Strážci
Shane
Dustin
Tori
Hunter
Blake
Cam
Marah

Zordy
Ninja Zordy
Hromové Zordy
Samurajská Hvězda
Mamutí Zord
Silo Sféry

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 


Sensei Kanoi Watanabe
Větrní Strážci studují pod Senseiem Větrné Ninja Akademie - Kanoiem. Snáší nezodpovědnosti třech teenagerů, protože v nich vidí potenciál. Když Lothor přicestoval na Zemi, utkal se Senseiem, kterého změnil v morče a zůstal uvězněn v této podobě. Dal třem nejhorším studentům Větrné Morféry, jelikož byli jediní zbývající studenti. Když Lothor zaútočil na Ninja Operační Základnu, Sensei se s ním znovu utkal. Lothorův energetický paprsek změnil Senseie zpět na člověka. Sensei pokračuje v řízení Větrné Ninja Akademie.

Cam cestoval zpátky v čase a potkal mladou verzi svého otce, který byl kapitánem ve Větrné Ninja Akademii a nosil barvu vzdušného ninjy. Kanoi překazil plány svého dvojčete Kiyy, který byl zapovězen do vesmíru za užití temného kouzla. Kanoi se na akademii seznámil s Miko, která ho překonala v boji s mečem. Později se s Miko oženil a stali se Camovými rodiči.

Poprvé viděn v "Prelude to a Storm"
 


 
Sensei Omino
Sensei Omino je vrchní učitel v Hromové Ninja Akademii, který dal Hunterovi a Blakovi jejich Hromové Morféry.

Poprvé viděn v "Return of Thunder"


 
Sensei
Tento Sensei byl ve vedení Větrné Ninja Akademie, když byli Kanoi, Miko a Kiya studenty. Zapověděl Kiyu za jeho hříchy a než ho poslal do vesmíru dal mu nové jméno, Lothor.

Poprvé viděn v "Samurai's Journey, část 1"
 


 
Miko
Když Cam cestoval zpátky v čase, potkal svou matku, Miko. Miko pochází z rodiny samurajů a má výbornou techniku boje s mečem. Byla také první ženskou studentkou, které bylo umožněno studovat na Větrné Ninja Akademii. Miko dala Camovi zelený amulet, kteý se předával v její rodině. Amulet měl obrovskou sílu a umožnil Camovi stát se Zeleným Samurajským Strážcem.

Poprvé viděna v "Samurai's Journey, část 2"
 


 
Kyber Cam
Když se stal Strážcem, zjistil Cam, že má méně času na to, aby se věnoval Ninja Operační Základně, a tak vytvořil svůj virtuální duplikát, aby převzal jeho povinnosti. Kyber Camovi byla dána "cool" povaha, mluví ve slangu a má zkušenosti s motokrosem, skateboardingem a serfingem.

Poprvé viděn v "Scent of a Ranger"
 


 
Skyla
Jako dítě Shane pomohl mimozemské bytosti pronásledované nájemným lovcem. Mimozemšťan se po letech vrátil, aby mu službu oplatil. Pro Karminiona Skylina smrt znamená, že její síly budou přeneseny na někoho, koho ona uzná za vhodného. Vybrala si Shana a odešla. Zanechala mu síly, které mu daly Tri-Bojové Brnění.

Poprvé viděna v "Shane's Karma, část 1"
 


 
Leanne Omino
Leanne je dcera Senseie Omina, která dříve maturovala z Hromové Ninja Akademie a nyní pomáhá Blakovi, jak používat Hromové Ostří.

Poprvé viděna v "Double Edged Blake"
 


 


 
Kelly Halloway
Kelly je tvrdá ale fér majitelka obchodu Storm Chargers, kde Dustin, Hunter a Blake pracují. Je velmi pyšná na svůj obchod a sponzoruje také motokrosové týmy.

Poprvé viděna v "Prelude to a Storm"
 

Porter Clarke
Porter je starším bratrem Shana, který neschvaluje Shanův životní styl, dokud nezjistí, že je Shane Červený Větrný Strážce.

Poprvé viděn v "Eye of the Storm"