Strážci
Shane
Dustin
Tori
Hunter
Blake
Cam
Marah

Zordy
Ninja Zordy
Hromové Zordy
Samurajská Hvězda
Mamutí Zord
Silo Sféry

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Waldo "Dustin" Brooks
Označení Strážce: Žlutý Větrný Strážce
Zbraně: Ninja Meč, Laserový Blaster, Lví Kladivo
Příslušenství: Větrný Morfér, Žlutý Tsunamicykl, Žlutý Ninja Kluzák
Zordy: Lví Zord
 
Dustin je šílený, vzrušení hledající, sebou prohlášený komiksový blázen. Byl fanouškem Strážců Vesmíru než se stal jedním z nich, ale jeho přátelé odsoudili legendární super hrdiny jako legendu. Dustin pracuje ve Storm Chargers a ve volném čase jezdí motokros. Při jeho studiu na Větrné Ninja Akademii ovládl pozemní bojové techniky. Poté, co byla Akademie zničena Lothorem, Dustin a jeho přátelé dostali Větrné Morféry, aby chránili planetu. Jako Žlutý Větrný Strážce Dustin bojuje se silou země a pilotuje Lví Zord.

Dustin ztratil své síly v posledním boji s Lothorem, který ukradl všechny jejich Strážcovské síly pro sebe, než byl poražen. Po dochození Větrné Ninja Akademie, Dustin zůstal jako instruktor.
Dustin má naivní a důvěřivou povahu. Marah ho jednou přesvědčila, aby ji uvěřil, že se chce stát dobrou a že chce pomoci Strážcům porazit Lothora. Dustinovy instinkty nebyly tak vedle, protože přecejenom v ní nějaké dobro je a možná i romantický vztah k Dustinovi.

Když Lothor unikl z Propasti zla, zmocnil se Shana, Dustina a Tori, aby pro něho bojovali jako zlí Strážci Vesmíru. S pomocí svých přátel a Dino Strážců se jim podařilo vymanit z Lothorova vlivu a společně zničit Lothorův a Mesogogův plán. Jejich síly zbývaly už pouze na tento boj a poté byly zcela ztraceny.