, že stál za stvořením Lothora po boji s jeho mladší verzí o Amulet Samuraje. Když ho nosil Cam, ukázal svou sílu, a tak mu ho jeho matka dala, která ho označila za právoplatného vlastníka. Cam cestoval zpět do přítomnosti a použil amulet, aby se stal Zeleným Samurajským Strážcem a zničil Cvokotropolise svým Zordem - Samurajskou Hvězdou a pomohl Strážcům vrátit jejich síly.

Cam ztratil své síly, když Lothor ukradl Samurajský Morfér a byl vhozen do Nitra Zla. Po dochození Větrné Ninja Akademie, Cam pokračoval ve své roli ve škole.

Samurajská Šavle Zeleného Samurajského Strážce je napojena na počítače Ninja Operační Základny, takže Cam může na dálku posílat Strážcům Zordy a monitorovat město. Zelený Samurajský Strážce se může změnit do Super Samurajského Módu, ve kterém je jeho Štít shozen a hledí otočeno.

Když Lothor unikl z Nitra Zla, zavolal Cam Huntera a Blaka, aby mu pomohli získat zpět Strážcovské síly a osvobodit Shana, Dustina a Tori. Poté společně s Dino Strážci porazili zlý plán Lothora a Mesogoga. Jejich síly zbývaly už pouze na tento boj a poté byly zcela ztraceny.