Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Robo Rytíř

Zordy
Gosei Mechazordy
Gosei Bratrské Zordy
Gosei Grand Megazord
Gosei Tryskáč
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Karty

Spojenci

Protivníci
Válečná Hvězda
Toxičtí Mutanti
Roboti

Celé jméno: Jake Holling
Označení Strážce: Černý Mega Strážce, Černý Ultra Mega Strážce
Zbraně: Mega Blaster, Hadí Sekera, Ultra Meč
Příslušenství: Gosei Morfér, Silo Karty
Zordy: Gosei Hadí Mechazord, Zordy Zemních Bratrů, Hadí Ultra Zord, Gosei Krokodýlí Mechazord
 
Jake je společenský, optimistický, milující zábavu, pyšný a nebojácný ať už jde o bitevní pole, nebo sociální situace. Nepleťte si Jaka s obyčejným třídním klaunem. Má obrovský talent stmelit lidi smíchem a vždy kouká po světlé stránce věci. Ja také skvělým fotbalovým hráčem. Jedinou jeho slabinou je jeho zamilovanost do Gii, ale je odhodlaný ji jedno dne získat. Jako Černý Strážce má motiv Hada a Pilotuje Hadí Zord. Hlavní zbraní Černého Strážce je Hadí Sekera. V boji používá Silo Karty do svého Gosei Morféru. Jake miluje být Černým Strážcem a zachraňovat svět pomocí svého Hadího Zordu, ale někdy si přeje, aby mohl zveřejnit svou totožnost.

Jake miluje Giu. Jednoho dne šel objednat pro sebe a Giu zmrzliny a ve stejný čas byl spolu s dalšími čtyřmi teenagery vybrán Goseiem, aby bránil Zemi před mimozemšťany z Válečné Hvězdy. Jednoho dne když spolu Jake a Gia flirtovali, viděli mimozemské lodě unášející lidi a rozhodli se je sledovat. Po boji Jake složil Gie kompliment, jak dobří jsou jako tým. Později spolu dokázali získat Zordy Zemních Bratrů. Později získal sílu Ultra Módu spolu s ostatními Strážci.

Po začátku invaze Armády na Zemi obdrží od Goseie ve Velíně spolu s ostatními Strážci nové síly v podobě Super Mega Síly, u kterých si Jake všiml, že je nyní Zeleným Strážcem. Gosei mu slíbil vysvětlení, ale Strážci museli jít bojovat.