Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Robo Rytíř

Zordy
Gosei Mechazordy
Gosei Bratrské Zordy
Gosei Grand Megazord
Gosei Tryskáč
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Karty

Spojenci

Protivníci
Válečná Hvězda
Toxičtí Mutanti
Roboti

Když Země čelí hrozbě od převzetí mimozemšťany z Válečné Hvězdy: Admirála Malkora, Prince Vraka a Creepoxe, ochránce Země a Zordonův učeň jménem Gosei a jeho věrný asistent Tensou rekrutuje pět teenagerů, aby bránili planetu jako Strážci Vesmíru - Troy, Jake, Emma, Noah a Gia. Když boj eskaluje mohou povolat své individuální bojová vozidla nazvaná Mechazordy a s nimi zničí monstra, která ohrožují mír, zatímco se snaží žít své normální životy středoškolských studentů. Mega Strážci používají své Silo Karty ve svých Gosei Morférech k povolání svých zbraní, Mechazordů a dalších útoků a sil.

Mutanti Bigs a Modrosrst jsou později najati Vrakem a tak se probouzí Robo Rytíř, aby s nimi bojoval. Robo Rytíř byl stvořen Goseiem před mnoha lety, aby chránil Zemi, ale nevzal v potaz lidskou účást na Zemi. Potřeboval lekci od Strážců, aby se naučil žít a adaptoval se na lidstvo. Robo Rytíř jako Lví Mechazord povolává Zordy Rytířských Bratrů a dohromady s nimi tvoří Gosei Grand Megazord. Strážci se snaží získat legendární Divoký Meč, ale vládu nad ním získá Vrak. Když se Strážci ukážou být hodni Divokého Meče, získají Ultra Meče, které poskytnou Strážcům Ultra Mód. Proti novému Ultra Módu Bigs a Modrosrst použili Aurora Krabici, aby se stali silnější a skoro porazili Strážce.

Bigs uvěznil Strážce ve své dimenzi, ale byli zachráněni Goseiem a Tensou, kteří transformovali Velín v Gosei Velitelskou Loď. Loď se transformovala v Gosei Ultimátní Megazord a zničila Bigse a Modrosrsta. Vrak se poté rozhodl použít roboty místo mutantů a postavil si podvodní základnu a Metalickou Alici. Metalická Alice může stavět další roboty a vypouštět Loogie. Metalická Alice se snažila přesvědčit Robo Rytíře, aby se k nim přidal. Admirálu Malkorovi došla trpělivost s Vrakovými porážkami a vstoupil do kukly, aby se stal silnějším a bojoval se Strážci sám. Vrak použil bojovou loď a zdálo se, že byl poražen spolu s Malkorem. Metalická Alice ho ale vytáhla z vraku a přeměnila ho v kyborga.

Robotický Posel dorazil na Zemi, aby zkontroloval Vraka a pomohl mu bojovat se Strážci. Posel byl z Vrakovy královské rodiny, která na Zemi posílá svou armádu. Vrak spálil Morféry Strážců, ale Robo Rytíř získal zpět svou sílu a vybil Posla. Robo Rytíř byl schopen dobít síly Strážců, ale musel zmizet, aby se dobil. Strážci porazili Posla a Metalickou Alici. Naneštěstí dorazila Armáda a zaútočila na Strážce. Posel varoval Vraka, aby se schoval, protože vypadá jinak a Armáda by mohla zaútočit i na něj. Troy chtěl hledat Robo Rytíře a opustil ostatní Strážce.