Strážci
Tommy
Adam
Rocky
Tanya
Kat
Trey
Jason
Auric

Zordy
Zeo Zordy
Červený Bojový Zord
Pyramidas
Super Zeo Zordy
Válečné Kolo

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Strojní Impérium
Zedd a Rita
Monstra 

Zeo Krystal
Zeo Krystal je starodávný artefakt lidí z Galaxie M-51, který spolu s časem sílí. Po získání Krystalu z jeskyní pod Ritiným a Zeddovým palácem se Strážci rozhodli Krystal rozbít na pět kusů a poslat je skrze časoprostorové portály. Když byly zničeny Ninja Silo Mince, vydávají se Strážci na cestu k získání jednotlivých kusů, aby mohli použít jejich sílu jako nový zdroj energie Strážců Vesmíru.

Poprvé viděn v "Mistr Ohava a Metalické Brnění, část 1"


 
Zeonizér
Zeonizér obsahuje sílu legendárního Zeo Krystalu a transformuje uživatele na Zeo Strážce. Zeonizér se materializuje na uživatelově zápěstí a aktivují se za použití síly Zeo Krystalu, který může být také vložen do kontrolního panelu Zordů, pro jejich ovládání.

Poprvé viděn v "A Zeo Beginning, část 2"


 
Komunikátor
Billy vytvořil komunikátory, aby když je třeba mohli Strážci kontaktovat Velín nebo jeden druhého. Komunikátory se také napojili na teleportační jednotku Velína, což umožňuje Strážcům teleportovat se na jakékoliv místo.

Poprvé viděn v "Velká Pětka"

Zeo Čepel
Zeo Čepel je standartní postranní zbraní každého Zeo Strážce. Samotná čepel se vysouvá z rukojeti a zůstává uvnitř, dokud se ji uživatel nerozhodne použít. Zeo Čepel se může spojit se Zeo Laserovou Pistolí k vytvoření účinnější Pistole.

Poprvé viděny v "A Zeo Beginning, část 2"
 


 
Zeo Laserová Pistole
Zeo Laserové Pistole jsou standartní postranní zbraní každého Zeo Strážce a mohou na protivníka střílet koncentrovaný paprsek červené energie, i když někdy barva paprsku záleží na uživateli. Zeo Laserová Pistole se může spojit se Zeo Čepelí k vytvoření účinnější Pistole

Poprvé viděny v "A Zeo Beginning, část 2"


 
Zeo I Silo Disk
Zeo I Silo Disk je osobní zbraň Zeo Strážce I - Růžového. Disk slouží jako štít a je velmi odolný, ale nevydrží vysokoúrovňové energetické paprsky příliš dlouho. Může být také použit jako ruční zbraň. Ve formaci Zeo Blasteru se připojí k vršku vylepšené Zeo Laserové Pistole.

Poprvé viděn v "Rangers in the Outfield"

 
Zeo II Silo Nunčaky
Zeo II Silo Nunčaky jsou osobními zbraněmi Zeo Strážce II - Žlutého. V boji slouží jako klasické nunčaky. Jedny se připojí k boku vylepšené Zeo Laserové Pistole ve formaci Zeo Blasteru.

Poprvé viděny v "Rangers in the Outfield"

 
Zeo III Silo Tesáky
Zeo III Silo Tesáky jsou osobními zbraněmi Zeo Strážce III - Modrého. Tesáky jsou určené pro boj zblízka, ale mohou být také hozeny jako projektily. Skoro vždy jsou používány oba, ale jen jeden může být připojen k vylepšené Zeo Laserové Pistoli ve formaci Zeo Blasteru.

Poprvé viděny v "Rangers in the Outfield"

 
Zeo IV Silo Sekery
Zeo IV Silo Sekery jsou osobními zbraněmi Zeo Strážce IV - Zeleného. Stejně jako Tesáky a Nunčaky se používájí naráz. Pouze jedna Sekera se připojuje ke spodní části Zeo Laserové Pistole ve formaci Zeo Blasteru.

Poprvé viděny v "Rangers in the Outfield"

 
Zeo V Silo Meč
Zeo V Silo Meč je osobní zbraní Zeo Strážce V - Červeného. Připojuje se ke spodku vylepšené Zeo Laserové Pistole ve formaci Zeo Blasteru. Kromě klasického využití je Meče také schopný střílet energetické paprsky z hvězdy na rukojeti.

Poprvé viděn v "Rangers in the Outfield"

 
Zeo Blaster
Všechny Zeo Silo Zbraně, Zeo Laserová Pistole a Zeo Čepel se mohou spojit a utvořit Zeo Blaster kombinujícího energii všech Strážců do jednoho paprsku.

Poprvé viděn v "Graduation Blues"

 
Obranné Kolo
Popré použito k blokování hypnotických signálů Loutkaře. Strážce vstoupí do kola a pošle jej na monstrum a zničí rotujícím množstvím energie.

Poprvé viděno v "The Pupper Blaster"
 

 
Zeo Kanón
Obsahuje sílu všech Zeo Strážců, Zeo Kanón střílí mocné koule energie, aby zničil monstra.

Poprvé viděn v "Bulk Fiction"

Super Zeo Kameny
Super Zeo Kameny umožňují Strážcům přístup k Super Zeo Zordům. Je neznámé, kdo je vytvořil, nebo jak padly do Treyových rukou, ale mohou být aktivovány pouze Zlatou Silo Holí Zlatého Strážce.

Poprvé viděny v "A Golden Homecoming"
 


 
Zlatá Silo Hůl
Zlatá Silo Hůl je zbraní a zdrojem sil Zlatého Strážce. Používá ji k morfování a zužitkuje ji v boji muže proti muži, nebo z ní může střílet zlatou energii.

Poprvé viděna v "The Power of Gold"
 

 
Zlatý Klíč
Když se Zlatý Klíč vloží do ztraceného Tiki Aurica, povolá Aurica Dobyvatele. Klíč byl poslán Tanye Aishou a Jason se stal jeho ochráncem.

Poprvé viděn v "The Lore of Auric"
 

 
Gladiátorský Meč
Gladiátorský Meč je osobní zbraní Aurica Dobyvatele, který může střílet červené energetické paprsky.

Poprvé viděn v "The Lore of Auric"