Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Robo Rytíř

Zordy
Gosei Mechazordy
Gosei Bratrské Zordy
Gosei Grand Megazord
Gosei Tryskáč
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Karty

Spojenci

Protivníci
Válečná Hvězda
Toxičtí Mutanti
Roboti 

Gosei
Gosei je mentor Mega Strážců. Býval chráněncem Zordona, který ho umístil na Zemi, aby byl jejím ochráncem. Gosei na sebe vzal podobu podobnou lidem na Zemi, aby mohl lépe komunikovat s lidmi a byl vzorem pro Gosei Morfér. Má spoustu záznamů o Strážcích, kteří ochraňovali Zemi, zatímco spal. Když vycítil mimozemskou přítomnost na Zemi, probudil Tensou a rozkázal mu najít teenagery, kteří mají velkého lidského ducha, aby vytvořili nový tým Strážců Vesmíru. Stejně jako jeho mentor je Gosei moudrý a férový a často dává Mega Strážcům své rady a mají jeho plnou podporu, ale nechává je vypořádat se s nástrahami podle jejich vlastního posouzení a věří, že udělají správné rozhodnutí. Často se ozve, aby informoval Strážce o problémech, nebo mají nové síly k odemčení.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 


 
Tensou
Tensou je technický asistent Goseie a nového týmu Strážců, podobný robotům typu Alpha. Tensou ležel spící po boku Goseie, dokud mimozemšťani z Válečné Hvězdy nenapadli Zemi. Gosei mu dal úkol najít pět teenagerů, aby se stali novými Strážci Vesmíru.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 


 


 
Pan Burley
Pan Burley je učitel fyziky na střední škole v Harwood County. Mega Strážci chodí do jeho třídy a jeho lekce mu umožňují sloužit jako poradce Strážců. Po výuce studuje a zkoumá vědecké legendy jako například lochnesská příšera. Noaha velmi zajímá jeho práce.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 

Ernie
Ernie je majitel a manažer Ernieho Mozkomrazu. Jeho krám se zmrzlinou a mraženým jogurtem je často navštěvován Mega Strážci ve volném čase.

Poprvé viděn v "Mega Mission"