Strážci
Shane
Dustin
Tori
Hunter
Blake
Cam
Marah

Zordy
Ninja Zordy
Hromové Zordy
Samurajská Hvězda
Mamutí Zord
Silo Sféry

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 


Lothor
Lothor byl kdysi Kyia Watanabe, student Větrné Ninja Akademie. Byl objeven svým bratrem, jak používá temné kouzlo a poražen v boji Camem, který cestoval zpátky v čase, aby získal zdroj síly. Kyia byl odsouzen Akademií a přijal nové jméno - Lothor, těsně před tím, než byl zapovězen do vesmíru Senseiem.

Po nasbírání dosti jednotek a získání dosti síly se vrátil, aby vykonal svou pomstu na planetě, která ho zapovězela. Začal zničením Větrné Ninja Akademie a bojem s Větrnými Strážci.
Po objevení lokality Nitra Zla, Lothor zajal všechny síly Strážců a stal se téměř nezastavitelný. Použitím jejich vnitřních ninja sil se Větrným Strážcům podařilo porazit Lothora a srazit ho do nitra.

Poprvé viděn v "Prelude to a Storm"
 


 
Zurgane
Generál Lothorových jednotek. Zurgane je extrémně vážný a oddaný k převzetí Země, více jak Lothor sám. Zurgane je neustále frustrovaný nedostatkem vážnosti těch, kteří pracují okolo něj. Když se Vexacus přidal k Lothorově armádě, zničil Zurgana.

Poprvé viděn v "Prelude to a Storm"


 
Choobo
Poručík Lothorových jednotek. Toto blbé, nešikovné stvoření může vtvářet energetické sféry, které zajmou jeho oběť. Plán, který vymyslel proti Strážcům ho povýšil na generála, ale když neuspěl, nebyl pouze suspendován, ale i zapovězen. Naštvaný na Strážce, se je pokusil zničit sám, ale byl poražen. Choobo se později vrátil do Lothorovy armády. Naposledy byl viděn ve Vesmírné Pevnosti krátce před tím, než byla zničena.

Poprvé viděn v "Prelude to a Storm"
 


 
Kapri
Tato sobecká a nepříjemná neteř Lothora se neustále hádá se svou sestrou Marah. Je velmi umíněná, duchovní, neustále všemu velí a shazuje Marah. Její rodiče ji a Marah zanechali v Lothorově péči, kterému pomáhají povoláváním monster a jejich růstem. Když byly na Vesmírné Pevnosti zanechány smrti, Marah a Kapri uprchly za pomoci Strážců a nastoupily do Větrné Ninja Akademie.

Poprvé viděna v "Prelude to a Storm"
 


 
Marah
Lothorova neteř, dětská Marah je často utlačována Kapri. Sourozenecká rivalita nezastaví tyto dvě před navrhováním plánů na zničení Strážců. Když byly na Vesmírné Pevnosti zanechány smrti, Marah a Kapri uprchly za pomoci Strážců a nastoupily do Větrné Ninja Akademie.

Poprvé viděna v "Prelude to a Storm"
 


 
Motodron
Přítel Strážců jménem Perry vynalezl dálkově řízeného motokrosového závodníka, který se porouchal a stal se zlověstným Motodronem. Po jeho destrukci, byl přestavěn a reanimován Lothorem a nyní slouží v jeho armádě. Motodron byl zničen zrádným generálem Vexacusem.

Poprvé viděn v "Brothers in Arms"
 


 
Vexacus
Tento vesmírný nájemný lovec přišel na Zemi při hledání mocného mimozemšťana. Byl poražen Shanem a jeho Bojovým Brněním. Vexacus se připojil k Lothorově posádce a nyní slouží jako jeden z jeho generálů. Poté, co byl podveden Marah a Kapri byl Vexacus zničen Strážci.

Poprvé viděn v "Shane's Karma, část 1"
 


 
Shimazu
Po boji s Camem v muzeu asijských umění Motodron vypálil na starodávnou sochu. Socha ožila a zrodila se zlá bytost známá jako Shimazu. Shimazu se pokusil zničit Strážce stovřeními známými jako Vlkozubové, ale neuspěl. Nicméně byl zapsán jako část Lothorova týmu. Shimazu byl zničen Marah a Kapri, když zklamal jejich plán proti Strážcům.

Poprvé viděn v "Shimazu Returns, část 1"
 


 
Kelzakové
Kelzackové jsou Lothorovou nekonečnou armádou vojáků. V boji používají meče a hole.

Poprvé viděni v "Prelude to a Storm"
 


 
Včelozla
Včelozla je arogantní a velmi zlověstná stará známá Marah. Je ráda, když dostane, co chce a je velmi loajální Lothorovi. Po jejím příchodu vylepšila Kelzaky na Zuřivé Kelzaky.

Poprvé viděna v "All about Beevil"
 

Zuřiví Kelzakové
Zuřiví Kelzakové jsou posílení Kelzakové vytvoření Včelozlou, aby jí pomohli porazit Ninja Strážce. Byli zničeni Zlatými Meči Větrných Strážců.

Poprvé viděni v "All about Beevil"