Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Robo Rytíř

Zordy
Gosei Mechazordy
Gosei Bratrské Zordy
Gosei Grand Megazord
Gosei Tryskáč
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Karty

Spojenci

Protivníci
Válečná Hvězda
Toxičtí Mutanti
Roboti

Celé jméno: Robo Rytíř
Označení Strážce:
Zbraně: Robo Blaster, Vulkánový Kanón
Příslušenství: Robo Morfér, Silo Karty
Zordy: Lví Mechazord, Nebeský Lví Mechazord, Mořský Lví Mechazord
 
Robo Rytíř byl jedním z prvních výtvorů Goseie postavený před staletími, aby s mocnými zbraněmi, ostrými reflexy, nebojácností lva a neutuchajícím odhodláním své misi ochraňoval Zemi a její životní prostředí. Nicméně byl poškozen a uchýlil se k hibernaci, dokud ho sama planeta znovu neprobudila, aby bojoval s armádou Válečné Hvězdy. Století neaktivity si ale vybrala svou daň na jeho pokročilé umělé inteligenci, například ztrátu paměti. Pokročilá technologie použita pro naprogramování Robo Rytíře znemožňovala jeho pouhé resetování a Strážci museli obnovit jeho paměť získáním jeho důvěry a spojenectví.

Vrak chtěl vysát sílu Robo Rytíře a přeprogramovat ho, aby sloužil Válečné Hvězdě. Robo Rytíř se nakonec dostal ze svého vězení a porazil Psycho Klíště. Když vyrostlo proměnil se sám ve Lví Mechazord a povolal Zordy Rytířských Bratrů, se kterými se spojil v Gosei Grand Megazord. Robo Rytíř řekl Strážců, že potřebuje pracovat sám, aby minimalizoval chyby ve své misi. I tak Robo Rytíř pomáhal Strážcům v jejich bojích a nakonec uznal, že se všichni musí ještě hodně učit a že by měli spolupracovat. Když bojoval s Roboty, chtěla ho Metalická Alice převést na jejich stranu s tím, že lidé jsou skutečným nebezpečím pro planetu, ale Robo Rytíř se nakonec rozhodl zůstat na straně Strážců a stal se oficiálně šestým Strážcem týmu.

Při konečném útoku Vrak odstavil Morféry Strážců, ale Robo Rytíř byl schopen převést svou interní energii k dobití svého Morféru, aby byl zase funkční. Přemohl a zneškodnil Posla a při tom vysál jeho energii. Robo Rytíř převedl svou poslední sílu do Morférů Strážců a dal svůj Morfér a Blaster Troyovi. Bez energie padl k zemi, když se Strážci vrátili po boji na místo, byl už Robo Rytíř pryč.

Když začala invaze Troy neustále pátra po Robo Rytíři, ale první ho našel Vrak a vzal ho do své podvodní laboratoře. Zjistil, že jediný způsob, jak oživit Robo Rytíře je použít sílu šestých Strážců, protože Robo Rytíř je sám šestým Strážcem. Vrak unesl Oriona a převedl jeho síly do Robo Rytíře spolu se svou vlastní temnou silou. Robo Rytíř se tak vrátil jako jeho služebník. Pokaždé, když Vrak něco plánoval, Robo Rytíř napadl Strážce. Po několika soubojích bojoval s Troyem, který ho nakonec dokázal osvobodit z Vrakovy nadvlády.

Aby odčinil, co způsobil, vydal se do Vrakovy podvodní laboratoře, aby zachránil Oriona, než bude jeho životní síla kompletně vysána. Robo Rytíř zachránil Oriona zrovna, když Vrak nechal laboratoř vybouchnout. Robo Rytíř převedl svou životní energii Orionovi a nyní žije jako jeho součást. Nakonec se mu nějak podařilo přežít přežít a objevil se uprostřed Legendární Bitvy, aby naposledy bojoval po Troyově boku.