Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Robo Rytíř

Zordy
Gosei Mechazordy
Gosei Bratrské Zordy
Gosei Grand Megazord
Gosei Tryskáč
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Karty

Spojenci

Protivníci
Válečná Hvězda
Toxičtí Mutanti
Roboti


Válečná Hvězda
Válečná Hvězda je mocná vojenská organizace skládající se z Hmyzoidů, jejichž jednota je nejmocnější a nejúčinější v galaxii. Jsou podružnou frakcí Armády, jejíž primární misí je zničit odpor planet a nechat je lehce zotročit Impériem, zatímco se rozšíří i dosah Hmyzoidů.
 

 
Admirál Malkor
Admirál Malkor je vůdce Válečné Hvězdy, který touží po dobytí Země, aby Hmyzoidi vládli Zemi namísto lidí. Po několika neúspěších svých podřízených se rozhodne osobně vstoupit do kukly, aby zvýšil svou sílu. Když se vyklube, lehce porazí Mega Strážce, dokud na něho nepoužijí své zbraně. Malkor povolá Zompýry a jednomu z nich ukousne hlavu, aby vyrostl. Podaří se mu porazit Gosei Velký Megazord, ale Strážci povolají všechny své Zordy a utvoří Ultra Gosei Velký Megazord a použijí jeho Vítězný Úder, aby poslali Malkora proti jeho vlastní přilétající vesmírné lodi řízené Vrakem.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 


 
Creepox
Creepox je generál Válečné Hvězdy, který chce převzít Zemi brutální silou místo zdlouhavého plánování. Nedostatek jeho plánování pak často vyhoří v Creepoxově bojích. S Červeným Strážcem si vyvinuli vzájemnou rivalitu poté, co ho Troy porazil v jedné z jejich konfrontací. Jednou povolal meteoritickou bouří, aby vylákal Červeného Strážce. Naneštěstí pro něj ho Troy porazil v boji jeden na jednoho. Vrak ho nechal vyrůst pomocí svých Zompýrů a bylo zapotřebí odemknout větší sílu k jeho poražení, kterou byla nově získaný Ultra Gosei Velký Megazord.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 


 
Vrak
Vrak je princ v mimozemské Armádě, který se spojil s Válečnou Hvězdou a Toxickými Mutanty, aby zajistil, že bude Země dobyta než dorazí jeho královská rodina. Vrak je vybaven pokročilou technologií včetně Zompýrů a Aurora Kazety. Po všech neúspěších, kdy Admirál Malkor vstoupil do své kukly, založil podvodní laboratoř, kde ukázal své technologické dovednosti sestavením Metalické Alice. Během boje s Admirálem Malkorem, Strážci poslali Malkora proti vesmírné lodi řízené právě Vrakem. Všichni si mysleli, že byli oba zničeni, ale Metalická Alice ho našla a zachránila ho přestavením na kyborga.

Poprvé viděn v "Mega Mission"


 


 
Vrak - Pozemské Brnění
Vrakovo pozemské brnění je vyvinutá bojová podoba. Je používaná k bojům na Zemi a poblíž Toxických Mutantů, když dělá prostředníka mezi Admirálem Malkorem a Bigsem s Modrosrstem.

Poprvé viděn v "United We Stand"


 


 
Loogiové
Loogiové jsou vojáci Válečné Hvězdy. V boji používají dýky, které mohou také střílet lasery. Po spojenectví s toxickými mutanty byli používáni i jimi. Po smrti Admirála Malkora byli zbylí Loogiové používáni i roboty, ale nakonec byli všichni zničeni.

Poprvé viděni v "Mega Mission"


 


 
Zompýři
Zompýři jsou malá netopýří stvoření posílaná Vrakem, aby zvětšovali monstra. Vrak tvrdí, že je vlastní, protože královská rodina má přístup k nejlepší technologii. Obvykle jsou povoláni lusknutím prstů a 6 Zompýrů se sletí k poraženému monstru a každý vygeneruje část modrého šestiúhelníku, který pokryje monstrum a to povstane jako obr.

