Strážci
Tommy
Adam
Rocky
Tanya
Kat
Trey
Jason
Auric

Zordy
Zeo Zordy
Červený Bojový Zord
Pyramidas
Super Zeo Zordy
Válečné Kolo

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Strojní Impérium
Zedd a Rita
Monstra


Strojní Impérium
Po odloučení ze Sjednocené Unie Zla, Strojní Impérium přicestovalo, aby ovládlo Zemi, poslední část v sérii dobytých planet. Později se k Unii navrátili a byli zničeni Zordonovou vlnou energie v Power Rangers In Space.
 

 
Král Mondo
Král Strojního Impéria, Mondo touží po vytěžení zdrojů Země pro svou armádu. Většinou na vše jen dohlíží, ale jednou se rozhodne utkat se Zeo Strážci osobně a je zničen Super Zeo Megazordem. Nicméně je brzy přestaven a znovu zničen Ritou & Zeddem bombou maskovanou jako nabídka k míru.

Poprvé viděn v "A Zeo Beginning, část 1"


 
Královna Mašína
Královna Mašína vládne Strojnímu Impériu po boku svého muže Monda a podporuje ho ve všech jeho nezvyklých plánech na převzetí planety Země.

Poprvé viděna v "A Zeo Beginning, část 1"


 

Princ Sprocket
Syn Monda a Mašíny, Sprocket je právoplatným dědicem trůnu Strojního Impéria a věrný student svého otce. Mondo dodává Sprocketovi odvahu, aby přišel s nějakým nápadem na zničení Strážců Vesmíru.

Poprvé viděn v "A Zeo Beginning, část 1"


 
Klank a Orbus
Mondovi dva přisluhovači chodí na Zemi, aby dohlíželi na mnohé z útoků Strojního Impéria. Při poražení monstra Klank roztočí Orbuse a pošle ho na monstrum, který ho dobije a zvětší.

Poprvé viděni v "A Zeo Beginning, část 1"


 

Louie Kaboom
Louie Kaboom byl vyroben Zeddem a Ritou, aby po zničení Monda převzal Strojní Impérium. Louie uspěl, ale po svém podrobení si Strojního Impéria opustil Ritu a Zedda. Poté byl zničen Strážci Vesmíru.

Poprvé viděn v "Bomber in the Summer"

 


 
Princ Gasket a Archerína
Mašínin prvně postavený syn a jeho žena se vrátili v době Mondovy absence, aby zničili Strážce Vesmíru a převzali Strojní Impérium. Zklamali ale při každém pokusu a vrátili se na svou domovskou planetu, když se Mondo vrátil.

Poprvé viděni v "The Joke's on Blue"

 


 
Zubatci
Mondova mechanizovaná jednotka vojáků. Tyto důmyslné bojové mašiny jsou posílány na Zem pro boj se Strážci a ze špionážních a sabotážních důvodů. Aby byli poraženi musí být rozebráni nebo zkratováni. Jsou vyráběni rychlostí 1 za hodinu.

Poprvé viděni v "A Zeo Beginning, část 1"