Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Robo Rytíř

Zordy
Gosei Mechazordy
Gosei Bratrské Zordy
Gosei Grand Megazord
Gosei Tryskáč
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Karty

Spojenci

Protivníci
Válečná Hvězda
Toxičtí Mutanti
Roboti

Celé jméno: Troy Burrows
Označení Strážce: Červený Mega Strážce, Červený Ultra Mega Strážce
Zbraně: Mega Blaster, Dračí Meč, Ultra Meč, Robo Blaster, Vulkánový Kanón
Příslušenství: Gosei Morfér, Silo Karty, Robo Morfér
Zordy: Gosei Dračí Mechazord, Zordy Nebeských Bratrů, Dračí Ultra Zord, Gosei Ptačí Mechazord
 
Troy je rozený vůdce i když o tom možná ještě neví. Tvrdá výchova ho udělala zodpovědným a soustředěným a to se ukazuje v jeho skvělém bojovém umění. Troy má také silnou víru v lidskost a věří, že když lidé spolupracují, dokáží vše. Je jedním z vážnějších Strážců historie, v boji je bystrý a nezastaví se před ničím, aby zničil Armádu a zachránil svět. Troy je obvykle velmi tichý, občas něco řekne, ale jen když je to potřeba. Často mluví, když hrozí nebezpečí a vede Strážce do boje. Mluví také klidným tónem a nevykazuje příliš emocí. Jako nový kluk ve městě je z počátku trochu samotář, ale to se brzy změní po seznámení s ostatními Strážci. Jako Červený Strážce má motiv Draka a Pilotuje Dračí Zord. Hlavní zbraní Červeného Strážce je Dračí Meč. V boji používá Silo Karty do svého Gosei Morféru. Troy je soucitný a loajální, ale zahrávejte si s jeho přátely a čeká Vás zuřivý boj s jeho Dračím Zordem.

Než se stal Strážcem Vesmíru, dělal Troy bojová umění a míval vize o legendární válce, kde armáda Strážců Vesmíru bojuje s nezmámými silami zla. Po jedné také vizi se probudil a zjistil, že jde pozdě první den v nové škole. Než jeho a čtyři další teenagery povolal Gosei do Velína trénoval zrovna bojová umění. Všiml, jak sošky lemující Velín připomínají ty z jeho snů. Gosei mu dal sílu Červeného Strážce a brzy vedl Strážce Vesmíru do boje s Válečnou Hvězdou.

Troy s Emmou získali Zordy Nebeských Bratrů a mnoho dalších spojenců a zbraní. Po vyhroceném boji proti Vrakovi Troy získal Divoký Meč, který jemu a ostatním Strážcům odemkl sílu Ultra Módu.

Po začátku invaze Armády na Zemi obdrží od Goseie ve Velíně spolu s ostatními Strážci nové síly v podobě Super Mega Síly.