Poprvé viděni v "He Blasted Me with Science"
 

Hmyzoidi


 

 

Skaraba
Skaraba je Hmyzoid poslaný na Zemi Admirálem Malkorem, aby porazil nově založený odboj lidstva. Mezi Hmyzoidy má titul Kamenný Brouk. Skaraba je odhodlaný voják, který hrdě slouží svému druhu. Po Creepoxově vzteku a Vrakově radě ho Malkor povolává do boje. Když zjistil, že Loogiové nejsou soupeři pro Mega Strážce, rozhodl se jim dát skutečnou výzvu. Byl silný, ale přestal si dávat pozor a Mega Strážci ho zničili Mega Silo Blasterem.

"Mega Mission"
 


 
Yuffo
Yuffo je beruškový Hmyzoid, jehož vzhled připomíná U.F.O. Jako vědec byl povolán po Vrakově radě Admirálem Malkorem, aby studoval lidi a zjistil jejich slabiny než bude moct invaze Hmyzoidů pokračovat. Mezi jeho schopnosti patří uvěznění lidí v sítích a možnost rozdělit se na pět malých létajících talířů, aby unikl nepřátelům. Dokáže také střílet silné energetické paprsky ze svých očí. Poprvé byl poražen Dynamickým Vítězným Úderem Mega Silo Blasteru. Vrak poslal Zompýry, aby ho nechaly vyrůst a byl zničen Gosei Velkým Megazordem. Yuffo se později objevil v jedné z Narušitelových vizích.

"He Blasted Me with a Science" a "Raising Spirits"
 


 
Virox
Virox je Hmyzoid používající virus, který mění nakažené lidi v Loogie. Virox se k poražení svých nepřátel spoléhá hlavně na obranu. Noah zjistí, že jeho velká pusa je jeho slabinou a vystřelí na ní Žraločí Kuší, ale Virox jeho ránu zablokuje. Poté, co ho Modrý Strážce oslabí Hadí Sekerou, je zničen Mega Silo Blasterem, ale je zvětšen Zompýry. Virox je imunní vůči Meči Gosei Velkého Megazordu a ukradne ho, aby ho použil proti nim. Naštěstí se objeví Mořští Bratři právě včas, aby ho zastavili. Mega Strážci spojí Zordy v Mořský Megazord, aby ho zničili.

"Going Viral"
 


 
Vážkotrh
Vážkotrh byl poslán Creepoxem, aby šířil chaos. Aby zapůsobil na Malkora, měl Vážkotrh napadnout lidstvo a vypořádat se s Mega Strážci pomocí syrové rychlosti. I když měl velkou rychlost, nebyl soupeřem pro Strážce, když se naučili vycítit jeho polohu cítěním proudění vzduchu, který vytvářel, když se pohyboval. Byl poražen Mořským Paprskem Mega Blasterů. Díky Vrakovým Zompýrům vyrostl a byl zničen novým Zemským Megazordem.

"Stranger Ranger"
 


 
Včelzara
Včelzara byla povolána Malkorem, aby se přidala k Válečné Hvězdě. Je členkou královské rodiny stejně jako Vrak. Přišla na Zemi, aby udělala z mužské populace své služebníky a ženy nechala soupeřit proti sobě. Na to používá speciální královský jed vytvářený v jejích rukách. Uspěla a Emma a Gia začaly jedna druhou nesnášet, zatímco Troy, Noah a Jake se stali jejími služebníky. Poté, co bylo její kouzlo zlomeno poutem přátelství Emmy a Gii, porazily ji Ultimátním Dino Paprskem. Zvětšila se díky Zompýrům a byla zničena Nebeským Megazordem.

"United We Stand"
 


 
Závrať
Závrať je povolán Malkorem, aby se vypořádal se Strážci neortodoxním způsobem skrze své hrozné zvukové vlny. Označuje se za nejlepšího hudebníka ve vesmíru. Byl poslán na Zemi, aby vytvořil bolestivou hudbu, která každého na doslech fyzicky zraní. Jeho hudba je překažena Emminým zpěvem. Mega Strážci použijí rozptýlení a efekty přírody k jeho poražení. Je oživen Zompýry poté, co byl zničen Mega Silo Blasterem. Podruhé je zničen Gosei Velkým Megazordem.

"Harmony and Dizchord"