Strážci
Tommy
Adam
Rocky
Tanya
Kat
Trey
Jason
Auric

Zordy
Zeo Zordy
Červený Bojový Zord
Pyramidas
Super Zeo Zordy
Válečné Kolo

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Strojní Impérium
Zedd a Rita
Monstra 

Lord Zedd
Vyhnán Strojním Impériem, Zedd se později vrátil, aby zaujal své místo dobyvatele Země, když si uvědomil, že Strojní Impérium toho není hodno. Odpálil Strojní Impérium bombou, kterou jim dal jako dar. Zedd byl změněn na člověka a na hodného Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space.

Poprvé viděn v "Vzpoura, část 1"
 


 
Rita Repulsa
Snažila se zničit Strážce a ovládnout Zemi již od prvního dne od svého osvobození z vězení. I po spojení svých sil se Zeddem a jejich svatbou, tento pár se ukázal nebýt rovnocenným soupeřem pro Strážce Vesmíru. Rita byla změněna na člověka a na hodnou Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space.

Poprvé viděna v "Den Zrození"


 
Goldar
Zeddův přitroubly posluhovač, místo, jež kdysi patřilo Squattovi a Baboomu. Goldar byl dříve jedním z nejobávanějších bojovníků, ale poslední dobou nebyl schopen udělat cokoliv správně. Když ztratil pamět sloužil Bulkovi se Skullem. Když se mu paměť vrátila, ukradl Bulkovi se Skullem motorku a vrátil se k Ritě a Zeddovi. Byl zničen Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space.

 
Rito Revolto
Zeddův přitroublý posluhovač, místo, jež kdysi patřilo Squattovi a Baboomu. Rito je Ritin bratr, který přijel na návštěvu a už nikdy neodešel. Když ztratil pamět sloužili Bulkovi se Skullem. Když se mu paměť vrátila, ukradl Bulkovi se Skullem motorku a vrátil se k Ritě a Zeddovi. Byl zničeni Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space.

 
Finster
Finster pomáhá Zeddovi a Ritě svou znalostí vědy a kouzel, vyrábí jim monstra a nové zbraně, které by mohli použít proti Strážcům Vesmíru. Byl očištěn Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space. Poté se stal spojencem Strážců Vesmíru a pomohl Tommymu vystopovat Škorpínu, která ho za jeho zradu zabila.

Poprvé viděn v "Den Zrození"


 
Tenga Válečníci
Rito při svém příjezdu na Měsíc přivezl Ritě vajíčka, ze kterých se vylíhla nová bojová jednotka - Tenga Válečníci.

Poprvé viděni v "Hledání Ninjy, část 2"