Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Robo Rytíř

Zordy
Gosei Mechazordy
Gosei Bratrské Zordy
Gosei Grand Megazord
Gosei Tryskáč
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Karty

Spojenci

Protivníci
Válečná Hvězda
Toxičtí Mutanti
Roboti 

Gosei Morfér
Gosei Morfér je morfovací zařízení Mega Strážců, které připomíná jejich mentora Goseie. Slouží také jako komunikační zařízení mezi týmem. Gosei Morfér má po vložení příslušné Silo Karty schopnost morfování, povolávání zbraní a Zordů dle vlastnosti vložené Silo Karty.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 


 

Mega Blaster
Mega Blaster je základní zbraní každého Strážce. Použitím Silo Karet je možné přivolat různé Zordy a připojit je k Mega Blasteru a aktivovat jeho větší sílu. Navíc podle toho, jaká skupina elementálních Zordů je použita, mohou Mega Strážci vytvořit skupinový paprskový útok.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 

Dračí Paprsek - Útok Červeného Strážce s Dračím Zordem
Žraločí Paprsek - Útok Modrého Strážce se Žraločím Zordem
Hadí Paprsek - Útok Černého Strážce s Hadím Zordem
Tygří Paprsek - Útok Žlutého Strážce s Tygřím Zordem
Fénixí Paprsek - Útok Růžového Strážce s Fénixím Zordem
Mořský Paprsek - Útok povolaný Silo Kartou Mořských Bratrů
Nebeský Paprsek - Útok povolaný Silo Kartou Nebeských Bratrů
Broučí Paprsek - Útok povolaný Silo Kartou Zemských Bratrů a použítí Broučího Zordu
Nosorožčí Paprsek - Útok povolaný Silo Kartou Zemských Bratrů a použítí Nosorožčího Zordu
Vraní Paprsek - Útok povolaný Silo Kartou Nebeských Bratrů a použítí Vraního Zordu
Jestřábí Paprsek - Útok povolaný Silo Kartou Nebeských Bratrů a použítí Jestřábího Zordu
Ultimátní Dino Paprsek - Růžový a Žlutý Strážce mohou vytvořit tento útok s Ptera Dino Zordem
 


 

Dračí Meč
Dračí Meč je osobní zbraní Červeného Strážce, kterým může vytvořit specializovaný útok. Je povoláván Silo Kartou "Skick Sword". S Fénixí Střelou může také vytvořit útok zvaný Nebeský Úder.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 


 
Fénixí Střela
Fénixí Střela je osobní zbraní Růžového Strážce, kterým může vytvořit specializovaný útok. Je povoláván Silo Kartou "Skick Shot". S Dračím Mečem může také vytvořit útok zvaný Nebeský Úder.

Poprvé viděna v "Mega Mission"
 


 

Hadí Sekera
Hadí Sekera je osobní zbraní Černého Strážce s drtivou silou hada, kterou může vytvořit specializovaný útok s názvem Hadí Jed. Je povolávána Silo Kartou "Landick Ax". Je velmi těžká a ostatní Strážci musí použít obě ruce, aby ji vůbec dokázali zdvihnout. S Tygřím Drápem může vytvořit útok zvaný Zemní Úder. Může se spojit s Tygřím Drápem a Žraločí Kuší k vytvoření slabší verze Mega Silo Blasteru.

Poprvé viděna v "Mega Mission"

 


 
Tygří Dráp
Tygří Dráp je osobní zbraní Žlutého Strážce, kterou může vytvořit specializovaný útok. Je povoláván Silo Kartou "Landick Claw". S Hadí Sekerou může vytvořit útok zvaný Zemní Úder. Může se spojit s Hadí Sekerou a Žraločí Kuší k vytvoření slabší verze Mega Silo Blasteru.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 


 

Žraločí Kuše
Žraločí Kuše je osobní zbraní Modrého, kterou může vytvořit specializovaný útok s názvem Žraločí Kousnutí. Je povoláván Silo Kartou "Seaick Bowgun". Může se spojit s Hadí Sekerou a Tygřím Drápem k vytvoření slabší verze Mega Silo Blasteru.

Poprvé viděna v "Mega Mission"
 

Mega Silo Blaster
Tento Mega Silo Blaster se skládá z Hadí Sekery, Tygřího Drápu a Žraločí Kuše. Strážci s ním mohou spustit konečný útok vložením Silo Karet s označením "Gosei Dynamic" na své zbraně.

Poprvé viděn v "Harmony and Dizchord"
 

Mega Silo Blaster
Mega Silo Blaster je kombinací všech pěti zbraní Mega Strážců. Strážci s ním mohou spustit konečný útok vložením Silo Karet s označením "Gosei Dynamic" na své zbraně.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 


 
Robo Morfér
Robo Morfér je transformační zařízení Robo Rytíře s klávesnicí, aby Robo Rytíř mohl aplikovat různé schopnosti a vlastnosti stisknutím 3 místné číselné kombinace a potvrzením klávesou enter. Robo Morfér může proměnit Robo Rytíře ve Lví Zord, aktivovat útoky a povolat další Zordy. Slouží také ke komunikaci s ostatními Strážci.

Poprvé viděn v "Robo Knight"
 


 

 
Robo Blaster
Robo Blaster je osobní zbraní Robo Rytíře. Má jak mód zbraně, tak i mód meče nazvaný Robo Čepel.

Poprvé viděn v "Robo Knight"
 


 

Vulkánový Kanón
Vulkánový Kanón se spojuje s Robo Blasterem, aby mu dodal rotační palebné schopnosti.

Poprvé viděn v "Robo Knight"
 


 

Robo Blaster
Spojením s Robo Morférem a Vulkánovým Kanónem může Robo Rytíř spustit Rytířský Dynamický konečný útok.

Poprvé viděn v "Robo Knight"


 

Ultra Meč
Ultra Meč umožňuje Mega Strážcům aktivovat Ultra Mód. Ultra Mód je stádium transformace, kde Strážci používají svou Ultra Sílu. Je to nejsilnější pomocník v bitvě proti Válečné Hvězdě a většinu nepřátel lze přemoct s lehkostí. Kopule na vrcholu Meče drží jeji Ultra Zordy, které jsou konvertované podoby původní zbraně, která držela jejich moc, Divoký Meč. Stisknutím tlačítka na rukojeti mohou Strážci spustit Dynamický Úder Ultra Síly. Když je použit individuálně Červeným a Růžovým Strážcem, jejich útok je nazván Ultra Nebeský Dynamický. S Robo Rytířem mohou Strážci vykonat Ultra Rytířský Dynamický útok.

Poprvé viděn v "Ultra Power"
 

Gosei Ultra Meč
Gosei Ultra Meč je kombinací Ultra Meče a Gosei Morféru. S ním mohou Strážci spustit Ultra Gosei Dynamický konečný útok umístěním Ultra Gosei Dynamic Karet do Gosei Morférů.

Poprvé viděn v "Gosei Ultimate"