Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Robo Rytíř

Zordy
Gosei Mechazordy
Gosei Bratrské Zordy
Gosei Grand Megazord
Gosei Tryskáč
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Karty

Spojenci

Protivníci
Válečná Hvězda
Toxičtí Mutanti
Roboti

Celé jméno: Gia Moran
Označení Strážce: Žlutý Mega Strážce, Žlutý Ultra Mega Strážce
Zbraně: Mega Blaster, Tygří Dráp, Ultra Meč
Příslušenství: Gosei Morfér, Silo Karty
Zordy: Gosei Tygří Mechazord, Zordy Zemních Bratrů, Tygří Ultra Zord, Gosei Sloní Mechazord
 
Gia je označovaná jako slečna perfektní a o tom se těžko dohaduje. Roztomilá, pohledná, přísná a schopná v bojových uměních. Gia je stejně tak inteligentní, jako sebevědomá. Byla Emminou nejlepší kamarádkou už od dětství a to se nezmění i když je teď káždá zcela odlišná. Gia také hraje těžce dosažitelnou i když se jí očividně líbí Jake, ale pořád si to odmítá přiznat. Ale sama si byla zcela jistá, že se mu líbí od samého začátku. Jako Žlutá Strážkyně má motiv Tygra a Pilotuje Tygří Zord. Hlavní zbraní Žluté Strážkyně je Tygří Dráp. V boji používá Silo Karty do svého Gosei Morféru. Neustálé úspěchy Žluté Strážkyně mohou být někdy pro její kolegy frustrující, ale na Giu a její Tygří Zord se mohou spolehnout až do konce.

Gia se stala jednou z pěti teenagerů, kteří byli vybráni Goseiem, aby chránili svět proti mimozemšťanům Válečné Hvězdy. Jednoho dne když spolu Jake a Gia flirtovali, viděli mimozemské lodě unášející lidi a rozhodli se je sledovat. Po boji Jake složil Gie kompliment, jak dobří jsou jako tým. Později spolu dokázali získat Zordy Zemních Bratrů. Včelzara obrátila Giu s Emmou proti sobě, ale společným poutem přátelství byly schopné dostat se z jejího kouzla a porazit monstrum. Později získala sílu Ultra Módu spolu s ostatními Strážci.

Po začátku invaze Armády na Zemi obdrží od Goseie ve Velíně spolu s ostatními Strážci nové síly v podobě Super Mega Síly.

Gia byla jedním ze Strážců, spolu s Tommym, Rockym, T.J.em, Trentem, Antoniem a Kat, unesených do pevnosti Lorda Dravena, aby byly její síly naklonovány pro armádu Robo Strážců. Když Ninja Oceloví Strážci spolu s Tommym, Wesem, Kodou a Gemmou dorazili, aby je osovobodili, všichni Strážci se spojili, aby zničilo Robo Strážce a porazili Dravena. Když boj skončil, Strážci se rozloučil a vrátili se do svých dimenzí.