Strážci
Tommy
Adam
Rocky
Tanya
Kat
Trey
Jason
Auric

Zordy
Zeo Zordy
Červený Bojový Zord
Pyramidas
Super Zeo Zordy
Válečné Kolo

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Strojní Impérium
Zedd a Rita
Monstra

Jednoho osudného dne použil Mistr Ohava Orb Zkázy, aby obrátil rotaci Země a vrátil čas, čímž proměnil Strážce na bezmocné děti. Zatímco Mimozemští Strážci a navrácený Billy ochraňovali Zemi, děti cestovaly do různých časů, aby získaly kousky Zeo Krystalu, který byl v čase rozházen jimi samotnými. Po jejich návratu byl Zeo Krystal opět složen a jeho síla vrátila planetu do normálního stavu.

Ale jejich vítězství netrvalo dlouho. Rito a Goldar infiltrovali Velín a ukradli Krystal těsně předtím než jimi dříve nastražená bomba vybuchla a zanechala tak Velín v troskách a Strážce bez velitelství. Při prohlížení trosek Strážci objevili Zeo Krystal, který dvěma protivníkům upadl a poté spadli do podzemní Silo Komory, jejich nové operační základny, kam se Zordon a Alpha 5 stáhli při výbuchu. Při oslavě zničení Strážců Vesmíru je Zeddův palác napaden Strojním Impériem, kteří chtějí také ovládnout Zemi, což pro Zedda, Ritu a zbytek znamenalo evakuavání a namířili si to do galaxie M-51, žít s Mistrem Ohavou. Za použití Zeo Krystalu se Tommy, Kat, Rocky, Tanya a Adam stali Zeo Strážci, poslední nadějí Země před Strojním Impériem.

Mondův plán rozdělit a panovat zafungoval a aby Strážci uspěli, potřebovali pomoc od Zlatého Strážce, Treye, který cestuje po planetách, kde je potřeba porazit zlo. S nebezpečím ztráty Zlatých Sil, byly dány bývalému Červenému Strážci, Jasonovi, který se přidal k týmu jako šestý Zeo Strážce, dokud nenastal čas vrátit síly Treyovi.

K cestě na Muranthias a k postavení se Divatox a Maligorovi Strážci museli přepnout na vyšší rychlost a přijmout nové Turbo Síly a zanechat své dny jako Zeo Strážci.