Strážci
Shane
Dustin
Tori
Hunter
Blake
Cam
Marah

Zordy
Ninja Zordy
Hromové Zordy
Samurajská Hvězda
Mamutí Zord
Silo Sféry

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra


Samurajská Hvězda
Samurajská Hvězda je osobní Zord Zeleného Samurajského Strážce. Je to vysokorychlostní helikoptéra vyzbrojená laserovými kanóny. Byla jediným osobním Zordem, která přežila poslední souboj. Lothor poškodil systémy, které otevíraly holografický portál Samurajské Hvězdy. Momentálně leží ve svém uschování z důvodu ztráty sil Zeleného Samuraje.

Poprvé viděna v "The Samurai's Journey, část 2"
 

Samurajský Hvězdný Megazord
Samurajská Hvězda se může transformovat do svého vlastního bojového módu. Ve svém Megazordím módu známém jako Samurajský Hvězdný Megazord může použít rotor helikoptéry jako obří shuriken. Může také létat pomocí rotorů ve svých nohou a pro další výzbroj povolávat Silo Sféry.

Poprvé viděn v "Samurai's Journey, část 2"
 


 
Rotor Samurajské Hvězdy
Rotor Samurajské Hvězdy se může odpojit od Samurajského Hvězdného Megazordu a být použit jako obří shuriken během boje.

Poprvé viděn v "Samurai's Journey, část 2"
 

Samurajský Bouřkový Megazord
Samurajská Hvězda se může spojit s Bouřkovým Megazordem k utvoření Samurajského Bouřkového Megazordu. Nahradí Delfíní Zord jako pravá ruka. Může vytvořit paprsek z dolní části Samurajské Hvězdy.

Poprvé viděn v "Samurai's Journey, část 3"
 

Samurajský Hromový Megazord
Samurajská Hvězda se může spojit s Hromovým Megazordem, aby se stala Samurajským Hromovým Megazordem. Nohy Samurajské Hvězdy tvoří ohromné energetické kanóny na každé straně hlavy Hromového Megazordu, které spolupracují se dvěmi menšími kanóny u pasu. Tato kombinace má výhodu, že může létat.

Poprvé viděn v "I Love Lothor"
 

Drony Samurajské Hvězdy
Dvě kopie Samurajského Hvězdného Megazordu byly vytvořeny Camem a mohly být ovládány dálkově. To umožnilo utvořit formaci Samurajského Bouřkového Megazordu a Samurajského Hromového Megazordu najednou. Tyto drony se objevily pouze v jedniné epizodě, protože se ihned po konečných útocích přetížily a byly zničeny.

Poprvé viděn v "Down and Dirty"
 

Hurikán Megazord
Bouřkový Megazord, Hromový Megazord a Samurajský Hvězdný Megazord jsou schopni spojit se do jednoho Megazordu známého jako Hurikán Megazord. Aby se tak mohlo stát, museli Červený, Karmínový a Zelený Strážce vypustit tři Silo Sféry, které vytvořili Ninja Ohnivého Ptáka, který se stal hlavou, korunou a pěstmi Hurikán Megazordu. Ruce jsou tvořeny stejně jako u Hrombouřkového Megazordu, ale Samurajský Hvězdný Megazord je odpojen, aby se stal hrudním brněním. Jak naznačuje jméno, jeho konečný útok má sílu hurikánu a vytváří mocnou větrnou bouři. Delfíní Zord není součástí této kombinace, ale Modrá Strážkyně je v kokpitu.

Poprvé viděn v "Eye of the Storm"