Strážci
Tommy
Adam
Rocky
Tanya
Kat
Trey
Jason
Auric

Zordy
Zeo Zordy
Červený Bojový Zord
Pyramidas
Super Zeo Zordy
Válečné Kolo

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Strojní Impérium
Zedd a Rita
Monstra

Celé jméno: Rocky DeSantos
Označení Strážce: Zeo Strážce III - Modrý
Zbraně: Zeo Laserová Pistole, Zeo Čepel, Zeo Silo Tesáky, Obranné Kolo
Příslušenství: Komunikátor, Zeonizér se Zeo Krystalem, Modrý Zeo Tryskocykl, Super Zeo Kámen
Zordy: Zeo Zord III, Super Zeo Zord III
 
Modrá část Zeo Krystalu si našla svou cestu do sopky v Mexiku a ohrožovala lidi bydlící poblíž tím, že učinila sopku nestabilní. Po svém příjezdu do Mexika se Rocky zeptal chlapce jménem Pablo DeSantos, aby ho dovedl k sopce. Tam Rocky vlezl dovnitř a získal část Zeo Krystalu, zachránil vesnici a přivedl Zeo Krystal o krok blíž ke svému dokončení. Po utrpění zranění zad se Rocky vzdal svého místa v týmu a přenechal ho mladému bojovníkovi, Justinovi, který se stal Modrým Turbo Strážcem.

Rocky později znovu použil síly Červeného Strážce, když byl jedním ze Strážců, spolu s Tommym, Kat, T.J.em, Trentem, Antoniem a Giou, unesených do pevnosti Lorda Dravena, aby byly jeho síly naklonovány pro armádu Robo Strážců. Když Ninja Oceloví Strážci spolu s Tommym, Wesem, Kodou a Gemmou dorazili, aby je osovobodili, všichni Strážci se spojili, aby zničili Robo Strážce a porazili Dravena. Když boj skončil, Strážci se rozloučil a vrátili se do svých dimenzí.

Poté, co skončil u Strážců Vesmíru, stal se hasičem v Andělském Háji. Když je aktivován Protokol Bandora, je Rocky povolán, aby se pomocí záložní Silo Mince, kterou vytvořili Billy a Alpha 9, znovu stal Červeným Strážcem, pomohl zachránit zajaté Strážce Vesmíru a zabránil Robo Ritě použít svůj stroj času, aby se setkala se svým mladším já a zabila původní Strážce dříve, než z nich Zordon udělá Strážce Vesmíru. Po úspěšném zničení Rity se Rocky vrátil ke svému normálnímu životu hasiče.